"Captatio benevolentiae"...
Zjednywanie sobie względów. Kwintylian

Twarz   /   Twarze

 

 

 

 

 

 

 

Synonimy:    Twarz, Twarze……
Antonimy:     …..

 

 

Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu?..

Przede – wszystkim należy spróbować zidentyfikować osobę, której twarz ujrzałeś we śnie…

Piękna –   spełnienie Twoich najskrytszych pragnień…
Brzydka –  trosk i niepowodzenia…
Zobaczyć własną –   szykuje Ci się poważny konflikt i rozliczne dylematy…
Surową –   fałszywi przyjaciele…
Dziobatą –   nie poddawaj się, wbrew niekorzystnym warunkom dobrze wylądujesz….
Otyłą –   od osiągnięcia celu nie dzielą cię już żadne przeszkody…
Szczupłą –   szczęście Cię nie opuszcza…
W lustrze –   zaniedbujesz swoje zdrowie…
Z bliznami –   masz przed sobą życie pełne trudu i wyrzeczeń…
Wiele twarzy –   zmiana miejsca pobytu i otoczenia…
Smutna –   choroba i pogorszenie stanu…
Radosna –   długie i szczęśliwe życie…
Brzydka lub stara –   złe nowiny…
Odbitą w wodzie –   utrata przyjaciela na skutek Twojej zdrady…
Kobiety –   zostaniesz zaproszony na przyjęcie lub wesele…
Męską –   czekają Cię poważne zaloty…

 

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu?.

Twarz symbolizuje prawdę, piękno, myśli, rozum, księgę serca wypisaną na twarzy, uczucia, duszę – ?Twarz jest obrazem duszy, a oczy jej tłumaczem”. Twarz i całe nasze ciało jest przedstawione jako naczynie dla ducha i duszy odzwierciedlając zarazem swoim funkcjonowaniem ich ogólny stan, jeżeli odczuwamy przy tym zadowolenie z niego, mówi o dobrej kondycji psychicznej i fizycznej jak i zapowiada korzystną przyszłość. Twarz ma podobne znaczenie, jak cała postać człowieka w naszym śnie, tylko wyraźniej ukazuje osobowość, emocje, uczucia i zamiary jej właściciela. Może więc ukazywać kogoś z świata realnego, a może symbolizować obrazowo jakąś część psychiki, myśli lub emocje. Należycie zinterpretowane sny o widzianej w snach własnej twarzy i o samym ciele mogą nam dostarczyć cennych i bardzo celnych informacji o sprawach wpływających na istotę naszego samopoczucia fizycznego ale i duchowego. samo ciało może być we śnie reprezentowane dosłownie ale i może być ukazane jako przenośnia, gdzie najczęściej sen odwołuje się do stanu domu w jakim mieszkamy albo pojazdu jakim się poruszamy. Twarz w snach symbolizuje części naszego ciała i sposób jego funkcjonowania. Sny o chorobie ciała lub w trakcie realnej choroby, mogą się nasilać dążąc w samoistny sposób do uwidocznienia naszych problemów i uwolnienia naszej podświadomości od ich ciężaru na naszej Twarzy widzianej we śnie, mogą ujawniać w ten właśnie sposób rejony naszych wewnętrznych napięć, konfliktów, sprzeczności które nie znajdując wcześniej naturalnego ujścia kumulowały się latami doprowadzając finalnie do napięć fizycznych, dolegliwości a następnie choroby naszego ciała. Jeżeli odczuwamy jednak wstyd z powodu swoje twarzy lub jej ułomności, to objawia się w ten sposób lęk przed naruszeniem naszej prywatności, przed ujawnieniem prawdy o samym sobie. Zniekształcona twarz odczuwająca ból, może być sygnałem choroby lub lęku przed nią. Podobnie odczytuje się sygnały płynące z Twarzy innych ludzi. Skrywanie  twarzy maską, czapką czy dłońmi to symbol skrywania myśli, zamiarów, chęć odgrodzenia się od innych, lęk przed bezpośrednim kontaktem cielesnym. Takie sny trzeba traktować nad wyraz poważnie, i dogłębnie je analizować. Uważnie przyglądnij się typowi twarzy, która się pojawia we śnie.
Poniższy opis pozwoli ci ją zinterpretować:
Komiczna ? każda komiksowa twarz we śnie jest uważana za świadomą lub nieświadomą pogardę dla społeczeństwa.
Bezkształtna ? być może, podobnie czujesz się w życiu ? nie doceniany i nie zauważany.
Groteskowa ? majaczące, brzydkie twarze są najczęściej odbiciem wewnętrznych obaw, lęków i zahamowań.
Uśmiechnięta ? masz dużą szansę na poprawę sytuacji finansowej. Może to jednak również być oznaka, że usilnie starasz się zdobyć popularność wśród znajomych lub przyjaciół.
Blada – w domu czeka zła wiadomość, jeżeli cera jest świeża, oznacza zdrowie i radość z życia.
Ładna twarz przyrzeka radość życia.
Brzydka – cierpienia.
Zobaczyć odbicie własnej twarzy w lustrze we śnie, to podświadoma próba samokrytyki, obiektywnego wejrzenia na siebie samego jako człowieka. Jeśli we śnie widzimy czyjąś twarz, naprzeciw naszej, to sen ten oznacza potrzebę konfrontacji z tą osobą, chęć wyrównania z nią stosunków. Zakryta lub zamaskowana widziana w snach może oznaczać wstyd, chęć ukrycia się lub ukryte zamiary w stosunku do kogoś albo naszą powierzchowność, nieszczerość. Sen, w którym widzimy twarz o miłym nastawieniu, pogodną i ciepłą jest zwiastunem dobrych stosunków z tą osobą. Jeśli we śnie widzimy twarz niepogodną, wrogo do nas nastawioną, niesympatyczną, sen taki oznacza nasze nastawienie do niej, brak chęci obcowania z nią, sen taki zwiastuje również wrogie nastawienie tej osoby do nas. Widziana we śnie twarz oszpecona, zniekształcona reprezentuje naszą ułomność duchową, problemy z moralnością i wskazuje na złe cechy charakteru. Jeśli podczas snu przeglądamy się w lustrze i nie widzimy własnej twarzy, sen taki może oznaczać ogromne poczucie winy, co za tym idzie wielkim wstydem. Brak twarzy może również oznaczać z pytaniami natury egzystencjalnej, powiązanymi z naszym bytem. Według niektórych interpretacji mieć piękną, pogodną twarz podczas snu to oczekiwać spełnienia nadziei na jawie. Sen, w którym widzimy twarze umalowane świadczy o fałszu w przyjaźni…

Geneza Powstania Opisu Snu
Źródła Internetowe oraz?

Maksyma Warta Przemyślenia...
Jeśli ktoś przez dziesięć lat miał szczęście, to ani duchy, ani upiory nie ośmielą się go zaczepić...
- Anonim...

« »