Kamienie Węgielne….
Jak Budować Przyjazny dla Życia Dom…..

Jak Ochronić Istniejące Już Budowle By Zapewnić Im Jak Najkorzystniejsze Dla Życia Warunki……

Wielkie znaczenie „kamienia węgielnego szeroko znane było Hebrajczykom, dowodem na to, są zapiski występujące w Księdze Psalmów (118,22)…..

Ja kładę na Syjonie kamień, kamień dobrany, węgielny, cenny, do fundamentów założony. Kto wierzy nie potknie się

(28,16).

Według wierzeń Kamień węgielny pełnił szczególną rolę w każdej budowli, od niego w końcu rozpoczynano wznoszenie. Sam Bóg położył kamień węgielny pod ziemię, opierając na kamieniach fundamentowych Ziemie. W starożytności znane są szeroko rozpowszechnione praktyki kładzenia kamienia węgielnego pod narożniki budowanego domu, na którym wyryte było imię wznoszącego, lub jego znak. Samo umieszczenie kamienia węgielnego było bardzo doniosłym i bardzo ważnym momentem w życiu wielu ówczesnych społeczności. Dzisiaj jest to jedynie zamierzchły zwyczaj manifestowany przez obecną władze…… Mimo upływających wieków tak ważna wiedza mówiąca o prawidłowej ochronie i wybudowaniu domu nie zaginęła, była wszak dostępna wszystkim, obecnie możemy skorzystać przy budowie domu z informacji przekazywanych nam przez Radiestetów, przy czym najlepiej jest sięgnąć do źródła, jakim jest Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji, uchroni nas to od osób nie do końca uczciwych korzystających z naszej niewiedzy…… Dobry radiesteta poświęca się swojemu dziełu, by wyczulić się na wpływ sygnałów z otoczenia musi stosować swoisty Ascetyczny tryb życia, nie pić alkoholu, kawy ani nawet herbaty, nie palić, ogólnie prowadzić zdrowy, czysty tryb życia i na poziomie fizycznym i na poziomie umysłowym……

Poniżej umieszczam Otwarty wykład o Neutralizacji promieniowania geopatycznego z 2005 r.
Tadeusza Moszyńskiego – Mistrz Radiestezji
Technika układania kamienia węgielnego.

Technika układania kamienia węgielnego sprowadza się do doboru kamieni oraz odpowiedniego ułożenia ich pod węgły – narożniki i podwaliny budyn­ku. Wieść niesie, że wszystkie narody Europy i nie tylko znały pozytywne oddziaływanie kamieni polnych. W Polsce do dnia dzisiejszego przetrwał zwyczaj zakładania tak zwanego kamienia węgielnego, choć dziś nie ma on nic wspólnego z dawnym ceremoniałem. Obecnie namiastkę tej tradycji nieraz nazywają aktem erekcyjnym, co bardziej odpowiada rzeczywistości. Rytuał zakładania kamienia węgielnego pochodzi z czasów, gdy przeważało budownictwo parterowe. Z biegiem czasu budownictwo zaczęło rosnąć w górę i w pewnym momencie wyszło poza zasięg aury naturalnych ekranów promieniowania, geopatycznego jakimi były kamienie i glinobitki. Radiesteci i nie tylko wiedzą, że każdy przedmiot, w tym również i ka­mień posiada dwa bieguny – plus i minus + i -, o różnym zasięgu i mocy, Należy również wiedzieć, że w poziomie jednakowe kamienie mogą, mieć bardzo różna aurę, tak pod względem zasięgu, jak i mocy.