Horoskop urodzeniowy dla Raka na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają..…..

 

22.o623.0624.0625.0626.0627.0628.0629.0630.0601.0702.07
03.0704.0705.0706.0707.0708.0709.0710.0711.0712.0713.07
14.0715.0716.0717.0718.07  19.0720.07  21.07 22.0723.07


Horoskop Urodzeniowy

 

Cancer

 

Rak (22.06 – 22.07)
 

 

Cechy Ogólne

Znak Wodnego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze Rak (Cancer) 21 VII a kończy  9 VIII ….

Słońce przebywa w Zodiaku Raka 21 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Raka 21 czerwca, godz. 07:45

 Słońce wchodzi w znak w chwili przesilenia letniego

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!)….. 

POLARYZACJA   (PŁEĆ )   –    Pierwiastek Żeński ( Yin )….. Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach…..

DOMINUJĄCY   ŻYWIOŁ – Woda…… Woda jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość. Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność.

Szczegółowy Opis Twojego Żywiołu – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-wody,262.html

JAKOŚĆ   KARDYNALNA  –   To znaczy że Rak jest otwarty, wrażliwy, sympatyczny, uprzejmy i emocjonalny, posiada wyobraźnię i aktywny, bystry i intuicyjny umysł……Jakość kardynalna, do której należą znaki rozpoczynające pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań, reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego..

PLANETA RZĄDZĄCA – Księżyc: jedyny satelita Ziemi, którego przybywa i ubywa, i który wywiera potężny magnetyczny wpływ. W astrologii, Księżyc rządzi emocjami i intuicyjnym zachowaniem.

CHARAKTERYSTYKA – Rak posiada twardą skorupę, kryjącą miękkie mięso. Przy pierwszej oznace zagrożenia, cofa się do skorupy i zanurza w morzu, gdzie jest bezpieczny.

SYMBOL – Piktogram obrazuje szczypce kraba. Przedstawia też piersi człowieka (piersi to część ludzkiego ciała rządzoną przez znak Raka). Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten, to dwa okręgi Słońca połączone z dwoma półksiężycami. Księżyce reprezentują pragnienie przechowywania wspomnień i przedmiotów przez Raka; okręgi połączone z księżycami ukazują siłę i energię, wyrażane emocjami i wyobraźnią.

KLUCZOWE WYRAŻENIE – „Czuję”…..jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego Raka  świata…….

PRZECIWIEŃSTWO  – To  Koziorożec……Rak to znak domu i życia rodzinnego. Raki szukają bliskich związków i są najszczęśliwsze w znajomym otoczeniu, wśród bliskich. Koziorożec, przeciwność Raka, jest znakiem reputacji i pozycji społecznej. Osoby spod znaku Koziorożca przejmują się swoim wizerunkiem i szukają władzy oraz spełnienia w świecie zewnętrznym.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  RAKA – Piersi i brzuch: Raki uwielbiają jeść i muszą walczyć z przyrostem wagi w późniejszych latach. Są również narażone na dolegliwości żołądkowe, spowodowane stresem i napięciem emocjonalnym.

POMYŚLNY DZIEŃ – Poniedziałek……Urodzeni w poniedziałek Fizycznie Księżyc obdarza białą cerą, pięknymi oczyma, niskim wzrostem i pulchnymi kształtami. Są to osoby, które lubią dom i domowe ciepło, mają dobrą pamięć i bujną wyobraźnię. Posiadają wielki wdzięk, łagodność i wrażliwość. Mogą być zmienne i kapryśne o skłonnościach do załamań psychicznych.

Znaczenie Dni Tygodnia – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE  LICZBY – 3 i 7….. Liczba trzy jest symbolem intuicji, magii, sił twórczych i radości, którą niesie korzystanie z nich. Reprezentuje ona również Czas, składający się z trzech elementów: już poznanego i doświadczonego zwanego Przeszłością, właśnie przeżywanego zwanego Teraźniejszością oraz nieznanego i niepewnego, zwanego Przyszłością. W ten sposób symbolizuje ona przeistaczanie się tego, co znane, aby wyłonić rzeczy nowe i nieznane, czyli siły twórcze drzemiące w każdym z nas……..Znaczeniem liczby sześć jest równowaga, harmonia, miłość i prawda. Symbolizuje ona natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba ta przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości…….

Znaczenie Liczb – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ  – Perła zmienia pecha w szczęście i niezgodę w harmonię. Przynosi też wsparcie wpływowych ludzi. Perła została nazwana nie bez racji „Łzami Boga” Jest uznana za Królową drogocennych kamieni, symbol eleganci, majestatu i zamożności. Symbolizuje również delikatność i subtelność. Perły pokazują nam drogę do uczciwości wobec samych siebie. Pokazują nam głębie naszej istoty, pokazują, że cierpienie też może być piękne i mieć głębszy sens, że każde bolesne doświadczenie kryje w sobie szansę rozwoju w kierunku doskonałości??.Leczniczo Sproszkowane leczą dolegliwości serca, układu krążenia oraz zaburzenia psychiczne. Zmieszane z mlekiem zapewniają dobry głos i leczą chorą wątrobę…….

 Jako Kamień Mocy Perły powstają sprawiając ból. Nie zaleca się stosować jako kamieni mocy??

 SZCZEGÓLNE KOLORY  – Morska zieleń i srebrny: połyskliwe kolory wody i księżyca……  Ma na nas dobroczynny wpływ, uspokaja, wprowadza wewnętrzną równowagę, oczyszcza nasz organizm i wzmacnia jego biologiczne struktury, w końcu jest symbolem natury, symbolem związku człowieka z przyrodą, dlatego silnie działa na psychikę i ośrodki nerwowe, powodując wzmożenie regeneracji i koncentracji, łagodzi odczuwanie strachu, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, koi nerwy, łagodzi nasze negatywne odczucia…...

Znaczenie i Energia Kolorów – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,energia-kolor-oacute-w,276.html

PRZYJAZNE    MIASTA  –  Wenecja, Amsterdam, Nowy Jork, Algier.

PRZYJAZNE  KRAJE  – Szkocja, Holandia, Nowa Zelandia……

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   KAMBODŻA – ANGKOR WAT ….. 

 (WIECEJ  O  MIEJSCACH  SZCZEGÓLNEJ  MOCY NA  ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  KRAKÓW WAWEL DUCHOWA STOLICA POLSKI…...

 (MIEJSCA   MOCY  W  POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE   KWIATY  –  Róża, Fiołki…. 

TWOJE   DRZEWA  –  Wiśnia, Śliwa, Czereśnia, drzewa bogate w soki….Energie Drzew – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,subtelna-energia-drzew,279.html

METAL – Srebro

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ RAKA –  Małże i skorupiaki.

NIEBEZPIECZEŃSTWA  ZAGROŻENIE – Ludzie spod znaku raka są podatni na wypadki w domu. Są również zagrożeni kradzieżą.

 

 

Cechy Charakteru Raka

 

 

Jesteś niezwykle wrażliwy, ostrożny, nieufny i dość bojaźliwy. Nieraz uciekasz od konfrontacji z życiem chroniąc się w zaciszu własnego domu. Bardzo się przywiązujesz emocjonalnie zarówno do osób, jak i do rzeczy. Źle znosisz wszelkie zmiany, gdyż wtedy czujesz, że tracisz grunt pod nogami. Wolisz to, co bezpieczne i sprawdzone, nawet jeśli nie do końca satysfakcjonujące, od rewolucji i eksperymentów. Kierujesz się przede wszystkim emocjami i bywa, że dajesz im się ponieść tracąc zdrowy rozsądek. Twoją pierwszą reakcją na nowości i zmiany jest zwykle lęk i wycofanie; dopiero po pewnym czasie się z nimi oswajasz i stwierdzasz, że nie są takie straszne. Nie znosisz wszelkiej krytyki i traktujesz ją bardzo osobiście. Mimo wspomnianej wrażliwości i niewielkiej odporności psychicznej, zwykle wiesz czego chcesz i konsekwentnie do tego dążysz, choć nieraz okrężnymi drogami. By uzyskać to co chcesz, nieraz odwołujesz się do emocji lub więzi z kimś, a nawet uciekasz się do wzbudzania poczucia winy.
Nie lubisz się odrywać od przeszłości ani pozbywać przedmiotów, z którymi łączą się Twoje wspomnienia. Nieraz masz sentyment do historii i tradycji oraz dobrą pamięć do przeszłych zdarzeń. Możliwe, że dbasz o więzi rodzinne, pamiętasz o urodzinach, rocznicach itp. i to Ty zwykle jesteś inicjatorem spotkań rodzinnych. Mogą interesować Cię zabytki, antyki, archiwa i pamiątki, gdyż dają Ci poczucie łączności z przeszłością.
Twój sposób myślenia jest dość subiektywny, silnie wpływają na niego emocje oraz osobiste sympatie i antypatie. Masz wielką wyobraźnię oraz możliwe, że także zdolności literackie.
Masz bardzo silne uczucia i potrzebujesz bliskiej osoby, w której możesz je ulokować, lecz nie powinieneś przesadzać z dowodami troski i zainteresowania, gdyż zyskasz opinię nadopiekuńczego i zaborczego. Mówi się, że Raki są macierzyńskie lub ojcowskie. Jednak nie każdy Rak widzi się w roli rodzica; możliwe, że przelewasz swoje instynkty opiekuńcze na partnera, rodzeństwo, przyjaciół czy ulubione zwierzątko, bądź sam stawiasz się w roli osoby oczekującej opieki.
W związkach potrzebujesz przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa, kogoś pewnego i godnego zaufania, na kim możesz się oprzeć. Masz tendencję do długotrwałych związków i jesteś raczej wierny, gdyż nie chcesz niszczyć tego, co dla Ciebie bardzo ważne – stabilności i ciepła rodzinnego. Bywa, że trwasz długo w nie do końca udanych relacjach, gdyż wolisz je od samotności i konieczności porzucenia kogoś, do kogo się przyzwyczaiłeś. Zwróć uwagę, by nie ograniczać i nie przytłaczać partnera swoją opiekuńczością i ciągłym oczekiwaniem dowodów uczuć.
Zajęcia, które mogą być dla Ciebie atrakcyjne, to wszelkie zawody artystyczne, literatura (wielu pisarzy ma Słońce w Raku), aktorstwo, dekoratorstwo wnętrz, a także te związane z opieką – medycyna (szczególnie pediatria), weterynaria, psychoterapia itp.
Władcą Raka jest Księżyc, w astrologii symbolizujący emocjonalność, poczucie bezpieczeństwa, przeszłe uwarunkowania i zmienność. Twój kolor to srebro i perłowa biel; szczęście przynosi perła, koral i kamień księżycowy; dzień tygodnia to poniedziałek. Masz wrażliwy żołądek i piersi, a na kłopoty i stresy najczęściej reagujesz problemami trawiennymi, nadmiernym apetytem lub jego brakiem. Możliwa skłonność do przejadania się i nadwagi.
Sprzyjają Ci Ryby, Skorpiony, Byki i Panny. Z Koziorożcem łączy Cię tradycjonalizm i konserwatyzm; znak ten daje Ci poczucie stabilności, lecz może być dla Ciebie zbyt chłodny i za mało emocjonalny. Niewiele masz wspólnego z Wagą, a z Baranem możesz wręcz wejść w ostry konflikt, gdyż znak ten ma cechy skrajnie sprzeczne z Twoimi.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/rak/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….