Horoskop Chiński
Dla Urodzonych w Roku „Zająca / Królika

 

Lata „Zająca”,Dominujący Żywioł i Patron Planetarny….

29.01.1903 – 15.02.1904     Żywioł Woda,Patron Planetarny Merkury….
14.02.1915 – 02.02.1916      Żywioł Drzewo,Patron Planetarny Jowisz….
02.02.1927 – 22.01.1928     Żywioł Ogień,Patron Planetarny Mars….
19.02.1939 – 07.02.1940    Żywioł Ziemia,Patron Planetarny Saturn….
06.02.1951 – 26.01.1952     Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus….
25.01.1963 – 12.02.1964     Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury….
11.02.1975 – 30.01.1976     Żywioł Drzewo,Patron Planetarny Jowisz….
29.01.1987 – 16.02.1988    Żywioł Ogień,Patron Planetarny Mars….
16.02.1999 – 04.02.2000  Żywioł Ziemia,Patron Planetarny Saturn….
03.02.2011 – 22.01.2012    Żywioł Metal,Patron Planetarny Wenus….
22.01.2023 – 09.02.2024  Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury….

 

Symbolika Urodzeniowa……

Kolejność w zodiaku: czwarty
Szczęśliwe kolory: biały, niebieski, szary
Szczęśliwe liczby: 1, 3, 5, 9
Najodpowiedniejsze zawody: terapeuta, dyplomata, psychiatra, lekarz, pisarz, masażysta, filozof, nauczyciel, wydawca, projektant, artysta, pracownik administracji, urzędnik państwowy
Szczęśliwy kamień: perła
Planeta rządząca: Jowisz
Miesiąc przypisany do znaku: marzec
Kierunek przypisany do znaku: wschód
Godziny przypisane do znaku: 5:00 do 7:00
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Byk

Symbolika pierwiastka – Yin….

– Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. Północne zbocze wzgórza…. Południowy brzeg rzeki…. Zachmurzenie…. Zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. Oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. Introwersję…. Liczby parzyste….. Odpowiada jej noc….. Symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach….

 

Wróżba Wyroczni I-Ching Dla Znaku „Zająca”
Heksagram 51 – „Chen – Rozbudzanie”…..

Kiedy człowiek lęka się w głębi swego serca, każdego dnia o swoją przyszłość, to budzi w nim strach, bojaźń i drżeniem o wszystko, chce on zabezpieczyć się przed wpływem działania czynników zewnętrznych. By obudzić się do życia i uwolnić się od swoich leków o jutrzejszy dzień nie wystarczy stać się władcą wielu ludzi….. Trzeba głębokiej wewnętrznej przemiany, by wszystkie swoje lęki usunąć z dala od siebie i stać się naprawdę wolnym i niezależnym. Zając to nie lew,lecz w obliczu swego strachu musi zwalczyć swą naturę stoickim spokojem władcy dżungli, wtedy nic mu nie grozi. To wymaga pracy nad własnymi lękami i szukania spokoju własnego wnętrza….. „Kiedy żyjesz w lęku wewnętrzny wstrząs , pozbawia człowieka, refleksji i jasności widzenia wielu spraw. W takim szoku jest oczywiście niemożliwe podejmowanie świadomych,konsekwentnych i odpowiedzialnych decyzji potrzeba przywrócenia przytomności umysłu. Słuszne jest utrzymywanie swoich lęków na wodzy, aż spokój i jasność myślenia powrócą.Ale człowiek może zrobić to tylko wtedy, gdy sam zapanuje nad swoimi pierwotną naturą. Jednak nie musi tego uwzględnić i może pozostać zającem”…….

Żywioły w znaku Zająca….

Żywioły z znaku według Kosmologi i Astrologi Chińskiej mają fundamentalne znaczenie wzmacniając lub osłabiając przypisane danemu znakowi cech charakteru….

– Ziemia oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak materializm i trwałość, dbałość o swoje bezpieczeństwo i zapewnienie sobie jak najlepszej sytuacji życiowej i dobrego statusu społecznego i materialnego. Człowieka z tym żywiołem w swoim znaku cechuje spokój i rozwaga a także mądrość i konsekwencja w podejmowaniu decyzji. Ziemia nie pozwala na zbytnie oderwanie się od życia. Ziemiste obdarowanie znaku sprawia, że jesteśmy solidniejsi, jeszcze bardziej chłodni, nieraz wręcz wyrachowani, z zimną precyzja potrafimy kalkulować każde swoje działanie, jednak to sprawia, że jesteśmy bardziej pasywni, że za wiele czasu poświęcamy na analizę zachowania swojego i innych ludzi, a za mało czasu zostawiamy sobie na działanie, które i tak opieramy na podstawie własnych już zdobytych doświadczeń, rzadko wykraczając poza ramy tychże właśnie doświadczeń. Kobieta z żywiołem Ziemi w swoim znaku jest oddaną matką i żoną, życie rodzinne jest dla niej bezsprzecznie najistotniejsze…….

– Woda oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak zamknięcie się w sobie, skrywanie własnej tożsamości przed innymi, delikatność i wrażliwości. Woda w znaku obdarza dobrą pamięcią, ale i nieraz pamiętliwością, wzmacnia nasze siły życiowe i pomnaża naszą energie życia. Pod wpływem tego żywiołu nieco częściej odwołujemy się do tradycji, utartych zwyczajów i znanych sposobów działania. Woda wzmacnia konserwatyzm i potrzebę czasu do pełnej adaptacji w nowym otoczeniu i do nowych znajomości, potrzebę czasu, do stworzenia stałego związku, wzrost wymagań względem innych, ale i siebie, uzdolnienia artystyczne, wzmocnienie błyskotliwości…….

– Drewno w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak łagodność, poczucie równowagi, harmonia sił twórczych, wzmacnia wyobraźnie. Człowiek, który jest urodzony w tym żywiole jest bardzo energiczny i żywiołowy, cały czas ma nowe pomysły na życie, które niezwłocznie chce realizować. Bardzo lubi towarzystwo innych, ale czasem również i samotność. Drzewo sprawia, że najlepiej, jak można, potrafimy wykorzystać swoje naturalne zdolności i skłonności. Drzewo to jak najbardziej naturalny żywioł związany z esencją życia naturalny, a więc wzmacnia ich siłę. Lubi dbać o swój wygląd zewnętrzny, w skrajnych przypadkach do przesady, łatwo się zakochuje, ale rzadko trwale……

 – Ogień w znaku oznacza wzmocnieni takich cech charakteru jak namiętności, żywotności, żywiołowość, spontaniczność, entuzjazm. Ogień wpływa na emocjonalne podejście do życia, spontaniczność, żywiołowość, zmniejsza panowanie nad emocjami, odczuciami i uczuciami, wyzwala chęci do zabawy i poszukiwanie akceptacji i uznanie w oczach innych, wzmaga poczucie wyższości graniczące nieraz z samouwielbieniem. Osoba obdarzona żywiołem ognia w swoim znaku podejmuje nieraz pochopne impulsywne decyzji. Jest ufna wobec innych, często żyje chwila. Uwielbia życie towarzyskie i potrafi znaleźć się w centrum zainteresowania. Ma szeroką wiedzę towarzyską, którą umiejętnie i spontanicznie wykorzystuje….

 – Metal w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak własną samodyscyplinę, surowość w ocenie siebie i innych, silną wolę, determinacje, stałość, nieugiętość, konsekwencje w działaniu, niestety nieraz graniczącą z uporem. Osoba tylko z pozoru zewnętrznie jest spokojna i rozważna, ale wewnątrz niej kipi energia i emocje, wierzy we własne siły i nie uznaje kompromisów. Z kolei ich ambicje określone są przez chłodną logikę.. Jeśli kocha to namiętnie i do końca. Lubi nawiązywać nowe znajomości, opiera je na konkretnych przesłankach i wtedy potrafi być Oddalanym, serdecznym, niezastąpionym przyjacielem…….

 

Podstawowe Cechy charakteru Zająca….

Ludzie urodzeni w roku Zająca są uprzejmi, posługują się dobrym słowem, a ich manierom niewiele można zarzucić. Spośród wszystkich znaków wschodniej astrologii Zająca zrozumieć najtrudniej ze względu na bogactwo niuansów i odcieni jego psychiki, udało się to zaledwie nielicznym. Łagodnie odnoszą się do innych, a ich zręczność, wykazywana także w najtrudniejszych sytuacjach, zapewnia sukces, jednak stać ich również na agresje w najmniej spodziewanych chwilach. Trudność Zrozumienia Zająca wynika z dwoistości zajęczej natury tworzącej przedziwną mieszankę przeciwieństw – wyszukanej grzeczności i zwierzęcych instynktów, wyrachowanej służalczości i niczym nie skrępowanej wolności, upodobania do wygody i pociągu do wałęsania się po bezdrożach, anarchizmu i konformizmu. Ze swej natury Zające do wszystkiego odnoszą się z pewną rezerwą, gdyż ich działanie oparte jest poprostu na ich nastrojach…. U boku Zająca można spędzić całe życie ciesząc się jego miłym towarzystwem i pozostając w całkowitej nieświadomości tego, z kim tak naprawdę ma się do czynienia. Potrzeba wielu lat, aby spostrzec, że jego sposobem na życie i zachowanie swej niezależności jest zręczne omijanie wszelkich przeszkód oraz unikanie „pułapek”, zastawianych na jego wolność przez przyjaciół i wrogów. Jego zachowanie niejednokrotnie odbiega od stereotypowych wyobrażeń o tym, co właściwe, nie spełnia oczekiwań i pokładanych w nim nadziei. Gdy wszyscy spodziewają się po nim odwagi i otwartej konfrontacji, wymiguje się od walki, gdy zaś są pewni jego wycofania się, walczy niczym lew. To wrażliwe stworzenie ulega oddziaływaniu mnóstwa najróżniejszych czynników – kosmosu, pogody, polityki, opinii publicznej, skandali towarzyskich itd. Tak naprawdę wsłuchuje się jedynie w głos własnej intuicji, jest, bowiem bardziej otwarty na delikatne wibracje duchowe niż na logiczne wywody i intelektualne analizy. Z Zającem nie dojdzie się do ładu stosując zasady logicznego rozumowania. Nawet wobec niezbitych faktów i liczb jego myślenie pozostaje irracjonalne. Super wrażliwa percepcja transcendentalna pozwala mu czuć się najpewniej w świecie intuicji…..

 

Postawa i Zachowanie……

Będąc symbolem ogniska domowego najpewniej i najsilniej czuje się we własnym domu. Lubi przyjmować gości, prawić im uprzejmości, okazywać szacunek i wyświadczać drobne przysługi. Gospodarz jest z niego wzorowy. Cieszy się powodzeniem i powszechnym szacunkiem. Potrafi dla każdego znaleźć czas i dobre słowo. Lubi prawić miłe komplementy. Najlepiej jednak nie robić sobie wielkich nadziei na szczególne względy z jego strony i zachować panowanie nad chęcią do wynurzeń. Zając zazwyczaj widzi w drugiej osobie jedynie źródło informacji, która może mu przynieść określoną korzyść. Potrafi zręcznie wydobyć z człowieka więcej niż ten chciałby powiedzieć, sam zaś z reguły mówi mniej niż wie. Przyjaźń Zająca trwa dopóty, dopóki nie poprosi się go o zbyt wiele. Wówczas po jego wyszukanych manierach nie zostaje ani śladu, a zaskoczony jego wydawałoby się nietypową reakcją petent, odchodzi z kwitkiem. Agresję Zająca traktuje się jednak z niedowierzaniem, tym bardziej, że jest ona w rzeczywistości jedynie sposobem zachowania swej niezależności. Serce Zająca nie jest odpowiednim miejscem do dramatycznej walki Dobra ze Ziem. Jego właściciel nie interesuje się problemami ludzkości i nie ma ambicji uszczęśliwiania innych. Wierzy w to, co jest tu i teraz, co znajduje się bezpośrednio w jego zasięgu, polega na własnej obserwacji i wyczuciu i stara się żyć w zgodzie ze sobą. Na Wschodzie uważa się, że Zając przynosi szczęście i sprzyja powodzeniu bardziej niż inne znaki………

 Zając dostrzega otaczającą go niedoskonałość, w przykry sposób odczuwa przytłaczający ciężar obowiązków i oczekiwań ze strony osób najbliższych. W zależności od stopnia mobilizacji sił organizmu ulega często zmiennym nastrojom. W trudnych dla siebie chwilach „chadza własnymi drogami”, ucieka od rodziny i przyjaciół, jest głuchy na prośby i błagania. W nastroju melancholijnym ogarnia go chęć do filozofowania, wreszcie smutek i cierpienie. Zając uważa, że świata nie da się zmienić ani przerobić, był, jest i pozostanie taki sam. W takich chwilach zadaje sobie pytanie, jak niegdyś Horacy:, „Dokąd tak pędzicie, szaleni?”. „Po co i do czego się spieszyć?”. Kto zastanawia się nad sensem życia, właśnie w Zającu znajdzie partnera, z którym siedząc przy filiżance herbaty zapomni o całym świecie i usłyszy być może głos własnej duszy. Zając potrafi być świetnym psychoterapeutą i spowiednikiem. Ludzie dobrze się czują w intymnej atmosferze, jaką stwarza. Nikt nie umie jak on wysłuchać ani okazać współczucia. Pod tym względem może się z nim równać jedynie Koza lub Dzik. Choć jednak umie pocieszyć i podnieść na duchu, byłoby naiwnością oczekiwać, że za słowami otuchy pojawią się jeszcze czyny. Zając jest realistą i na pewno nie odstawi na bok swoich spraw rodzinnych i zawodowych, by rzucać się komuś z odsieczą, ryzykując guza i siniaki. Nawet, jeśli łączy cię z nim przyjaźń, nie uda ci się wciągnąć go w wielkie projekty czy wspólne eskapady, jeśli kolidują one z jego ideałami i poglądami….

Rzadko się zdarza, aby cele i ideały różnych osób mogły współgrać z zasadami Zająca. Jego głównym celem jest po prostu własne bezpieczeństwo, wzniosłe idee pozostawia innym. Daje mu to tę przewagę nad resztą znaków, że nader często okazuje się jedynym człowiekiem, który wie, jak przejść przez życie bez niepotrzebnych problemów. Co więcej, Zając nikogo nie poucza, stara się nikomu nie wadzić, pozwala żyć innym tak, jak uznają za stosowne. Z natury jest intrygantem i po mistrzowsku manipuluje sytuacją. Najczęściej realizuje swą politykę cudzymi rękami, sam zaś pozostaje poza wszelkim podejrzeniem. Znajduje sposób na wyjście z każdej opresji i zachowuje twarz nawet w na pozór beznadziejnej dla siebie sytuacji. Umiejętność ta wynika z jego talentu do obserwacji i podpatrywania ludzkich wad i słabości oraz ich zalet i siły. Jest człowiekiem o szerokich horyzontach i zawsze dobrze poinformowanym. Jeśli czyjeś potknięcia czy wpadki bezpośrednio go nie dotyczą, udaje, że ich nie zauważa, a jeśli już dostrzega, od razu zapomina. Ma dzięki temu niewielu wrogów i rzadko przytrafia mu się większy kłopot. Wybaczając błędy i nie stwarzając problemów, sam spotyka się z podobnym traktowaniem i pobłażliwością. Zające mają świetną pamięć i potrafią ułowić najmniejszy niuans w czyimś zachowaniu. Dzięki wrodzonej żyłce detektywa cieszą się opinią ludzi niezastąpionych i nieodzownych. W każdej sytuacji panują nad sobą i zauważają każdy drobiazg. Kobieta spod znaku Zająca potrafi odnotować w pamięci na przykład numer rejestracyjny samochodu, który właśnie przemknął obok, a nawet zauważyć, jak był ubrany kierowca. Mężczyzna zapamiętuje zapach perfum lub papierosów, charakterystyczny gest lub mimikę twarzy. W razie potrzeby Zając wygrzebuje z pamięci najmniejszy szczegół i jest w stanie udzielić drobiazgowej odpowiedzi na zaskakujące pytania.

Kobieta Zając jest bardziej otwarta na otoczenie oraz bardziej koleżeńska. Gotowa jest udzielić innym daleko idącego wsparcia. W towarzystwie bliskich osób czuje się swobodnie i zawsze potrafi znaleźć sposób i czas, aby wystąpić w roli orędownika czyjejś sprawy. Jest czarująca, bystra i wrażliwa. Wkłada dużo energii w przedsięwzięcia, które odpowiadają jej upodobaniom; z jednakowym zacięciem przemierza sklepy w poszukiwaniu potrzebnej rzeczy i przygotowuje plan wydania za mąż koleżanki. Kiedy jednak czuje, że przeholowała z aktywnością, odstawia wszystko na bok. Nie sposób jej wówczas do czegokolwiek namówić. Budzi się w niej w takich chwilach dusza filozofa. Jedynym słabym punktem Zająca jest jego fatalizm, niezdecydowanie i nieśmiałość. Niepewność wyniszcza go, za dużo, bowiem zależy, jego zdaniem, od zewnętrznych okoliczności i łutu szczęścia. Nie byłby jednak sobą, gdyby nie postępował ostrożnie i z rozwagą. Dzięki temu pokonuje każdą przeszkodę, omija każdą kłodę na swojej drodze i szybko odzyskuje siły po wstrząsach i dramatach życia. Niezależnie od tego, jakim zaszczytem honoruje go los i z jakiej wysokości przychodzi mu spaść, zawsze wychodzi na swoje….

 

Osobowość Zająca….

Charakterystyczne dla Zająca dążenie do stanu wewnętrznej harmonii i bezkonfliktowego współistnienia widoczne jest w jego umiejętności zachowania mądrego spokoju, poprawnych manierach i uprzejmym traktowaniu ludzi, w dobroci i pociągu do wszystkiego, co piękne. Łagodny sposób wypowiedzi, eleganckie zachowanie, zręczność działania czynią z niego znakomitego dyplomatę i wytrawnego polityka. Jego zawsze nienaganne maniery i niezmącony spokój tworzą mu opinię człowieka obojętnego na ocenę innych. W rzeczywistości jednak jest od niej bardzo uzależniony, dopiero, bowiem aprobata ludzi zaspokaja jego potrzebę komfortu psychicznego. Ostra krytyka wywołuje w nim głęboką depresję, myśli o usunięciu się ze świata, a nawet o samobójstwie. Psychiczny dyskomfort jest dla niego zabójczy.

 Zając jest istotą skromną, a w kontaktach z ludźmi zachowuje się taktownie i z należytym szacunkiem dla ich uczuć, prywatności i poglądów. Jest wiecznym idealistą i wierzy, że miłe postępowanie i liczenie się z innymi nie jest w gruncie rzeczy trudne i powinno być powszechną regułą. Sam stara się zawsze traktować uprzejmie nawet najgorszego wroga, nie znosi awantur, demonstracji agresji, ostrej wymiany słów. Jego metody – „uchyl się, zamiast uderzyć”, „poddaj się, by sięgnąć po zwycięstwo”, „pokonaj przeciwnika jego własną siłą” – wykorzystane zostały w technikach wschodnich walk i znakomicie sprawdziły się w praktyce. Zając, jeśli tylko chce, potrafi wyprowadzić w pole każdego, jest nieprawdopodobnie przebiegły, zdemaskowany, staje się bezradny i bezsilny. W stosunku do osób, które darzy uczuciem i szacunkiem, zachowuje się zawsze nienagannie, jest dla nich grzeczny i delikatny. Osoby postronne traktuje raczej powściągliwie, nierzadko bezlitośnie. Zając cieszy się z komfortu, jaki udało mu się stworzyć i w pierwszej kolejności zaspokaja zawsze własne potrzeby i życzenia. Potrzeby osób nawet najbliższych bierze pod uwagę dopiero później i to pod warunkiem, że ich zaspokojenie nie będzie go zbyt dużo kosztowało. Ta cicha i z pozoru posłuszna natura kryje w sobie ogromną wolę, pewność siebie i duszę Tygrysa. Podobnie jak on ściga zdobycz i nie spocznie, póki jej nie dopadnie. Czyni to z pozazdroszczenia godną metodycznością i wyrachowaną precyzją, sprawiającą na dodatek wrażenie spontanicznego odruchu. Zająca nigdy nie można oskarżyć o kroczenie przez życie po trupach, o wulgarne i gwałtowne rozwiązania siłowe czy o niewrażliwość i premedytację. On nie prowokuje niepotrzebnego zamieszania. Jest groźnym przeciwnikiem ze względu na swoją skrytość. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co myśli……….

Zające potrafią lepiej  kalkulować niemal każde swoje działanie. Są jednak bardziej pasywne od swoich braci. Zajęcze unikanie konfliktów i dbanie o własny rozwój zwykle zyskuje uznanie innych znaków. Jedynie krytykancki Kogut, dramatyczny Tygrys i zarozumiały Koń mogą sprawić, że Zające napotkają wiele problemów w wyznawaniu swoich wartości….

 

Kariera Zawodowa Zająca……

 Osoba urodzona w roku Zająca pragnie wieść życie spokojne, w przyjemnym dla oka otoczeniu, w atmosferze zgody i harmonii. Jest powściągliwa, rozważna, posiada rozwinięty zmysł artystyczny, a umiejętność skupienia się na celu i wnikliwej obserwacji czyni z niej dobrego uczonego. Zające potrafią często wspiąć się na najwyższe szczeble kariery zawodowej w dziedzinie prawa, polityki i zarządzania. Astrolodzy doradzają na przykład wszystkim panom, marzącym o karierze dyplomaty lub polityka, by żenili się z kobietą Zającem. Kobiety te są mądre, kulturalne, sentymentalne, mają dobry gust i umieją w porę podsunąć zbawienną radę, a przede wszystkim wiedzą, w jakim momencie skierować światła reflektorów na swego partnera………..

Zając sprawdza się jako człowiek interesu. Wiedzie mu się w działalności komercyjnej, handlu nieruchomościami i walutą, transakcjach giełdowych i operacjach finansowych. Potrafi „na kilometr” wywęszyć dobry interes, jest przenikliwy i zjawia się zawsze tam, gdzie trzeba i w odpowiednim czasie, a spośród wielu możliwości wybiera akurat to, co przyniesie mu największy zysk lub inną korzyść. Jego spryt i szybka orientacja w sytuacji w połączeniu z umiejętnością negocjowania i zawierania opłacalnych umów nawet w warunkach pozornie beznadziejnych, pozwala Zającowi piąć się na szczyty służbowej hierarchii szybko i pewnie………

 Jeśli widzi w partnerze solidnego człowieka interesu, rozgrywa swą partię ze szczególną starannością i pomysłowością. Podejmuje go wykwintną kolacją w ekskluzywnej restauracji, stwarza atmosferę sprzyjającą wynurzeniom i luźnej rozmowie na każdy temat, spełnia każdą zachciankę i kaprys partnera, nie wyłączając usług moralnie dwuznacznych. Usypia w ten sposób czujność niczego niepodejrzewającego przeciwnika, z zimną krwią wybiera miejsce i czas następnego manewru i wreszcie w najbardziej odpowiednim do tego momencie – podsuwa do podpisu kontrakt. Czyni to z takim wdziękiem i sprytem, że partner podpisuje wszystko bez wahania, nie mając nawet okazji przeczytać dokumentu.

Groźna dla potencjalnego konkurenta magia wszystko wiedzącego o nim Zająca wytrąca broń z ręki najgroźniejszemu przeciwnikowi oraz uzmysławia, że pod miękkim futerkiem tego stworzenia kryją się ostre pazurki. Podobną strategię Zając stosuje jednak rzadko. W stosunku do stałych, zaufanych partnerów i osób najbliższych jest pedantyczny aż do przesady… Przyjaciołom i rodzinie może wydać się za inteligentny oraz zbyt asekuracyjny. Ta ostatnia cecha ma swe źródło w jego wielkiej ostrożności, rozwadze i pragnieniu przemyślenia wszystkich za i przeciw przed przystąpieniem do jakiegokolwiek działania. Nie ma wątpliwości, że zanim cokolwiek podpisze, przeczyta wszystko dokładnie do ostatniego przecinka i nie da się złapać na żaden haczyk.

 Wrodzona roztropność, rozsądna dyplomacja i takt pozwalają Zającom ułożyć sobie pełne harmonii stosunki z ludźmi w każdej dziedzinie życia. Potrafią wykonywać każdą pracę, pełnić najróżniejsze funkcje, ale tylko w takim zespole, w którym jest ceniony i szanowany. W niesprzyjających warunkach jego zdolności i potencjał nigdy się nie ujawniają, a osamotniony w swym działaniu Zając zamienia się w dzikiego rysia.

Dzięki skrupulatności i uczciwości, z jaką wykonuje swoją pracę staje się znakomitym urzędnikiem, wyróżniającym się w zespole innych pracowników. Jednak przesadna skromność, brak ambicji i niechęć do podejmowania walki są powodem tego, że Zając zawsze pozostaje na drugim planie, zresztą nie lubi widocznych miejsc czołowych ani pozostawania w pełnym świetle. Zając rzadko chętnie obejmuje kierownicze stanowiska, nie pociągają go tego rodzaju zaszczyty i nie odczuwa potrzeby zmienienia status quo. Są z natury raczej reżyserami niż aktorami i z przyjemnością patrzą na przykład na olśniewającego Smoka czy dumnie noszącego się Koguta, który korzysta wręcz z wypracowanych przez Zająca wyników i przejmuje Zającowi należące się zaszczyty.

 Dla Zająca ważniejsze jest dobrze urządzone życie rodzinne niż ambicje, wysokie stanowiska i nagrody. Ryzykowanie szczęściem najbliższych jest dla niego nie do przyjęcia. Niechęć Zajęcy do wspinania się na szczyty kariery zawodowej czy choćby do awansowania można wytłumaczyć ich wrodzoną ostrożnością, marzeniem o tym, aby mogły zawsze spokojnie spać i mieć spokojne sumienie. Nie lubią i nie chcą brudzić sobie rąk… Tymczasem każdy szef musi wcześniej czy później stać się dla podwładnych nadzorcą i tyranem, co dla lubiących łagodność i delikatność Zajęcy jest prawdziwą torturą. Przykre są również dla nich utarczki słowne, konflikty z kolegami i kłamstwa. Źle znoszą krytykę zarówno jawną jak i zakulisową, a nieprzychylne, złośliwe komentarze pozbawiają ich chęci do działania i wiary w siebie. Zazwyczaj posiadają wyjątkowo dobrą pamięć i bogatą wyobraźnię. Daje się to zauważyć w rodzaju chętnie wykonywanych przez nie zawodów, wśród których na czołowym miejscu znajduje się filozof, działacz religijny i dyplomata. Zające stają się również znakomitymi dekoratorami, antykwariuszami, aktorami, adwokatami, maklerami giełdowymi i handlowcami. Nie brak między nimi mistyków, okultystów, historyków, archeologów, badaczy obcych kultur….

 

Zając w miłości….

Urodzeni w roku Królika nie należą do osób z przysłowiowym sercem na dłoni. Są raczej skryci w swoich uczuciach, prezentują chłodną i zdystansowaną postawę. Tak naprawdę jednak – w głębi duszy – są bardzo kochający i namiętni. Ich romantyzm jest jednak zawsze przysłonięty pragmatyzmem. Jeśli okazują uczucia, spodziewają się otrzymać to samo w zamian. Nigdy nie pozwolą sobie na jednostronne otwarcie się przed partnerem. Posiadają bardzo rozwinięty instynkt macierzyński i dlatego – niezależnie od płci – często są wręcz nadopiekuńczy….

 

Zgodność z innymi znakami zodiaku….

 

Niezwykła para: Świnia, Koza
Interesujący związek: Małpa, Królik
Przeciętnie, ale rokuje: Pies, Wąż, Smok, Koń, Szczur, Bawół, Tygrys
Mało zrozumienia: Kogut

 

Zając  w rodzinie….

Króliki bardzo kochają swoją rodzinę, dlatego ognisko domowe stanowi istotną część ich życia. Zwykle wcześnie zakładają rodzinę, która jest przeważnie dosyć liczna. Nie bez powodu znak Królika jest utożsamiany z płodnością. Miłość do partnera i dzieci jest u Królików tak wielka, że zrobi wszystko, by ci byli szczęśliwi. Same Króliki nie potrafią cieszyć się życiem, jeśli którykolwiek z ich krewnych nie jest szczęśliwy. Jedynie wrodzona skrytość Królików może wprowadzać dysharmonię w życie rodzinne. Osoby spod tego znaku zdają się bowiem być często chłodne i jakby trzymające się na dystans – co oczywiście jest tylko fasadą. W rzeczywistości tak bardzo dbają o bliskich, że mogą popaść w skrajny despotyzm. A wszystko w imię szczęścia i bezpieczeństwa.

 

Dewiza Życiowa Zająca……

„Żyję w harmonii z własną duszą. Mądrość znajduję w spokoju odosobnienia i wewnętrznym skupieniu. Pozwala mi ono słyszeć muzykę sfer i czuć bicie tętna Wszechświata. Potrafię wznieść się ponad pospolite utarczki i małostkowe sprawy świata. W razie potrzeby podporządkowuję innych własnej woli dzięki znajomości ludzkich wad i umiejętności przystosowania się. Umiem nadać swym słowom i czynom pełen uroku wdzięk i delikatność. Jestem przewodnikiem i mistrzem harmonii w świecie wewnętrznym i zewnętrznym”….

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting » bodypainting, malowanie ciała oraz kolekcji Borisa Vallejo….
Jak również boddypaints.blogspot.com.