Horoskop Chiński 

 Dla Urodzonych w Roku „Szczura”

Lata „Szczura”, Dominujący Żywioł i Planetarny Patron…..

31.01.1900 – 18.02.1901     Żywioł  Metal, Patron Planetarny Wenus,…….
18.02.1912 – 05.02.1913     Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury…..
05.02.1924 – 23.01.1925    Żywioł  Drzewo, Patron Planetarny Jowisz….
24.01.1936 – 10.02.1937    Żywioł Ogień,Patron Planetarny Mars………..
10.02.1948 – 28.01.1949   Żywioł Ziemia, Patron Planetarny Saturn…..
28.01.1960 – 14.02.1961    Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus……
15.02.1972 – 02.02.1973    Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury….
02.02.1984 – 19.02.1985   Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz..
19.02.1996 – 06.02.1997   Żywioł Ogień, Patron Planetarny Mars…….
07.02.2008 – 25.01.2009  Żywioł Ziemia, Patron Planetarny Saturn….
25.01.2020 – 11.02.2021    Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus……

 

Symbolika Urodzeniowa…...

Kolejność w zodiaku: piąty
Szczęśliwe kolory: czarny, czerwony, biały, fioletowy
Szczęśliwe liczby: 1, 4, 5
Szczęśliwe kamienie: granat
Planeta rządząca: Jowisz
Miesiąc przypisany do znaku: grudzień
Kierunek przypisany do znaku: północ
Godziny przypisane do znaku: 23:00 do 1:00
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Strzelec

 

Symbolika pierwiastka  -Yang….

Na osoby urodzone w roku Szczura podstawowy wpływ ma pierwiastek Yang dosłownie rozumiany jest jako „nasłonecznione miejsce…. Południowe zbocze wzgórza….. Północny brzeg rzeki….. Światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. Ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr. Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach……..

 

Wróżba Wyroczni I-Ching Dla Znaku „Szczura”
 Heksagram 9   –   „Ch’u – Poskromienie”…..

Wiatr może oczyścić niebo z chmur, jednak jest tylko powietrzem, bez ciała stałego, nie da to mu wielkich i trwałych efektów. Tak też jest z człowiekiem, w czasach, kiedy może on mieć ogromny wpływ na świat zewnętrzny, nie może nic zrobić do czasu uściślenia swojego wyrazu, swojej natury i osobowości, nic nie da używanie małych sposobów, trzeba dokonać pełnej przemiany wewnętrznej i określić swoją czystą postawę w społeczności lokalnej…. „Sukces jest w zasięgu ręki. wiatr ma wpływ na deszcz. Stałe własne stanowisko jest do osiągnięta. Często taka Twoja postawa wynika z kumulacji małych efektów, a powstały szacunek ma trwały charakter. nic jednak bardziej mylnego. Sukces ten bez idących za nim własnych wartości jest nietrwały. Byłoby to niebezpieczne złudzenie, by ktokolwiek trwale mógł przypuszczać o odniesionym zwycięstwie, to  mogłyby prowadzić do zagrożenia i klęski. W takich warunkach trzeba być zadowolonym z tego, co zostało osiągnięte własna pracą. Aby przejść dalej, nieraz trzeba poczekać by nadszedł właściwy czas, by nie doprowadzić do nieszczęścia, by zapewnić sobie trwałe zmiany na lepsze”…….

 

Żywioły w znaku „Szczura”…….

Żywioły z znaku według Kosmologii i Astrologii Chińskiej mają fundamentalne znaczenie wzmacniając lub osłabiając przypisane danemu znakowi cech charakteru……..

–  Ziemia oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak materializm i trwałość, dbałość o swoje bezpieczeństwo i zapewnienie sobie jak najlepszej sytuacji życiowej i dobrego statusu społecznego i materialnego…..
Człowieka z tym żywiołem w swoim znaku cechuje spokój i rozwaga a także mądrość i konsekwencja w podejmowaniu decyzji….
Ziemia nie pozwala na zbytnie oderwanie się od życia….
Ziemiste obdarowanie znaku sprawia, że jesteśmy solidniejsi, jeszcze bardziej chłodni, nieraz wręcz wyrachowani, z zimną precyzja potrafimy kalkulować każde swoje działanie, jednak to sprawia, że jesteśmy bardziej pasywni, że za wiele czasu poświęcamy na analizę zachowania swojego i innych ludzi, a za mało czasu zostawiamy sobie na działanie, które i tak opieramy na podstawie własnych już zdobytych doświadczeń, rzadko wykraczając poza ramy tychże właśnie doświadczeń.
Kobieta z żywiołem Ziemi w swoim znaku jest oddaną matką i żoną, życie rodzinne jest dla niej bezsprzecznie najistotniejsze…….


–  Woda oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak zamknięcie się w sobie, skrywanie własnej tożsamości przed innymi, delikatność i wrażliwość. Woda w znaku obdarza dobrą pamięcią, ale i nieraz pamiętliwością, wzmacnia nasze siły życiowe i pomnaża naszą energie życia. Pod wpływem tego żywiołu nieco częściej odwołujemy się do tradycji, utartych zwyczajów i znanych sposobów działania. Woda wzmacnia konserwatyzm i potrzebę czasu do pełnej adaptacji w nowym otoczeniu i do nowych znajomości, potrzebę czasu, do stworzenia stałego związku, wzrost wymagań względem innych, ale i siebie, uzdolnienia artystyczne, wzmocnienie błyskotliwości…….

–  Drewno w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak łagodność, poczucie równowagi, harmonia sił twórczych, wzmacnia wyobraźnie. Człowiek, który jest urodzony w tym żywiole jest bardzo energiczny i żywiołowy, cały czas ma nowe pomysły na życie, które niezwłocznie chce realizować. Bardzo lubi towarzystwo innych, ale czasem również i samotność. Drzewo sprawia, że najlepiej, jak można, potrafimy wykorzystać swoje naturalne zdolności i skłonności. Drzewo to jak najbardziej naturalny żywioł związany z esencją życia, a więc wzmacnia ich siłę. Lubi dbać o swój wygląd zewnętrzny, w skrajnych przypadkach do przesady, łatwo się zakochuje, ale rzadko trwale……

–  Ogień w znaku oznacza wzmocnieni takich cech charakteru jak namiętności, żywotności, żywiołowość, spontaniczność, entuzjazm. Ogień wpływa na emocjonalne podejście do życia, spontaniczność, żywiołowość, zmniejsza panowanie nad emocjami, odczuciami i uczuciami, wyzwala chęć do zabawy i poszukiwanie akceptacji i uznanie w oczach innych, wzmaga poczucie wyższości graniczące nieraz z samouwielbieniem. Osoba obdarzona żywiołem ognia w swoim znaku podejmuje nieraz pochopne impulsywne decyzji. Jest ufna wobec innych, często żyje chwila. Uwielbia życie towarzyskie i potrafi znaleźć się w centrum zainteresowania. Ma szeroką wiedzę towarzyską, którą umiejętnie i spontanicznie wykorzystuje….

–  Metal w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak własną samodyscyplinę, surowość w ocenie siebie i innych, silną wolę, determinacje, stałość, nieugiętość, konsekwencje w działaniu, niestety nieraz graniczącą z uporem. Osoba tylko z pozoru zewnętrznie jest spokojna i rozważna, ale wewnątrz niej kipi energia i emocje, wierzy we własne siły i nie uznaje kompromisów. Z kolei ich ambicje określone są przez chłodną logikę.. Jeśli kocha to namiętnie i do końca. Lubi nawiązywać nowe znajomości, opiera je na konkretnych przesłankach i wtedy potrafi być Oddalanym, serdecznym, niezastąpionym przyjacielem…….

 

Podstawowe Cechy charakteru Szczura…...

   Szczur to typowy indywidualista, lubią każdy rodzaj towarzyskich przyjęć i spotkań, porusza się wyłącznie własnymi drogami, zawsze czujny i gotowy do reakcji, bywają czarujący, lecz także agresywni. Nie da się na niego wpłynąć żadną perswazją ani zmusić do zmiany stanowiska i postępowania. Każdy Szczur na zewnątrz zdaje się być spokojny i zrównoważony, lecz wewnątrz rozgrywa nieustanną walkę, zawsze zaciekle broni swych praw do samostanowienia i niezależności, potrafi przy tym zadziwić przemyślną argumentacją, przebiegłością i przewrotnym rozumowaniem. Cechy te opanował w stopniu niemal doskonałym. Szczur może się wydać istotą nader uprzejmą i sympatyczną. Wykorzystuje swój tajemniczy urok i roztacza wokół siebie nieuchwytną mgiełkę mistycyzmu. Często wikłają się w sprawy innych, lecz nie można im zbytnio zaufać. Szczury zajmują się cudzymi sprawami, zwykle potrafią dotrzymać powierzonej im tajemnicy. Nie można od nich jednak oczekiwać, że kiedyś nie wykorzystają jej do własnych celów. Zawsze chcą postawi na swoim, zręcznym pochlebstwem, postawą potulnego niewiniątka lub otwartą groźbą zwiedzie każdego przeciwnika. Nieświadomie dąży do zdobycia władzy i pozycji lidera. Nie prowadzi jednak otwartej wojny, decyduje się raczej na zręczny kamuflaż, nad władzę, bowiem przedkłada własne bezpieczeństwo. Im większe jest twoje zauroczenie wdziękiem Szczura, im mocniejsze zaangażowanie, tym pewniej i bezpieczniej czuje się obiekt twoich zachwytów. Szczur zachowuje się wówczas wreszcie swobodnie, jawnie manifestuje swe uczucia i myśli, nie tracąc przy tym niczego ze swej zniewalającej tajemniczości. Swoją taktyką chce uchronić się przed prześladowcami i wrogami. Boi się poza tym zdemaskowania swojej osobowości, kryjącej skądinąd wiele niepokoju i agresji. Jako mieszkaniec podziemia nie uznaje przesadnych wynurzeń i omawiania własnych spraw z innymi. Jest zaciekłym orędownikiem prawa do prywatności. Uwielbiają jednak krytykować innych i targować się o sprawy w gruncie rzeczy mało istotne. Chcąc zdziałać zbyt wiele naraz, wyczerpuje swoje siły i energię. Jeśli podejmą pracę nad opanowaniem wyobrażeń i ambicji, mogą wszystkich zaskoczyć sukcesami, które stają się ich udziałem….

 

 Postawa i Zachowanie……

   Szczur potrafi panować nad sobą, nawet, gdy jest skrajnie zdenerwowany. Zdarza mu się to jednak rzadko. Częściej świadomie rozgrywa swoje sprawy wcielając się w różne role, jest na przemian zniecierpliwiony i ostry, czepia się bez powodu drobiazgów, to znów gawędzi w najlepsze i sprawia wrażenie dobrego kumpla. Są to jednak następne maski. Szczur, bowiem nigdy nie traci czasu na pustą pogawędkę lub tłumaczenie się komuś ze swych zamiarów, jeśli nie liczy przy tym na wymierne korzyści. Szczur kieruje się często intuicją, co może czasem sprawiać mylne wrażenie braku logiki w jego postępowaniu. Potrafi jednak czekać. Znosi wówczas wiele, ale wie, że warto, umie przewidywać. Stopniowo zapracowuje sobie na autorytet, buduje cierpliwie solidny fundament pod przyszłe sukcesy i korzyści materialne. Potrafi wziąć na siebie bardzo trudne zadania i znaleźć odpowiednich wykonawców. Jest także bardzo oszczędny, żeby nie rzec skąpy. Szczodrość rezerwuje dla wybranych, a więc dla tych, których szanuje. Jeśli otrzymasz drogi prezent od Szczura, możesz być pewien, że okazał ci tym samym swój najwyższy szacunek. Skąpstwo jednak i tak nie odstręcza od niego licznych przyjaciół. W sposobie zachowania się Szczura jest coś, co zdaje się zapraszać do zawarcia bliższej znajomości. Okazuje ludziom żywe zainteresowanie ich życiem prywatnym, rodziną, problemami, środowiskiem, z którego pochodzą. W jego towarzystwie przeżyć można swoisty katharsis, zapomnieć o dręczących problemach i uwierzyć, że wszystko jest na dobrej drodze. Szczur nierzadko jest w stanie podsunąć naprawdę skuteczne i oryginalne sposoby rozwiązania zadawnionych konfliktów, a dzięki talentowi detektywa – wskazać przyczynę wielu problemów….

 

 Osobowość szczura…..

   Szczur uważa się za istotę przez nikogo nierozumianą, dlatego pokrzywdzoną przez los i nieszczęśliwą. Gdy jednak ktoś spróbuje zapuścić się na jego terytorium i naruszyć jego prywatność, zareaguje stanowczym protestem. Może się wtedy posunąć nawet do agresji, zmiażdżyć intruza zjadliwą krytyką lub mściwą pogardą. Choć w głębi duszy pragnie, aby znalazł się ktoś, kto rozświetliłby tajemnice jego duszy, swoim zachowaniem potrafi zniechęcić najżyczliwszego przyjaciela. Jednocześnie skarży się i użala nad swym osamotnieniem i pozostaje sam ze swymi problemami. Ukrywaną agresję kieruje w końcu przeciw sobie, a ta stopniowo zamienia się w dręczące go poczucie winy i bezradności. Szczur nie znosi życia w monotonii i przeciętności. Fascynuje go ryzyko i zagrożenie. Przez życie kroczy tak, jak gdyby stąpał po terenie zaminowanym lub na skraju przepaści. Napięcie uskrzydla go i stymuluje w nim rozwój duchowy. Szczur nie zdecyduje się na ryzyko utraty dóbr materialnych, gdy jednak w grę wchodzą mocne wrażenia natury duchowej, gotów jest na wszystko. Przekracza wówczas bez wahania granice, które sam sobie wcześniej wytyczył i gwałci podstawowe zasady moralno-etyczne. Jest wtedy szczęśliwy i wierzy, że żyje pełnią życia. Niejednokrotnie sam prowokuje los, doprowadza do sytuacji konfliktowych i niebezpiecznych po to, by nie umrzeć z nudów. Jego zachowanie cechuje dynamika i nerwowość, umysł nie znosi zastoju; życie na pełnych obrotach, to żywioł, w którym Szczur kwitnie…..

 

 Kontakty z innymi……

   W kontaktach ze Szczurem odnosi się wrażenie, że jest on osobą bezpośrednią i rozbrajająco szczerą. Może to na tyle uśpić czujność rozmówcy, że ten „wyśpiewa” wszystko do ostatniego szczegółu. Tymczasem otwartość Szczura stanowi jedynie przynętę, rzucaną na łatwowierną ofiarę i mającą sprowokować ją do wyznań. W stosunku do osób, którymi się nie interesuje, zachowuje wyniosły dystans i przybiera pozę zmanierowanego światowca. Jest to tylko jednak kolejna maska, pod którą ukrywa się natura nerwowa i wrażliwa na bodźce zewnętrzne. Szczura niezmiernie łatwo jest czymś zaintrygować i przykuć jego uwagę byle drobiazgiem. Licznych przyjaciół i swoją popularność zawdzięcza także umiejętności zachowania tajemnicy. Szczur zdobywa z reguły duże doświadczenie życiowe, jednak nigdy nie jest pewien, czy właściwie wykorzystuje posiadaną wiedzę, czy zapewni sobie dzięki niej korzyści i bezpieczeństwo. Jeśli jednak nadarza mu się okazja szybkiego załatwienia jakiejś trudnej sprawy, wykorzystuje ją bez skrupułów. Zwłaszcza, jeśli długo na nią czekał….

Bez względu na żywioł modyfikujący charakter Szczura zwykle nie ma on kłopotu z osiągnięciem harmonii współżycia z innymi znakami. Współmałżonka nie powinien jednak szukać pośród Koni, Kogutów i Kóz. Są to najmniej odpowiadające mu znaki, co powinien uwzględnić tak na gruncie towarzyskim, jak i zawodowym. Najbardziej odpowiada mu inny Szczur, Bawół, Smok i Małpa….

 

 Praca, Kariera, Predyspozycje, Zawód……

    Szczur jest utalentowanym psychologiem oraz pisarzem. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wie o swoim otoczeniu praktycznie wszystko. Potrafi przewidzieć każdy krok drugiego człowieka, mieć swoje zdanie na każdy temat, przejawia przy tym niezwykłą wprost dociekliwość i przenikliwość. Jego ciekawość obejmuje również dziedzinę nauki, historii i kultury i skłania Szczura do intensywnego czytania, a właściwie do „połykania” mnóstwa książek. Doskonale zdaje sobie sprawę z wagi słowa pisanego i sam również potrafi wyrażać siebie w tej formie – snuć wątek, tworzyć zamysł całego utworu literackiego. Ze statystyki wynika, że większość najwybitniejszych pisarzy i historyków urodziła się w roku Szczura. Osobom urodzonym w tym znaku sprzyja szczęście we wszystkim, bowiem m.in. dzięki specyficznym cechom charakteru świetnie przystosowują się do każdej nowej sytuacji. Bez większych problemów potrafią poradzić sobie z największymi trudnościami oraz przetrwać mniejsze kryzysy i wielkie katastrofy życiowe. Szczury są bardzo wyczulone na wszystko, co wokół nich się dzieje i zawsze starają się zachować równowagę psychiczną; obdarzone są niezwykłą intuicją, darem przewidywania i przenikliwością w sprawach finansowych. Drobne problemy dnia codziennego wyostrzają jedynie ich umysł i pozwalają im nauczyć się czegoś nowego. W porę umykają przed ciosami losu i stale zajęte są robieniem planów, które mają im pomóc pokonać przeszkody i ominąć zastawione na nie pułapki. Zanim zdecydują się na zawarcie transakcji czy jakiejkolwiek ugody, dokładnie sprawdzają, czy w pobliżu nie kryje się wróg lub czy ich ewentualna zgoda nie okaże się fatalna w skutkach. W przypadku realnego zagrożenia wycofują się jako pierwsi. Na liście priorytetów umieszczają zawsze przetrwanie, a ich główną prawdą jest to, że „każdy żyje i umiera sam”. Szczury zazwyczaj wybierają drogę najłatwiejszą, ale gwarantującą im największe sukcesy. Jeśli ktoś miałby ochotę pozbyć się swoich trosk i kłopotów, powinien słuchać wskazówek Szczura i brać z nich przykład. Jednym z największych problemów Szczura jest oprócz ich podejrzliwości i ostrożności zadowolenie z siebie oraz wielkie ambicje. Aby jak najwięcej osiągnąć, chwytają się wielu spraw na raz i niejednokrotnie trwonią tylko swą energię bez potrzeby. Jeśli uda mu się oprzeć pokusie robienia kariery dla samej kariery, zarzucania wcześniejszych zajęć i rzeczy dla nowych, bardziej obiecujących, wtedy zdobędzie upragnione bogactwo i sukces. Choć osoby urodzone w roku Szczura obdarzone są rzadkim talentem wyczuwania zbliżającego się niebezpieczeństwa, a co za tym idzie, zatrzymania się w odpowiednim momencie, mogą mimo wszystko zetknąć się w pracy z pewnymi problemami. Ich przyczyna tkwi najprawdopodobniej w lęku Szczurów przed własną intuicją i powtarzaniu wciąż tych samych wzorców pułapek – uleganiu swym nienasyconym pragnieniom i pociągowi do tego, co nowe. Szczur jednak może uwolnić się od swych problemów, jeśli pokona w sobie własną chciwość i przesadny racjonalizm. W przeciwnym razie nie uniknie wielkiej katastrofy finansowej. W sukcesie przeszkodzić mu może także jego zamiłowanie do plotek, krytykowania, porównywania i czepiania się nieistotnych drobiazgów. Szczur lubi się targować nawet w nieuzasadnionych sytuacjach i kupować różne niepotrzebne rzeczy. Odczuwa podświadomy pociąg do zbierania i upychania nagromadzonych przedmiotów gdzie się da. W jego licznych skrytkach i schowkach pełno jest pocztówek, listów, pamiątek i innych sentymentalnych relikwii przeszłości, które tylko hamują jego rozwój i opóźniają realizację zamierzeń. Czasem odczuwa też potrzebę zatroszczenia się o swych bliźnich i wychowywania ich dzieci. Dobre i szczere zamiary nie przynoszą z reguły oczekiwanego sukcesu. Ową troskliwość zauważyć można szczególnie u Szczura szefa. Bardzo interesują go losy swoich podwładnych, zachęca ich do ćwiczeń, ruchu i do stosowania umiarkowanej diety. Czyni to zazwyczaj powodowany jak najlepszymi pobudkami i potrafi być pod tym względem bardzo aktywny. Udziela szczodrze dobrych rad i nawet odwiedza ich, gdy są chorzy. Gdy jednak dochodzi do rozmów o podwyżce, zamienia się nagle w nieugiętego skąpca. Trzeba się niemało natrudzić, żeby wreszcie szef Szczur zdecydował się poprzeć wniosek o podwyższenie pensji swojemu pracownikowi. Stosunek Szczura do pieniędzy nie jest jednoznaczny – z jednej strony potrafi być wyjątkowo skąpy, z drugiej – niezwykle rozrzutny. Pamięć o latach niedostatku i lęk przed biedą czynią go raczej dusigroszem niż hulaką i takiego Szczura lepiej jest nie prosić o pożyczkę ani nie wspominać mu o terminie podziału zysku, w przeciwnym razie z przyjaciela przeistoczy się w nieprzejednanego wroga. Odpowiedniejszą formą jest przedstawienie mu swoich problemów, i poproszenie o radę w taki sposób, aby mógł okazać współczucie i zaproponować pomoc. Należy pamiętać o tym, że nawet po zwrocie pożyczki i to z lichwą, zostaje się nadal jego dłużnikiem, Szczur, bowiem nie zapomina ani wyrządzonej mu krzywdy, ani okazanej komuś dobroci. Wyrachowanie i praktycyzm Szczura znikają wśród osób najbliższych…..

 

Szczur w miłości….

Szczury to najczęściej osoby o pięknej powierzchowności i hipnotyzującej osobowości. Przyciągają do siebie ludzi i oczarowują ich, budząc powszechny podziw i pożądanie. Oczywiście nigdy nie umknie ich uwadze fascynacja, jaką są darzone. Są bardzo romantyczne i dzielenie błogich chwil z ukochaną osobą uszczęśliwia je niezależnie od problemów dnia codziennego. W miłości są nieco agresywne i bardzo zaborcze. Seks gra dużą rolę w ich związkach, gdyż namiętność to drugie imię Szczura. Otwartość na erotyczne eksperymenty czyni ze Szczura niesamowitego kochanka. Kiedy jest zakochany i spełniony, jest również wierny. Rozczarowanie w miłości może go jednak popchnąć w objęcia zdrady…..

 

Zgodność z innymi znakami zodiaku….

Polecana para:   Szczur, Bawół, Smok
Dość Dobrze Rokujący Związek:   Małpa, Pies, Świnia
Przeciętny, beznamiętny ale możliwy:   Kogut, Tygrys, Królik, 
Słaby i niewskazany:  Wąż, Koń, Koza

 

Szczur w rodzinie….

W kręgu własnej rodziny staje się czułym i gotowym do poświęceń rodzicem i współmałżonkiem. Życie rodzinne  nie pociąga Szczura. Brakuje mu wówczas stymulacji, tak potrzebnej do życia. Niemniej każdy Szczur jest bardzo oddany swoim dzieciom i partnerowi. Bardzo mocno kocha swoich bliskich i poświęca im wiele uwagi. Jednocześnie wrodzona energiczność i pociąg do nowych doświadczeń, często czynią Szczura pobłażliwym rodzicem, pozwalającym dzieciom na zbyt wielką swobodę. Jest bowiem ostatnią osobą, która odmówiłaby swoim pociechom czegokolwiek. Łatwo można sobie owinąć wokół palca rodzica Szczura….

 

 Dewiza życiowa Szczura….

 „Jestem tym, który walczy o władzę i bogactwa. Choć wiem, że w łańcuchu wspólnego istnienia stanowię tylko ogniwo, postępuję jak skrajny indywidualista. Pozywam się na niedosiężne dla innych szczyty i nie ujawniając nikomu swych planów, osiągam swój cel pewnie i bezwzględnie. Nie cieszę się jednak zwycięstwem zbyt długo. Życie jest dla mnie nieprzerwaną i ekscytującą podróżą w nieznane, a wszelkie poszukiwania kończę snuciem planów nowej wyprawy. Przynoszę postęp, rozwijam badania, wnikliwie obserwuję. Jestem Szczurem”…….

 

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting » bodypainting, malowanie ciała oraz kolekcji Borisa Vallejo….
jak również  boddypaints.blogspot.com.