Horoskop urodzeniowy dla SKORPINA na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

22.1023.1024.1025.1026.1027.1028.1029.1030.1031.1001.11
02.1103.1104.1105.1106.1107.1108.1109.1110.1111.1112.11
13.1114.1115.1116.1117.1118.1119.1120.1121.1122.11


Horoskop Urodzeniowy  Dla Znaku

 

Skorpio

 

Skorpion (22.10 – 21.11)

 

Cechy Ogólne

Znak Wodnego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Skorpion ( Scorpio ) 23 XI a kończy  29 XI,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Barana 7 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Skorpiona to 23 października, o godz. 08:45……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

 

POLARYZACJA   ( PŁEĆ )  –  Pierwiastek Żeński  ( Yin )….. Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach.

DOMINUJĄCY   ŻYWIOŁ  –  Woda……..   Woda jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość. Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność.

Szczegółowy Opis Twojego Żywiołu – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-wody,262.html

JAKOŚĆ   STAŁA  –  To oznacza że Skorpion jest obdarzony wyobraźnią, namiętny i uczuciowy, subtelny, wytrwały, zawzięty i nieustępliwy……Jakość stała powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy…..Jakość stała związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ona z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku…….

DOMINUJĄCA  PLANETA  DLA ZNAKU  – Pluton starożytny bóg umarłych i podziemnego świata. W astrologii Pluton rządzi odradzającymi się siłami, a także początkami i końcami etapów życia.

CHARAKTERYSTYKA  SYMBOLIKI SKORPIONA  –   zagadkowe, śmiertelnie groźne stworzenie, które potrafi otruć swoich wrogów. Jego ukąszenie często jest śmiertelne.

SYMBOL  TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE   –    żądło skorpiona połączone z przedstawieniem ludzkich narządów rozrodczych (częścią anatomii, którą rządzi Skorpion). W starożytnych czasach był to symbol feniksa, ptaka nieśmiertelności i odrodzenia. Według kryteriów symbolicznych, zakrzywione linie i strzała oznaczają silne emocje połączone z praktycznością i mierzeniem w stronę wyższej świadomości.

KLUCZOWE   WYRAŻENIE    ” Pożądam” …. Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata……. 

PRZECIWIEŃSTWO –  to Byk…..Skorpion jest znakiem dziedzictwa i schedy. Osoby spod tego znaku mają poczucie celu i przeznaczenia, a najprawdziwsze szczęście znajdują w dawaniu swojej siły życiowej innym. Byk jest znakiem własności i posiadania, a ludzie urodzeni pod tym znakiem chcą posiadać, kolekcjonować i mieć. Łatwo nie wypuszczą tego, co do nich należy.

NEWRALGICZNE   CZĘŚCI   CIAŁA  DLA  SKORPIONA –  To  Genitalia, Skorpiony są podatne na infekcje układu moczowego i choroby weneryczne. Ponadto, targające nimi emocje są często przyczyną wyczerpania i złego zdrowia.

POMYŚLNY DZIEŃ   –  To  Wtorek……… Urodzeni we wtorek są najczęściej muskularni, o zdolnościach do heroicznych czynów. Mogą cechować się wybuchowością, konfliktowością i brutalnością……

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY   –  2  i  4…….. Dwójka oznacza harmonijne współdziałanie przeciwieństw symbolizowane przez Yin i Yang. Starożytni mędrcy doskonale zdawali sobie sprawę, że właściwe funkcjonowanie świata i człowieka zapewniane jest przez współdziałanie przeciwstawnych sił i tendencji. Znaczenie liczby dwa stanowi, więc harmonia, porządek, umiejętność zatroszczenia się nie tylko o siebie, ale i o innych ludzi, umiejętność godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, a również równowaga i umiarkowanie……..Czwórka to liczba stabilności i porządku. Wszystkie procesy, nawet te bardzo dynamiczne zachodzą w pewnych ramach czasowych i przestrzennych (cztery strony świata, cztery pory roku). Ramy te pozostają niezmienne. Cyfra 4 oznacza również dom, spokój i solidność. Reprezentuje także powtarzalność i nieuchronność…….

( Więcej o Magii Liczb)     http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.htmll

SZCZĘŚLIWY   KAMIEŃ   – To Topaz……  Kamień Młodości, Kamienia Radości, opóźnia proces starzenia i odwraca jego skutki, usuwa depresje, złe myśli, wzmacnia organizm, przeciwdziałając stanom wyczerpania, pobudzająco nasz organizm do działania, Ożywia umysł,ułatwia skupienie uwagi, pomaga w koncentracji, symbolizuje moc i siłę pozwalająca rozwiązać najtrudniejsze sprawy. Posiadanie Topazu wprowadza same pożyteczne zmiany do naszego życia. Leczniczo Leczy zapalenie gardła i ogólne stany zapalne, jak i bóle serca, żylaki?..

 Jako Kamień Mocy Energetyzuje czakrę splotu słonecznego czakry, odblokowuje przepływ energii……

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html.

SZCZEGÓLNE  KOLORY   –   Czerwony , bordowy…..  Energia Pomarańczowego; Zwiększa naszą chęć życia, pozwala optymistycznie patrzeć na świat, dodaje energii, wytrwałości, inspiracji, kreatywności, twórczości, zwiększa naszą ogólną witalność i ochotę do życia, przeżywania nowych doznań, nowych emocji….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE   MIASTA – Liverpool. Nowy Orlean, Waszyngton, Newcastle……..

PRZYJAZNE  KRAJE – Norwegia, Algieria, Maroko…….

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   KAMBODŻA – ANGKOR WAT  ….. 

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  KRAKÓW WAWEL DUCHOWA STOLICA POLSKI……

(MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIATY   Chryzantema i rododendron.

TWOJE   DRZEWA – Brzoza, Buk ……. (SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL – Pluton

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ SKORPIONA – Insekty i skorupiaki.

NIEBEZPIECZEŃSTWA    I    ZAGROŻENIE – Skorpiony swoją skrytością i zazdrością budzą u innych gniew. Ich ostre i jadowite temperamenty mogą również prowadzić innych do przemocy.

 

 

Cechy Charakteru Skorpiona

 

 

Charakteryzuje Cię bardzo silna emocjonalność i skłonność do popadania w skrajności, od miłości do nienawiści. Kierują Tobą głębokie namiętności, mogące prowadzić do uzależnienia się od innej osoby, zazdrości i psychicznego samoudręczenia. Jednak przy tym jesteś niezwykle odporny psychicznie, nie boisz się trudnych emocji, gdyż jesteś do nich przyzwyczajony. Można powiedzieć, że najlepiej sprawdzasz się w sytuacjach skrajnych, których inni się boją i unikają, a Ty wręcz celowo zdajesz się w nie wchodzić. Nie potrafisz długo trwać w spokoju – jeśli akurat nie ma problemu, to Ty potrafisz go wynaleźć lub sprowokować, wywołując napięcia i podkreślając sprzeczności. Masz szczególną zdolność regeneracji, zwłaszcza psychicznej. Potrafisz znieść naprawdę dużo i podnosisz się po doświadczeniach, które kogoś innego by złamały. Bywasz pamiętliwy i potrafisz szukać odwetu nawet za dawno minione przewinienia.
Masz też dużą odwagę do przełamywania różnego rodzaju tabu i nie unikasz konfrontacji ze sferami życia, które wywołują u innych dyskomfort lub lęk (np. kwestie związane ze śmiercią i umieraniem). Wynika to z potrzeby szukania absolutnej prawdy o życiu, nawet brutalnej, odartej ze wszelkich złudzeń. Możesz być bardzo, wręcz boleśnie szczery, gdyż widzisz rzeczywistość taką jaka jest, bez upiększeń, i komunikujesz to bez ogródek. Ludzie mogą mieć Ci za złe psucie ich dobrego nastroju i wytrącanie z poczucia wygody i bezpieczeństwa. Masz skłonność do wyciągania na światło dzienne różnego rodzaju tajemnic, co dla wielu jest niewygodne.
Masz w sobie dużo sceptycyzmu, nieufności i rezerwy. Niechętnie wtajemniczasz innych w swoje plany i pilnujesz się, by nie zdradzać swoich słabości. Sprawiasz wrażenie, jakbyś żył w stanie nieustającej czujności, gotowy na rzeczywiste bądź wyimaginowane zagrożenie. Masz ogromną intuicję i potrafisz nieraz z góry wyczuć czyjeś niecne motywy. Jednak zauważ, że możesz być aż nadto podejrzliwy wobec osób nie mających złych zamiarów. Nieraz stawiasz przed ludźmi bariery i ukrywasz swoje tajemnice, natomiast nie możesz znieść, gdy ktoś postępuje tak samo wobec Ciebie. Domagasz się prywatności, a sam nie zawsze dajesz innym prawo do niej. Nic nie może się przed Tobą ukryć i źle się czujesz, gdy nie wiesz o kimś wszystkiego. Stąd się bierze przypisywanie Skorpionom zaborczości. Ten znak bywa podkreślony w horoskopach zazdrosnych partnerów śledzących swoją drugą połowę oraz dominujących rodziców wtrącających się do życia swoich dzieci.
W związkach zaznacza się silna potrzeba kontroli. Bywasz zazdrosny i podejrzliwy, sprawiasz wrażenie, jakbyś chciał mieć drugą osobę na własność. Partner powinien być tajemniczy i charyzmatyczny oraz silny psychicznie. Duże znaczenie ma seks.
Zawody pasujące do natury Skorpiona to lekarz, ratownik, detektyw, strażak, szpieg, agent wywiadu, a także naukowiec, zwłaszcza zajmujący się chemią, promieniotwórczością (Maria Skłodowska-Curie była bardzo silnym Skorpionem) lub mikrobiologią.
Władcami Skorpiona są Mars (który tu działa mniej wprost niż w przypadku Barana, bardziej na poziomie psychicznym) oraz Pluton. Rejony ciała podległe Skorpionowi to narządy płciowe, odbyt, dolna część brzucha; są one najbardziej podatne na dolegliwości. Twoim kolorem jest ciemna czerwień i szmaragdowa zieleń, dniem wtorek, a kamieniem topaz i granat.
Przychylne są Ci znaki wodne – Rak i Ryby, oraz ziemskie Panny i Koziorożce. Byk jest podobnie jak Ty stały w uczuciach i zaborczy, ale dla Ciebie jest zbyt wygodnicki i trzymający się tylko przyjemnej strony życia. Trudno jest Ci znaleźć porozumienie z Wodnikiem i Lwem.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/skorpion/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….