Horoskop urodzeniowy dla Wagi na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

21.0922.0923.0924.0925.0926.0927.0928.0929.0930.0901.1002.10
03.1004.1005.1006.1007.1008.1009.1010.1011.1012.10
13.1014.1015.1016.1017.1018.1019.1020.1021.1022.10


Horoskop Urodzeniowy

 

Sagittarius

 

Waga (23.09 – 22.10)

 

 

Cechy Ogólne

Znak Powietrznego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Strzelec (Sagittarius ) 18 XII a kończy  18 I,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Barana 32 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Skorpiona 22 listopada, godz. 05:23……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danegogwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

 

POLARYZACJA  PŁEĆ  –  Pierwiastek Męski (  Yang) ……Pierwiastek Męski ( Yang )…… Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. południowe zbocze wzgórza….. północny brzeg rzeki….. światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr.Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach………..

DOMINUJĄCY  ŻYWIOŁ  –   Powietrze…….  Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru,  z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego…….

(Więcej o Żywiole Ziemi) –http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/zywiol_powietrza,27.html

JAKOŚĆ   KARDYNALNA  –  A to oznacza że Waga jest aktywna, artystyczna, wyrozumiała, zgodna, ceni piękno i harmonię. Jest też dyplomatyczna, wytworna i bardzo towarzyska……akość kardynalna, do której należą znaki rozpoczynające pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań…….Jakość ta reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego…….

DOMINUJĄCA   PLANETA   –   To Wenus bogini miłości i piękna. W astrologii Wenus rządzi przyjemnością, towarzyskością, sztuką i zdobnictwem. Jej wpływ skłania także ku dogadzaniu sobie i zamiłowaniu do luksusu.

CHARAKTERYSTYKA  DLA SYMBOLU WAGI  –   Waga oznacza równowagę, porządek i sprawiedliwość.

SYMBOL TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE   wagę w idealnej równowadze. To był starożytny egipski symbol zachodzącego słońca, uważanego za wrota między dwoma światami. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to półksiężyc połączony z dwoma prostymi liniami spoczywający nad trzecią linią. Oznacza to emocje połączone po każdej stronie z rozsądkiem; linia poniżej symbolizuje partnerstwo.

KLUCZOWE WYRAŻENIE – ” Równoważę”…….. Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata…….

PRZECIWIEŃSTWO  DLA WAGI   –  To  Baran…..Waga jest znakiem małżeństwa i partnerstwa. Osoby spod tego znaku są najszczęśliwsze w związku i często tracą równowagę i pozytywne podejście do życia, kiedy muszą być same. Baran, przeciwieństwo Wagi, jest znakiem ego, osobowości i samego siebie. Ludzie spod znaku Barana mają skłonność do stawiania siebie na pierwszym miejscu, samolubność jest jedną z ich negatywnych cech.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA WAGI   –  Dół pleców i pośladki, a także nerki: Wagi cierpią z powodu nadwerężenia krzyża i problemów w okolicach lędźwi. Są również podatne na infekcje nerek.

POMYŚLNY  DZIEŃ  –  Piątek…… Urodzeni w piątek piątkowe dzieci są bogate, szarmanckie, uzdolnione artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach……

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY  –  6  i  9……..Znaczeniem liczby sześć jest równowaga, harmonia, miłość i prawda. Symbolizuje ona natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba ta przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości……..Dziewiątka reprezentuje stan osiągnięcia pełni w jakiejś dziedzinie. Związana jest z wysokim poziomem rozwoju intelektualnego, emocjonalnego bądź duchowego. Daje kontrolę nad własnym losem i wpływ na losy innych ludzi. Symbolika tej cyfry przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze. Jej znaczenie związane jest z wynalazczością, pomysłowością i skutecznością. Jest to liczba zamykająca cykl numerologiczny a tym samym stawiająca podstawy do rozpoczęcia kolejnego………

(Więcej o magi Liczb) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ – Opal……. Opal to bladoniebieski kamień z zielonymi i złotymi plamkami. Hindusi nadali mu Boską moc i nazwali „Drogocennym Kamieniem”. Opal napełnia spokojem, chroni przed wzburzeniem, melancholią, pobudza zdolności umysłowe, pozytywnie wpływa na koncentracje, wzmaga Bystrość umysłu”, uspokaja i pozwala realizować swoje wzniosłe zamierzenia. Potrafi niwelować nasze słabości umysłowe?… Leczniczo chroni przed infekcjami, wzmacnia serce, poprawia wzrok, pomaga przy schorzeniach wątroby, żołądka i jelit??.

 Jako Kamień Mocy ożywia i stymuluje właściwości wszystkich czakr, a dzięki temu otwiera ogólną świadomość……….. 

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

 SZCZEGÓLNE KOLORY – Niebieski…….  Energia koloru Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE  MIASTA – Wiedeń, Kopenhaga, Charleston, Lizbona……..

PRZYJAZNE  KRAJE – Birma, Chiny, Tybet, Argentyna, Japonia………

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –  PERU – MACHU PICCHU  (Wietrzne Miasto )

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Częstochowa Jasna Góra  ( BiJĄCE SERCE POLSKI )

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIATY  –  Róża i hortensja.

TWOJE  DRZEWA – Migdałowiec, Cyprys i Jesion……

(SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL – Miedź……

ZWIERZĘTA  RZĄDZONE  PRZEZ  WAGĘ  –  Węże i jaszczurki….

NIEBEZPIECZEŃSTWA  I ZAGROŻENIE – Ludzie spod znaku Wagi mają skłonność do wzbudzania złych uczuć w miłości. Ponieważ są niezdecydowane i czasem wyznają miłość zbyt łatwo, Wagi często złoszczą i zawodzą kochanków. Skłonne są też do kaprysów i niewierności.

 

Cechy Charaktru Wagi

 

Masz wielką potrzebę równowagi i sprawiedliwości. Nie znosisz kłótni, unikasz ich i przeważnie nie zajmujesz zdecydowanego stanowiska, gdyż dostrzegasz racje po obu stronach. Nie przepadasz też za rywalizacją, gdyż bardziej zależy Ci na byciu lubianym niż na wygranej. Dążysz do godzenia przeciwieństw i znajdowania kompromisów. Masz zdolność łagodzenia sporów i dobrze nadajesz się do roli mediatora.
Masz dużo ogłady towarzyskiej, ważne są dla Ciebie normy i konwenanse. Jesteś urodzonym dyplomatą i wiele spraw załatwiasz okrężnymi drogami, korzystając przy tym ze swojego uroku osobistego i umiejętności perswazji.
Bardzo potrzebujesz kontaktów z ludźmi i ich aprobaty. Czasem wręcz na siłę starasz się wszystkich zadowolić. Bardzo istotny jest dla Ciebie harmonijny związek – bez partnera możesz zatracać poczucie własnego ja i sensu istnienia. Uważaj jednak, by nie iść na nadmierne kompromisy i dla świętego spokoju nie rezygnować z własnych celów.
Jeśli chodzi o Twój sposób myślenia i mówienia, możesz być skłonny do robienia porównań i odniesień. Przedmioty i zjawiska określasz względem czegoś innego, np. pogoda nie jest po prostu ładna, tylko ładniejsza niż wczoraj.
Bardzo nie lubisz podejmować decyzji i często odkładasz je na później. Wahanie i długie rozważanie różnych opcji powoduje odwlekanie działania, przez co możesz tracić różne okazje. Unikasz wszelkich różnic zdań i bezpośrednich konfrontacji. Zdarza Ci się przemilczać przykre fakty, co bywa odbierane jako nieszczerość. Możesz być mało konkretny w wypowiedziach i mówić w sposób zbyt zawoalowany, by nikogo nie urazić. Częsta u Wag jest niechęć do wysiłku fizycznego i skłonność do unikania ciężkiej pracy, w którą potrafią skutecznie wmanewrować innych, używając swojego wdzięku i daru przekonywania.
Przeważnie zwracasz uwagę na wygląd i estetykę; dla dobrego samopoczucia potrzebujesz przebywać w pięknych miejscach i wśród pięknych przedmiotów. Możesz być nieco próżny i pochopnie oceniać ludzi po ich stronie zewnętrznej. Chcesz uchodzić za osobę z klasą i dobrym gustem, starasz się orientować, co jest modne i dobrze oceniane. Nie gustujesz w tym, co dziwne, nietypowe i ekstrawaganckie – wolisz ponadczasową klasykę i proste, zrównoważone formy. W tym znaku częste są zdolności artystyczne, wyczucie koloru i harmonii, upodobanie do upiększania ludzi, przedmiotów i wnętrz oraz upodobanie do muzyki, rysunku i tańca.
Te zdolności możesz wykorzystać w pracy zawodowej, podobnie jak poczucie sprawiedliwości i zdolność do harmonijnej współpracy. Możesz się sprawdzić jako projektant, architekt, kosmetyczka, fryzjer, malarz, muzyk, a także prawnik.
Władcą Wagi, tak jak Byka, jest planeta Wenus – ten znak akcentuje jej towarzyski i intelektualny aspekt. Kolorem jest niebieski i różowy, dniem – piątek, a kamieniem opal, szafir i karneol. Wrażliwe części ciała to biodra, miednica, nerki i lędźwiowy odcinek kręgosłupa, a typowe dolegliwości to bóle i usztywnienie stawów biodrowych oraz problemy z nerkami.
Wagom przychylne są towarzyskie i kontaktowe Wodniki i Bliźnięta oraz dynamiczne i optymistyczne Lwy i Strzelce. Barany mogą wydać Ci się nieco nieokrzesane, choć potrafią dać Ci impuls do działania. Raki odbierasz jako bojaźliwe i zbyt domatorskie, a Koziorożce nieprzystępne i nietowarzyskie.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/waga/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….