Horoskop Chiński

                       Dla Urodzonych w Roku „Węża”……

Lata „Węża” , Dominujący Żywioł i Planetarny Patron…….

04.02.1905 – 24.01.1906  Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz…..
23.01.1917 – 10.02.1918   Żywioł Ogień, Patron Planetarny Mars…..
10.02.1929 – 29.01.1930   Żywioł Ziemia, Patron Planetarny Saturn…..
27.01.1941 – 14.02.1942  Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus…..
14.02.1953 – 02.02.1954  Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury…..
02.02.1965 – 20.01.1966  Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz….
18.02.1977 – 06.02.1978  Żywioł Ogień, Patron Planetarny Mars…..
06.02.1989 – 26.01.1990  Żywioł Ziemia, Patron Planetarny Saturn…..
24.01.2001 – 11.02.2002   Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus….
10.02.2013 – 30.01.2014 Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury…….
29.01.2025 – 16.02.2026 Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz….

Symbolika Urodzeniowa Dla „Węża”……

Kolejność w zodiaku: szósty
Szczęśliwe kolory: zielony, złoty, czerwony
Szczęśliwe liczby: 1, 2, 4, 6
Szczęśliwe kamienie: opal
Planeta rządząca: Wenus
Miesiąc przypisany do znaku: maj
Kierunek przypisany do znaku: południowy-wschód
Godziny przypisane do znaku: 9:00 do 11:00
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Ryby

Symbolika pierwiastka  – Yin….

– Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. Północne zbocze wzgórza…. Południowy brzeg rzeki…. Zachmurzenie…. Zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. Oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. Introwersję…. Liczby parzyste….. Odpowiada jej noc….. Symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach…..

Wróżba Wyroczni I-Ching Dla Znaku „Węża”
Heksagram 19 – „Lin – Podejście”

Granice ziemi wpływają na jezioro z góry. Symbolizuje to wywyższenie swojego podejścia do drugiego człowieka, patrzenie z wyższej pozycji na tych pod sobą. Obie części obrazu wskazują, jakie postawy wobec tych osób są naturą, ludzi spod znaku Węża. Podobnie jak jezioro jest niewyczerpane w swojej głębi, tak mędrzec jest niewyczerpany w swojej gotowość do nauczania ludzkości, i tak jak ziemia jest bezgranicznie szerokia, tak on utrzymuje opiekę nad wszystkimi stworzeniami na niej, więc mędrzec utrzymuje i troszczy się o wszystkich ludzi i obejmuje  część ludzkości swoją wiedza. Wąż to znak podstępu i przebiegłości w osiąganiu swoich celi, by wąż mógł się wznieś do poziomu mędrca musi zapanować nad swoimi instynktami na poziomie swoich celi samych w sobie……. „Gdy bodziec podejścia do drugiego człowieka wynika z własnej pychy, a mimo to człowiek ten ma wewnętrzną siłę i spójność, i wie co jest dobre a co złe, nie potrzebuje upomnienia, wie jak się zachować, szczęście będzie przy nim. Takie zachowanie sprawia że nie trzeba w przyszłości mieć żadnych obaw. On dobrze wie, że wszystko, co ziemskie przemija, a zrezygnowanie z własnych egoistycznych celi powoduje wzrost, lecz nie należy mylić tego z prawem powszechnego losu. Wszystko służy samorealizacji. Dlatego będzie on podróżował ścieżkami życia szybko, uczciwie i mężnie”……..

Żywioły w znaku „Węża”…….

Żywioły z znaku według Kosmologii i Astrologii Chińskiej mają fundamentalne znaczenie wzmacniając lub osłabiając przypisane danemu znakowi cech charakteru……..

– Ziemia oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak materializm i trwałość, dbałość o swoje bezpieczeństwo i zapewnienie sobie jak najlepszej sytuacji życiowej i dobrego statusu społecznego i materialnego. Człowieka z tym żywiołem w swoim znaku cechuje spokój i rozwaga a także mądrość i konsekwencja w podejmowaniu decyzji. Ziemia nie pozwala na zbytnie oderwanie się od życia. Ziemiste obdarowanie znaku sprawia, że jesteśmy solidniejsi, jeszcze bardziej chłodni, nieraz wręcz wyrachowani, z zimną precyzja potrafimy kalkulować każde swoje działanie, jednak to sprawia, że jesteśmy bardziej pasywni, że za wiele czasu poświęcamy na analizę zachowania swojego i innych ludzi, a za mało czasu zostawiamy sobie na działanie, które i tak opieramy na podstawie własnych już zdobytych doświadczeń, rzadko wykraczając poza ramy tychże właśnie doświadczeń. Kobieta z żywiołem Ziemi w swoim znaku jest oddaną matką i żoną, życie rodzinne jest dla niej bezsprzecznie najistotniejsze…….

– Woda oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak zamknięcie się w sobie, skrywanie własnej tożsamości przed innymi, delikatność i wrażliwość. Woda w znaku obdarza dobrą pamięcią, ale i nieraz pamiętliwością, wzmacnia nasze siły życiowe i pomnaża naszą energie życia. Pod wpływem tego żywiołu nieco częściej odwołujemy się do tradycji, utartych zwyczajów i znanych sposobów działania. Woda wzmacnia konserwatyzm i potrzebę czasu do pełnej adaptacji w nowym otoczeniu i do nowych znajomości, potrzebę czasu, do stworzenia stałego związku, wzrost wymagań względem innych, ale i siebie, uzdolnienia artystyczne, wzmocnienie błyskotliwości…….

– Drewno w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak łagodność, poczucie równowagi, harmonia sił twórczych, wzmacnia wyobraźnie. Człowiek, który jest urodzony w tym żywiole jest bardzo energiczny i żywiołowy, cały czas ma nowe pomysły na życie, które niezwłocznie chce realizować. Bardzo lubi towarzystwo innych, ale czasem również i samotność. Drzewo sprawia, że najlepiej, jak można, potrafimy wykorzystać swoje naturalne zdolności i skłonności. Drzewo to jak najbardziej naturalny żywioł związany z esencją życia, a więc wzmacnia ich siłę. Lubi dbać o swój wygląd zewnętrzny, w skrajnych przypadkach do przesady, łatwo się zakochuje, ale rzadko trwale……

– Ogień w znaku oznacza wzmocnieni takich cech charakteru jak namiętności, żywotności, żywiołowość, spontaniczność, entuzjazm. Ogień wpływa na emocjonalne podejście do życia, spontaniczność, żywiołowość, zmniejsza panowanie nad emocjami, odczuciami i uczuciami, wyzwala chęć do zabawy i poszukiwanie akceptacji i uznanie w oczach innych, wzmaga poczucie wyższości graniczące nieraz z samouwielbieniem. Osoba obdarzona żywiołem ognia w swoim znaku podejmuje nieraz pochopne impulsywne decyzji. Jest ufna wobec innych, często żyje chwila. Uwielbia życie towarzyskie i potrafi znaleźć się w centrum zainteresowania. Ma szeroką wiedzę towarzyską, którą umiejętnie i spontanicznie wykorzystuje….

– Metal w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak własną samodyscyplinę, surowość w ocenie siebie i innych, silną wolę, determinacje, stałość, nieugiętość, konsekwencje w działaniu, niestety nieraz graniczącą z uporem. Osoba tylko z pozoru zewnętrznie jest spokojna i rozważna, ale wewnątrz niej kipi energia i emocje, wierzy we własne siły i nie uznaje kompromisów. Z kolei ich ambicje określone są przez chłodną logikę.. Jeśli kocha to namiętnie i do końca. Lubi nawiązywać nowe znajomości, opiera je na konkretnych przesłankach i wtedy potrafi być Oddalanym, serdecznym, niezastąpionym przyjacielem…….

Podstawowe Cechy Charakteru „Węża”……

Osoby urodzone w roku Węża cieszą się opinią ludzi dobrze wychowanych, kulturalnych i eleganckich. Roztaczają wokół siebie magiczny urok i wiedzą, co zrobić, aby wywrzeć na innych jak najlepsze wrażenie. Prezentują się okazale nawet wtedy, gdy w ich wyglądzie fizycznym zauważalne są oczywiste mankamenty. W ich manierach, gestach i stylu życia kryje się coś pociągającego i zagadkowego. Przedstawiciele tego znaku potrafią w sposób naturalny okazywać serdeczność, przyjazne uczucia, szacunek dla rozmówcy, są swobodni w obejściu i umieją słuchać. W towarzystwie zwracają uwagę oryginalnym, nieco sarkastycznym poczuciem humoru oraz umiejętnością takiego doboru tematów, dzięki któremu utrzymać można zainteresowanie rozmówcy, atmosferę intrygującej i romantycznej tajemniczości. Pozorna harmonia osobowości Węża w połączeniu z jej barwnym wyglądem i zdrowym rozsądkiem czynią z niej partnera interesującego i niepowtarzalnego, ale zarazem niebezpiecznego przeciwnika. Zdając sobie z tego sprawę Wąż instynktownie stara się dbać odpowiednio o swój wygląd i nieustannie doskonalić sztukę „mydlenia oczu”. Większość Wężów posiada głęboki, spostrzegawczy i bystry umysł, potrafi czytać w myślach, łatwo wchłania w siebie cudze idee, jest myśląca i umie mądrze odpowiedzieć na wiele pytań. Sądy Wężów są oryginalne, poparte znajomością cech kulturowych i psychologicznych oraz własnymi obserwacjami. Chętnie wymieniają się poglądami, podejmują dyskusje i spory, traktując je jako sposób na wyostrzenie swojego intelektu i zyskanie poczucia pełni życia. Potrafią długo roztrząsać najróżniejsze problemy i prowadzić intelektualne dysputy do późnych godzin nocnych, a ich wnioski zaskakują oryginalnością. Nie lubią ludzi wulgarnych i ulegających prymitywnym popędom, omijają każde głośne towarzystwo, unikają awantur i przemocy. Są z natury wrażliwe i uczuciowe. Lubią intymną atmosferę osobistych zwierzeń, muzykę, przykładają duże znaczenie do niuansów w zachowaniu, w rytmie mówienia, a więc i do sposobu wysławiania się. Posiadają rzadko spotykaną intuicję, potrafią przewidzieć przyszłe wydarzenia i rozwój stosunków z różnymi partnerami. Zdolności te w połączeniu z twórczą wyobraźnią i przenikliwym umysłem dają im dobrą pozycję w życiu….

Postawa i Zachowanie…...

Wężowi powodzi się w życiu znakomicie. Jest urodzonym zwycięzcą i nie umie przegrywać. Nawet najmniejsza porażka jest dla niej wielką tragedią. Łatwo się obraża i nie lubi krytyki, uwag ani pretensji. Zamyka się wówczas w sobie i staje agresywna, przywdziewa jednocześnie maskę fałszywego zainteresowania i współczucia. Pamięta jednak zło i krzywdy bardzo długo i przy pierwszej okazji mści się, posługując się przy tym najchętniej cudzymi rękami. Większość Wężów nie jest pozbawiona poczucia humoru, co więcej, wykorzystuje je jako swoisty oręż przeciw upatrzonej ofierze. Potrafi nieszczęśnika wyśmiać do tego stopnia, że zostaje on doprowadzony do ostateczności, wyszydzony może nie umieć już nigdy podnieść się z upokorzenia. Wąż nie czyni tego z miłości dla sztuki – z premedytacją planuje każdy swój krok i słowo, aby nie chybić celu i usunąć raz na zawsze niebezpiecznego rywala czy oponenta. Kiedy już się wydaje, że została zagoniona w ślepą uliczkę, zjawia się niespodziewanie na powrót i kąsa z dawną siłą. Liczni politycy, dyplomaci, prawnicy, agenci wywiadu oraz osoby, wyróżniające się nienasyconą żądzą władzy wywodzą się z tego właśnie znaku.

 Uważa się powszechnie, że Węże są namiętnymi kochankami, amatorami rozrywek seksualnych. Rzeczywistość często temu przeczy, a partner Węża okazuje się niejednokrotnie jedynie obiektem polowania, przeznaczonym do usidlenia i ubezwłasnowolnienia. Węże wykazują spory zapał w prowadzeniu interesów, mają nawet pod tym względem pewną smykałkę. Potrafią sprawnie realizować przedsięwzięcia oraz pomyślnie załatwiać ważne, odpowiedzialne sprawy. Działają spokojnie i metodycznie, na krok nie odstępując od planu. Nie lubią komplikacji i nieprzyjemnych niespodzianek. Choć sprawiają wrażenie powolnych, decyzje podejmują jednak szybko. Nie lubią działać otwarcie i bezpośrednio, jak na przykład Smoki, wolą raczej zakulisową intrygę. Nie cofną się w razie potrzeby przed kłamstwem i krętactwem, bowiem wszystko co prowadzi do celu, jest według nich dozwolone. Wiele podobnych charakterów można znaleźć na przykład w tragediach Szekspira. Wąż posiada naturę filozofa. Ma swój pogląd na świat i zna w nim swoje miejsce. Nie odstępuje od swych zasad niezależnie od tego, czy postępuje słusznie, czy nie. Strzeże swego wnętrza niczym świątyni, aby nikt nigdy nie poznał jej słabych stron i nie ujrzał prawdy jej duszy. Wężowi marzy się rząd dusz, nie zabiega jednak o to otwarcie. Raczej hipnotyzuje innych i przywiązuje ich do siebie stosując sprawdzone metody – magię głosu, gestów, prowokowanie przyjaciół i znajomych do zwierzeń. Wiedzę o ich słabościach zdobywa w sposób, który pozornie wydaje się współczuciem i szczerym zainteresowaniem ich problemami, w rzeczywistości chodzi oto, by stać się osobą po prostu dla innych nieodzowną. Wąż oplątuje i przywiązuje się do człowieka najsilniej spośród innych zwierząt zodiaku wschodniego. Jest albo jego śmiertelnym wrogiem, albo dozgonnym przyjacielem….

Osobowość „Węża”……..

Węże rzadko biorą pod uwagę rady osób postronnych, zawsze wolą własne pomysły i rozwiązania. Większość z nich to fataliści, oryginalni myśliciele, osoby religijne oraz uzdolnione w dziedzinie parapsychologii. Starają się żyć w zgodzie z własnym rytmem życia i uwzględniać w nim własne dążenia, wolą nie ulegać ogólnie przyjętym normom i kierunkom rozwoju. Postawa ta przynosi im najczęściej obfity plon. Węża nie sposób skłonić do zmiany decyzji lub przekonań, jeśli jednak weszła na wojenną ścieżkę lub upatrzyła sobie jakąś zdobycz, wówczas lepiej mieć się na baczności. Poruszy niebo i ziemię, ucieknie się do kłamstw, obmowy i intryg, nic jej nie powstrzyma, dopóki nie dopnie swego. Nie da się przy tym przewidzieć jej taktyki. Posiada bowiem mózg, który niczym komputer analizuje ogromną liczbę operacji i ostatecznie wybiera optymalny wariant. W napadzie złości lub agresji Wąż nie zna litości ani współczucia czy to w stosunku do siebie, czy tym bardziej w stosunku do partnera. Jest zazdrosna i wymagająca. Ma o sobie wielkie mniemanie i nie potrafi nikomu zaufać do końca zwłaszcza, gdy wyczuwa choćby cień nieuszanowania w stosunku do swojej osoby. Jest w związku z tym podejrzliwa i nerwowa. Swoją wrogość ukrywa starannie pod maską fałszywej dobroci, lecz ta daje o sobie znać w zawziętym, lodowatym milczeniu, w próbach manipulowania otoczeniem oraz w zdolności do natychmiastowego wycofywania się z męczących i niekorzystnych dla niej sytuacji. Wąż na niskim poziomie rozwoju potrafi być jadowicie złośliwa i lubi ubezwłasnowolnić swoją ofiarę całkowicie ją od siebie uzależniając. Narzuca jej wówczas swoje towarzystwo i umiejętnie sieje w sercu i umyśle przerażające uczucia grozy i bezradności. Wąż jest z reguły wytrzymała i cierpliwa. Potrafi długo czekać na odpowiedni moment i wymierzyć zemstę. Lepiej jest ją zaliczać do grona przyjaciół niż wrogów….

Kariera Zawodowa „Węża”….

Mądremu i skrytemu Wężowi najczęściej powodzi się w życiu całkiem dobrze i zazwyczaj udaje się jej zrobić błyskotliwą karierę, mimo że nie tylko nie należy do osób bardzo pracowitych, a wręcz do szczególnie leniwych. Sięga po sukces ze względu na swe upodobanie do zaszczytów, władzy i życia w ładnym otoczeniu. Lubi, gdy wszystko wokół niej jest piękne – przedmioty, muzyka, książki, stroje. Wybierając miejsce spędzenia urlopu zdecyduje się prędzej na luksusowy hotel na Wyspach Kanaryjskich lub Malcie niż na zaciszny zakątek natury gdzieś na wsi. Taki komfort wymaga jednak dużych pieniędzy, toteż Wąż bez większego skrępowania czy onieśmielenia czyni starania o zapewnienie sobie odpowiednich dochodów. Zdobywanie rzeczy, które jej się podobają uważa za coś zupełnie naturalnego! Podobne oczekiwania i zamierzenia czynią z niej istotę wyrachowaną, która zanim nawiąże z kimkolwiek stosunki, sprawdzi stan majątkowy danej osoby. Poszukując pracy rozważa wszystkie za i przeciw przyszłego stanowiska i na pewno nie przyjmie go, jeśli będzie źle opłacane. Przed podjęciem decyzji o małżeństwie ustala bez fałszywego wstydu wszystkie szczegóły dotyczące przyszłego partnera i wspólnego z nim pożycia.

Węże mają na temat robienia kariery zawodowej swoje własne zdanie i najczęściej udaje im się wspiąć wysoko zarówno w miejscu pracy jak i w społeczeństwie. Nie lubią niczego pożyczać i trzymają się zasady, w myśl, której dobroczynność jest czymś pozytywnym pod warunkiem, że ktoś ją dobrze zorganizuje i wyznaczy prowadzącą całe przedsięwzięcie osobę. Nie są skąpe. Ale wszystko, co mają, wydają na przyjemności i zapewnienie sobie dostatku. Nie lubią ryzyka i spekulacji, choć nie pogardzą żadną okazją do powiększenia swego stanu posiadania. Nie ciułają, co prawda „na czarną godzinę”, ale dobrze się czują z odłożoną na bok kupką grosza, by w razie, czego nie gonić w piętkę. Życie zawodowe układają sobie w taki sposób, aby móc poczuć swoją władzę oraz stworzyć sobie komfortową dla siebie przestrzeń osobistą. Wspinając się na szczyty lub zbijając fortunę pamiętają, aby tu i ówdzie ustawić na swych rywali pułapki, przekupić odpowiednie osoby oraz rzucić gdzie trzeba zgrabne pochlebstwa. Gdy uznają, że osiągnęły swój cel, porzucają walkę i żyją spokojnie z procentów, nigdy nie biorąc jednak więcej niż wymagają tego bieżące potrzeby, jako że wolą nie robić sobie wrogów i nie wzbudzać zawiści….

Sukces jest przedmiotem marzeń Węża i jeśli tylko zechce, umie dać poczuć, że jest niezastąpiona. W tym celu wykorzystuje cały arsenał sposobów – stara się być czarująca, skutecznie maskować prawdziwe zamiary i stopniowo wkradać się w łaski odpowiedniej osoby zdobywając jej zaufanie. Jest wykonawczynią i pośrednikiem ciemnych sprawek, wie jednak, kiedy należy się zatrzymać. Jej przebiegłość nie zna granic – jest w stanie założyć nawet kartotekę i to nie tylko osobom z najbliższego otoczenia, lecz nawet swoim przełożonym. W razie potrzeby nie waha się przed wykorzystaniem zdobytych informacji przeciw zagrażającym jej oponentom. Ma mnóstwo pomysłów, a jej każdy krok jest zawczasu starannie przemyślany. Dzięki wyjątkowym zdolnościom organizacyjnym może, jeśli chce, załatwić pozytywnie najbardziej skomplikowaną i zagmatwaną sprawę, przy czym nikomu nie pozwoli nie zauważyć jej zasług i wyegzekwuje zapłatę do ostatniego grosza. Większość Wężów to osoby roztropne, stanowcze, śmiałe i pewne siebie. Potrafią wykorzystać pracę innych w taki sposób, aby jej efekty przedstawić jako własną zasługę. Wąż nie przepuści okazji, aby odebrać innym splendor i przywłaszczyć go sobie. Jeśli osoba, której pracę Wąż zaprezentowała jako swoją, jest jej nadal potrzebna, utrzyma z nią kontakt nie odczuwając żadnych wyrzutów sumienia. Nawet ubiór Węża i jej styl życia obliczone są na osiągnięcie korzystnego efektu, zdobycie prestiżu i demonstrację siły. Wąż płci żeńskiej traktuje swój strój, biżuterię i inne akcesoria wyglądu zewnętrznego jako oręż w batalii o odniesienie zwycięstwa. Lubi wydawać pieniądze na drogie ozdoby, ponieważ nie tylko kocha zbytek, ale i uważa, że ten sposób wydawania pieniędzy jest w gruncie rzeczy formą ich inwestowania. Odpowiedni wygląd pozwala jej do syta napawać się swym wpływem na ludzi, podkreślać bogactwo i możliwości męża czy partnera oraz dawać do zrozumienia, na ile bezsilna jest wobec niej konkurencja innych pań. Mężczyzna urodzony w roku Węża eksponuje swą siłę wyszukanymi manierami i strojem. Wyraźnie delektuje się swą brylantową spinką w krawacie i lśniącym na palcu złotym sygnetem. Uwielbia wprost pokazywać się w towarzystwie efektownie ubranych kobiet i zajeżdżać przed wejścia w luksusowych limuzynach. Nawet ze sposobu, w jaki zapala papierosa, wszyscy mają odczuć jego wyższość. Węże stają się znakomitymi pisarzami, filozofami, prawnikami, politykami i wykładowcami. Można spotkać wśród nich dyrektorów, dyplomatów, psychiatrów, ale także mistyków, wróżbitów, jasnowidzów, astrologów i media….

Wąż w miłości….

Uroda Węży budzi w potencjalnych partnerach wielką namiętność. Węże są bowiem eleganckie i uwodzicielskie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, potrafią być tak czarujący, że obiekt ich zabiegów po prostu nie jest w stanie o nich zapomnieć. Pamiętać jednak należy, że Węże są bardzo wybredne, jeśli chodzi o wybór życiowego partnera. Wygląd fizyczny ma dla nich znaczenie, ale nie pierwszorzędne. Liczy się przede wszystkim to, co dana osoba sobą reprezentuje, głównie w sensie intelektualnym. Wąż pragnie partnera, który może docenić jego ekscentryczne poczucie humoru i zdzierżyć jego dziwaczne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach….

 

Zgodność z innymi znakami zodiaku….

Polecana para:    Kogut
Dość Dobrze Rokujący Związek:  Bawół, Koń, Pies, Smok, Koza
Przeciętny, beznamiętny ale możliwy:   Królik, Małpa, Wąż
Słaby i niewskazany:  Szczur, Tygrys, Świnia

 

Wąż w rodzinie….

Wąż cieszy się zazwyczaj opinią niestałego w uczuciach uwodziciela. Zanim więc się ustatkuje, „zalicza” sporą ilość związków. Niemniej, kiedy już postanowi założyć rodzinę, jest wierny partnerowi do grobowej deski. Wąż to bardzo oddany rodzic, gotowy wszelkimi siłami bronić szczęścia i bezpieczeństwa swoich dzieci….

Dewiza Życiowa Węża…….

To ja ucieleśniam odwieczną mądrość Wszechświata. Jestem Strażnikiem Kluczy otwierających drzwi do najważniejszych tajemnic życia. Znam sekrety urodzaju, zbieram, więc obfity plon nawet wtedy, gdy moje ziarna padną na nieurodzajną ziemię. Swój cel osiągam wytrwałością i konsekwentnym postępowaniem. Moje poglądy i zasady pozostają niewzruszone i obojętne na upływ czasu. Podejmowane przeze mnie działania są nieodwracalne. Podążam swą drogą niestrudzona i przenikliwa, nieugięta i nieubłagana. Obcuję tylko ze sprawdzonymi przyjaciółmi i towarzyszami podróży. Stoję zawsze na twardym gruncie„……..

 

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting » bodypainting, malowanie ciała oraz kolekcji Borisa Vallejo….Jak również boddypaints.blogspot.com..