Samoobrona

 

 

 

Synonimy: Samoobrona….
Antonimy: ….

 

 

Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu….

Samoobrona – sen wiąże się z walką wewnętrzną lub konfrontacją z kimś lub z jakimś środowiskiem. Postacie biorące udział w scenerii snu, przedstawiają osoby związane z tą konfrontacją czy walką. Walki toczące się między różnymi osobami bardzo często przedstawiają również nasze konflikty wewnętrzne. Powstałe uszkodzenia ciała przedstawiają powstałe na skutek takiego konfliktu urazy. Istota snu symbolizuje zebrane doświadczenia, przyjęte lub samodzielnie wypracowane postawy, stosunek do problemów czy zagrożeń. To kapitał życiowy naszych własnych doświadczeń, ten, który zawsze, w każdym momencie naszej drogi mamy pod ręką. Umiejętność dokonania właściwej samoobrony przed negatywnym wpływem z zewnątrz pochodzi ze świata realnego, z doświadczenia dobrego i złego, z tego co dotychczas przeżyliśmy i jak na zagrożenia reagowaliśmy. To nasz szablon automatycznych reakcji na zagrożenia. Stanowi nasz skarb albo nasze przekleństwo. Można również dokonać symbolicznej personifikacji płci postaci z naszego snu. I tak:

Kiedy konflikt przebiega pomiędzy mężczyzną a kobietą oznacza napięcia pomiędzy działaniem a myśleniem….
Kiedy konflikt przebiega pomiędzy dwoma lub więcej mężczyznami oznacza napięcia między dwoma różnymi możliwymi sposobami działania….
Kiedy konflikt przebiega pomiędzy dwiema kobietami to istota konfliktu biegnie między refleksyjną analizą a zdrowym rozsądkiem….
Natomiast kiedy konflikt biegnie między dorosłym a dzieckiem oznacza spór między dojrzałością a dziecinadą….

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu….

Similar Posts:


« »