Horoskop Chiński
Dla Urodzonych w Roku „Smoka”

 

Lata „Smoka”. Dominujący żywioł i Planetarny Patron…..

16.02.1904 – 03.02.1905  Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz….
03.02.1916 – 22.01.1917     Żywioł Ogień, Patron Planetarny Mars……
23.01.1928 – 09.02.1929  Żywioł Ziemia, Patron Planetarny Saturn…..
08.02.1940 – 26.01.1941   Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus……
27.01.1952 – 13.02.1953  Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury…..
13.02.1964 – 01.02.1965   Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz….
31.01.1976 – 17.02.1977       Żywioł Ogień, Patron Planetarny Mars…..
17.02.1988 – 05.02.1989   Żywioł Ziemia, Patron Planetarny Saturn…..
05.02.2000 – 23.01.2001    Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus……
23.01.2012 – 09.02.2013   Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury…..
10.02.2024 – 28.01.2025   
Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz….

Symbolika Urodzeniowa….

Kolejność w zodiaku: piąty
Szczęśliwe kolory: czarny, złoty, żółty
Szczęśliwe liczby: 3, 4, 5, 6
Szczęśliwe kamienie: ametyst
Planeta rządząca: Mars
Miesiąc przypisany do znaku: kwiecień
Kierunek przypisany do znaku: południowy-wschód
Godziny przypisane do znaku: 7:00 do 9:00
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Baran

 

Symbolika pierwiastka – Yang….

 – Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. Południowe zbocze wzgórza….. Północny brzeg rzeki….. Światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. Ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr. Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach….

Wróżba Wyroczni I-Ching Dla Znaku „Smoka”
Heksagram 61 – „Chung Fu – Wewnętrzna Prawda”

Smoki są  najinteligentniejsze z wszystkich istot, a zatem najtrudniej im dostosować się do życia innych. Życie w świetle wewnętrznej prawdy wymusza chęć dominacji nad innymi wielki. W kontaktach z innymi osobami, Smok jest trudny , tak jak trudno Mu się dogadać z wpłynąć innymi znakami, cała tajemnica sukcesu zależy od znalezienia właściwej drogi podejścia. Trzeba najpierw pozbyć się wszystkich uprzedzeń i niech wewnętrzna mądrość Smoka weźmie górę nad ułomnościami psychiki. Pozwoli to do nawiązania bliższego kontaktu z innymi, a to pozwoli zrozumieć i zdobyć władzę nad nim. Gdy drzwi zostały otwarte w ten sposób, siła własnej osobowości będzie miała wpływ na wszystko i wszystkich. Jeśli w ten sposób można znaleźć własną mądrość to nie ma przeszkód nie do pokonania, można podjąć nawet najbardziej niebezpiecznych rzeczy, takich jak przekroczenie granic ludzkich możliwości, i odnieść sukces…… „Ważne jest, aby zrozumieć na co siły wewnętrznej prawdy mogą sobie pozwolić.Siła ta nie jest tożsama z inteligencją lub statusem w lokalnej społeczności. Powiązania mogą istnieć wśród złodziei, jak i władców. Prawda jest taką właśnie siłą, ale ponieważ Smok jest niepokonany i inteligentniejszy od innych, nie przynosi mu to szczęścia, gdyż przez to staje się samotny. Wszystkie stowarzyszenia na podstawie wspólnych interesów łączą się, choć nie raz tylko do pewnego momentu, ale jednak. Smok który nie zapanuje nad umiejętnością przekazywania swojej mądrości innym, pozostaje samotny i nieszczęśliwy……

Żywioły w znaku „Smoka”…….

Żywioły z znaku według Kosmologii i Astrologii Chińskiej mają fundamentalne znaczenie wzmacniając lub osłabiając przypisane danemu znakowi cech charakteru…..

– Ziemia oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak materializm i trwałość, dbałość o swoje bezpieczeństwo i zapewnienie sobie jak najlepszej sytuacji życiowej i dobrego statusu społecznego i materialnego. Człowieka z tym żywiołem w swoim znaku cechuje spokój i rozwaga a także mądrość i konsekwencja w podejmowaniu decyzji. Ziemia nie pozwala na zbytnie oderwanie się od życia. Ziemiste obdarowanie znaku sprawia, że jesteśmy solidniejsi, jeszcze bardziej chłodni, nieraz wręcz wyrachowani, z zimną precyzja potrafimy kalkulować każde swoje działanie, jednak to sprawia, że jesteśmy bardziej pasywni, że za wiele czasu poświęcamy na analizę zachowania swojego i innych ludzi, a za mało czasu zostawiamy sobie na działanie, które i tak opieramy na podstawie własnych już zdobytych doświadczeń, rzadko wykraczając poza ramy tychże właśnie doświadczeń. Kobieta z żywiołem Ziemi w swoim znaku jest oddaną matką i żoną, życie rodzinne jest dla niej bezsprzecznie najistotniejsze…….

– Woda oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak zamknięcie się w sobie, skrywanie własnej tożsamości przed innymi, delikatność i wrażliwość. Woda w znaku obdarza dobrą pamięcią, ale i nieraz pamiętliwością, wzmacnia nasze siły życiowe i pomnaża naszą energie życia. Pod wpływem tego żywiołu nieco częściej odwołujemy się do tradycji, utartych zwyczajów i znanych sposobów działania. Woda wzmacnia mkonserwatyzm i potrzebę czasu do pełnej adaptacji w nowym otoczeniu i do nowych znajomości, potrzebę czasu, do stworzenia stałego związku, wzrost wymagań względem innych, ale i siebie, uzdolnienia artystyczne, wzmocnienie błyskotliwości…….

– Drewno w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak łagodność, poczucie równowagi, harmonia sił twórczych, wzmacnia wyobraźnie. Człowiek, który jest urodzony w tym żywiole jest bardzo energiczny i żywiołowy, cały czas ma nowe pomysły na życie, które niezwłocznie chce realizować. Bardzo lubi towarzystwo innych, ale czasem również i samotność. Drzewo sprawia, że najlepiej, jak można, potrafimy wykorzystać swoje naturalne zdolności i skłonności. Drzewo to jak najbardziej naturalny żywioł związany z esencją życia, a więc wzmacnia ich siłę. Lubi dbać o swój wygląd zewnętrzny, w skrajnych przypadkach do przesady, łatwo się zakochuje, ale rzadko trwale……

– Ogień w znaku oznacza wzmocnieni takich cech charakteru jak namiętności, żywotności, żywiołowość, spontaniczność, entuzjazm. Ogień wpływa na emocjonalne podejście do życia, spontaniczność, żywiołowość, zmniejsza panowanie nad emocjami, odczuciami i uczuciami, wyzwala chęć do zabawy i poszukiwanie akceptacji i uznanie w oczach innych, wzmaga poczucie wyższości graniczące nieraz z samouwielbieniem. Osoba obdarzona żywiołem ognia w swoim znaku podejmuje nieraz pochopne impulsywne decyzji. Jest ufna wobec innych, często żyje chwila. Uwielbia życie towarzyskie i potrafi znaleźć się w centrum zainteresowania. Ma szeroką wiedzę towarzyską, którą umiejętnie i spontanicznie wykorzystuje….

– Metal w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak własną samodyscyplinę, surowość w ocenie siebie i innych, silną wolę, determinacje, stałość, nieugiętość, konsekwencje w działaniu, niestety nieraz graniczącą z uporem. Osoba tylko z pozoru zewnętrznie jest spokojna i rozważna, ale wewnątrz niej kipi energia i emocje, wierzy we własne siły i nie uznaje kompromisów. Z kolei ich ambicje określone są przez chłodną logikę.. Jeśli kocha to namiętnie i do końca. Lubi nawiązywać nowe znajomości, opiera je na konkretnych przesłankach i wtedy potrafi być Oddanym, serdecznym, niezastąpionym przyjacielem…..

Podstawowe Cechy Charakteru „Smoka”……

 Osoby urodzone w roku Smoka przejęły od swego mitycznego i baśniowego patrona wiele niezwykłych cech i znaków szczególnych. Do najbardziej charakterystycznych należy poczucie wewnętrznej wolności, niczym nieskrępowany sposób bycia, pociąg do wszystkiego, co ma związek z twórczością, skłonność do latania wysoko w przestworzach oraz niechęć do krępowania sobie życia jakimkolwiek zobowiązaniami lub obietnicami. Ich życie jest zazwyczaj niezwykle barwne i toczy się jakby jednocześnie w kilku wymiarach. Ma z reguły na głowie mnóstwo spraw. Dzięki umiejętności przekonywania potrafi zarazić entuzjazmem, wiarą w ideały, dążeniem do uczynienia życia możliwie jak najszlachetniejszym, wielkodusznością, a także siłą i witalnością. Mimo pewnej dozy egocentryzmu, ekscentryczności i wielkich wymagań skupia na sobie uwagę wielu osób. Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą. Nadmiar energii w jego przypadku przeszkadza mu niestety w realizowaniu tych wielkich czynów, do których jest przeznaczony. Jego porywczość, koncentracja uwagi wyłącznie na celu i zapamiętanie, z jakim cel ten stara się osiągnąć graniczą z szaleństwem lub fanatyzmem, a wysoko ustawiona poprzeczka skłania do przypuszczeń, że w grę wchodzą wielkie ambicje. Tymczasem w rezultacie usilnych starań często nie osiąga niczego, traci natomiast to. co zdobył wcześniej. I jeśli Smok nie ujarzmi swego nieokiełznanego temperamentu i nie zapanuje nad niepowstrzymanym pędem ku wciąż nowym celom, spłonie we własnym ogniu. Ogromnie ważna jest dla niego nauka kompromisu, lojalność wobec partnerów oraz umiejętna współpraca z ludźmi. Smok i tak nigdy nie będzie kimś przeciętnym czy wtopionym w tło. To, że wywiera silne wrażenie na otoczeniu, nie ulega wątpliwości, niestety, towarzyszy mu jednocześnie jego skłonność do megalomanii. Usprawiedliwia go to, że jest przecież symbolem sukcesu, mocy, energii i mądrości działania. Mimo skłonności do przesady wyrozumiale traktuje swoje otoczenie. Potrafi puścić w niepamięć wyrządzoną mu krzywdę i przykrości, jeśli tylko ten, kto zawinił, wyrazi żal i poprosi o wybaczenie. W przeciwnym razie zachowa urazę, lecz dotknięty do żywego staje się niebezpieczny. Jego stłumiony gniew może uruchomić całą lawinę niezbyt przyjemnych dla danej osoby wydarzeń i zablokować jej rozwój. Rozgniewany Smok przypomina baśniowego złego wilka gotowego rozszarpać ofiarę na strzępy. Lepiej więc nie popadać z nim w konflikt, a raczej wykorzystać jego mocne strony do przedsięwzięć twórczych i pokojowych. Smok poza tym nie znosi intryg, a ewentualne problemy stara się rozwiązywać od ręki, nie owijając niczego w bawełnę, nazywając rzeczy po imieniu, czasem nawet zbyt prostolinijnie i gruboskórnie….

Postawa i Zachowanie…...

Smoki są z reguły zdolne. Łatwo przyswajają wiedzę, szybko zapamiętują, są elokwentne i sprawiają wrażenie bardziej kulturalnych i wykształconych niż są. To właśnie ich można spotkać na trybunach i wiecach oraz wszędzie tam, gdzie trzeba zagrzewać do czynu i walki. Ich umysł jest twórczy i wielostronny. Potrafią dać dobrą radę i przestrzec przed niebezpieczeństwem, same jednak nie umieją korzystać ze swej mądrości. W Chinach mówi się nawet, że Smok mądrze myśli, lecz niemądrze czyni. Smok radzi sobie z trudnościami manipulując ludźmi, sytuacjami i okolicznościami. Potrafi wywrzeć korzystne wrażenie, a szczerość i oddanie dla sprawy pozwalają mu jednoczyć ludzi i pociągać ich za sobą. Entuzjazm Smoków, ich energia, jasne myślenie, szczodrość serca i pragnienie zrobienia wszystkiego jak najlepiej, wreszcie szczęście i determinacja poczynań mogą uczynić z nich duchowych przywódców. Aby jednak było to możliwe, muszą nauczyć się cierpliwości, wyzbyć się ulegania rozdrażnieniu i stawiania zbyt wysokich wymagań przyjaciołom. Przede wszystkim jednak powinny opanować sztukę dyplomacji i umiejętności unikania ostrych konfliktów, aby umożliwić siłom wyższym wspomaganie swoich planów. Smok musi umieć zatrzymać się, wsłuchać w głos własnej intuicji, porzucić przekonanie o własnej nieomylności i pozwolić innym przejawiać swoje pozytywne cechy….

Osobowość „Smoka”…..

Smok stawia siebie niejednokrotnie ponad prawem. Nawet, gdy wierzy we wzniosłe ideały i wciela je w życie, nie traktuje ich jak jedynego i bezwzględnego punktu odniesienia. Dlatego właśnie wiele jego planów i fantazji nosi charakter tymczasowy. Łatwo ulega fascynacji i zapala się do jakiegoś pomysłu, po czym równie łatwo cały zapał traci. Z taką samą łatwością awanturuje się i godzi, często postępuje beztrosko i wbrew temu, co głosi. Siła i stanowczość Smoka znikają, gdy w grę wchodzą problemy w jego własnej rodzinie, zwłaszcza, gdy są to kłopoty osób najbliższych. Smoki nie potrafią być przebiegłe lub podstępne, są wrażliwe i zależne emocjonalnie, potrzebują wsparcia, opiekuńczości i pewności, że ma się kto za nimi wstawić. Wulgarna pewność siebie, jaką często demonstrują nie jest niczym innym jak maską, pod którą ukrywają swą wrażliwą duszę. Zachowanie postrzegane jako natarczywe i hałaśliwe ma skrzętnie ukryć poczucie własnej bezbronności. Próby maskowania się przybierają niejednokrotnie formy karykaturalne i irracjonalne – Smok działa wówczas jak despota, maniak i osoba zupełnie pozbawiona taktu, słowem, jak „słoń w składzie porcelany”. Ze Smokiem lepiej nie wdawać się w sprzeczkę, gdyż w otwartym konflikcie potrafi „pójść na całość” i nie przebiera wtedy w słowach i czynach. Gdy chce się Smokowi dokuczyć, wystarczy skupić uwagę na jego błędach i nieprzynoszących zaszczytu zachowaniach. Staje się wówczas bezsilny i bezbronny. Bez dokładnego poznania subtelności świata wewnętrznego Smoka nie można zrozumieć motywów jego postępowania. Potrafi przyprawić o zawrót głowy podejmując walkę z przeciwnikiem znacznie od siebie silniejszym i na dodatek bez koniecznej w takich razach pomocy czy elementarnego zabezpieczenia. Dla Smoka bardzo ważną rzeczą jest posiadanie celu lub życiowej misji. Ponieważ najistotniejsza jest dla niego prawda i możliwość jej manifestowania, odpowiada mu reprezentowanie poglądów dużej liczby ludzi, pośredniczenie między jednostką a prawem czy strukturą państwową. Bez podobnej idei Smok czuje się pozbawiony motywu działania. Staje się wówczas tylko pozbawioną życia zabawką. Swe otwarcie na ludzi i świat manifestuje w sposób nie zawsze odpowiedni. Często brakuje mu po prostu głębi i zdolności przewidywania konsekwencji swych działań. Oślepiony swoim blaskiem i przekonany o swej sile potrafi rozczarować tych, którzy w niego uwierzyli. Rzadko umie dochować tajemnicy. Pod wpływem uczuć jest w stanie wydać największy sekret. Potrzebna mu jest ostrożność i powściągliwość w wyrażaniu swych myśli i przeżyć oraz więcej rozwagi w tym, co mówi i czyni….

Kariera Zawodowa Smoka…..

 Smok stawia sobie z reguły zadania dla większości zwykłych ludzi niewykonalne. Dotyczy to całego jego życia – zainteresowań, miłości, pracy i kariery. Im trudniejszy cel, tym większe nim zafascynowanie. Powiedzenie Smokowi, że coś jest niemożliwe, że nikomu jeszcze nie udało się zrobić czegoś, co właśnie zamyśla Smok, oznacza tyle samo, co rzucenie mu wyzwania i wskazanie nowego, ambitnego celu. W Smoku tkwi silny instynkt pioniera odkrywcy, a jego działanie jest albo wyjątkowo skuteczne i zwieńczone spektakularnym zwycięstwem, albo całkowicie bezsensowne i zakończone sromotną klęską. Najważniejsze jest dla niego poznanie prawdy i nie ma znaczenia, jaką cenę za to zapłaci. Dopiero, gdy zna całą prawdę, potrafi ocenić siebie i daną sytuację w sposób obiektywny. Gdy raz zaangażuje się jakieś przedsięwzięcie, nie sposób go już powstrzymać. Nie warto mu się wtedy przeciwstawiać, czy cokolwiek mu utrudniać, ponieważ i tak postawi na swoim, wychodząc z zasady, że cel uświęca środki. Często już w toku jakiejś batalii podnosi sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, ale im usilniej otoczenie stara się mu coś wyperswadować wskazując na oczywiste zagrożenia, z tym większą determinacją i pewnością siebie brnie dalej ku wyznaczonemu celowi. Postawa ta jednak umożliwia mu w końcu zajmowanie najwyższych stanowisk w hierarchii służbowej. Znajdując się na szczycie staje się tym bardziej głuchy na przywołujące go do porządku argumenty otoczenia. Nawet widmo katastrofy nie zmusi go do wycofania. Ani jawna opozycja, ani knowania ukrytych wrogów nie stanowią jego zdaniem poważnego zagrożenia na drodze do celu; wierzy, że jakoś sobie w końcu poradzi i rzuca się na oślep w kolejne beznadziejne przedsięwzięcia, szczególnie, gdy przekonany jest o ich wadze i znaczeniu. W chwili, gdy osiąga cel, cała sprawa przestaje go interesować, traci, bowiem wraz z jej zakończeniem urok nowości. Smok wyznacza sobie zaraz następny cel, jeszcze bardziej ambitny i karkołomny od poprzedniego, ale gwarantujący mu utrzymanie tempa i pełnej mobilizacji sił. W każdej dziedzinie ma szansą na sukces. Jeśli w dzieciństwie środowisko wywierało na niego zły wpływ, z takim samym samozaparciem i oddaniem, z jakim poświęca się szlachetnym celom, poświęci swe siły złej sprawie. Praca Smoka nie może sprowadzać się do rutynowych zajęć i przestrzegania regulaminu. Wykonywanie poleceń szefa, powolne realizowanie programów długofalowych lub stosowanie się do rozpaczliwie monotonnego rozkładu zajęć w jakiejś szacownej instytucji jest dla niego istną torturą. Smok sam musi ułożyć sobie swój plan zajęć uwzględniając w nim własne przyzwyczajenia, cele i zadania. Jest w swym działaniu nieprzewidywalny, wyłamuje się ze sztywnych, ogólnie przyjętych standardów postępowania i wyobrażeń o tym, co jest dopuszczalne, a co nie. W chwilach krytycznych zachowuje zimną krew, jest zadziwiająco skuteczny, podejmuje odważne decyzje, błyskawicznie znajduje jakiś nietradycyjny sposób na załatwienie konkretnej sprawy. Jeśli wykonywana przez niego praca gwarantuje mu możliwość wprowadzania zmian, opracowywania i wdrażania nowych programów, podtrzymywania dynamiki ruchu, daje mu wówczas poczucie wewnętrznej satysfakcji i pewność, że oto właśnie tworzy coś ważnego i potrzebnego….

Smoki potrafią dobrać sobie silny, oryginalny zespół i ocenić, czy będzie on w razie potrzeby wystarczająco twórczy, gotowy do eksperymentowania i elastycznego reagowania. W sytuacji wymagającej maksymalnej inwencji i pomysłowości stosunki Smoka z taką grupą układają się harmonijnie i przynoszą satysfakcję wszystkim członkom zespołu. Gdy jednak ktoś ośmieliłby się wtykać nos nie w swoje, a „smocze” sprawy, ten eksploduje i zieje ogniem. Zanim jakikolwiek szef zdecyduje się zatrudnić u siebie Smoka, powinien się dobrze na tym zastanowić. Smokom się niezwykle dobrze wiedzie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto obdarzy ich zaufaniem oraz wesprze ewentualne plany, a w najgorszych nawet chwilach udaje im się zdobyć pieniądze, choćby było to tylko niezbędne do przeżycia minimum. Posiadają zadziwiającą zdolność przystosowania się do skrajnie odmiennych warunków życia i do najbardziej niezwykłych sytuacji. W interesach na najlepszą passę mogą liczyć w czasach ostro zmieniającej się koniunktury gospodarczej lub przekształceń struktury ekonomicznej kraju. Błyskawicznie adaptują się do zmian, chętnie grają na giełdzie oraz świadczą kosztowne usługi udzielając cennych rad odpowiednim ludziom. Za swoją rozległą wiedzę potrafią zbić niemałe pieniądze. Z reguły jednak nie potrafią zaoszczędzić i zazwyczaj szybko wszystko wydają. W sprawach finansowych Smok powinien wzorować się na gospodarności Bawoła oraz uczciwości Dzika, gdyż jego beztroskie i nierealistyczne podejście do pieniędzy może doprowadzić go całkowitego bankructwa. Smoki tymczasem podejmują często bardzo ryzykowne decyzje i zawierają przyprawiające wprost o zawrót głowy transakcje. Są w stanie postawić wszystko na jedną kartę, nie wyłączając pieniędzy firmy czy swoich kolegów. Nie traktują jednak swoich chybionych pomysłów na duże pieniądze jak ostateczną katastrofę, uczą się na błędach i nigdy się nie poddają. Jeśli w jednej chwili przegrywają fortunę, już w następnej – wygrywają równie wielką. Życie Smoka to zazwyczaj pasmo wzlotów i upadków. Ten Smok jednak. który zdołał poskromić swój nieokiełznany temperament, ma szansę stać się wybitnym finansistą lub fantastycznie prosperującym biznesmenem. Należy zaznaczyć, że niezależnie od tego, jak wysoko udaje mu się zawędrować, nigdy nie przywiązuje się do wartości pieniądza. Pieniądze też nigdy nie są dla niego celem, traktuje je jedynie jako środek mający mu posłużyć do pełnego ujawnienia swej siły. mocy i szczodrego, wielkodusznego serca. Smoki z pełnym portfelem potrafi zasypać prezentami rodzinę, przyjaciół i wszystkie drogie im osoby.

Smokom łatwo i wiele się wybacza, gdyż potrafią one dostrzec prawdziwą wartość człowieka i cenić go wyłącznie za jego walory duchowe; gruby portfel oraz liczne tytuły nie robią na nich żadnego wrażenia. Trzeba jednak podkreślić, że nawet ta dumna pogarda dla pieniądza nie jest w stanie opróżnić kieszeni Smoka do cna. Zachowuje on poczucie rzeczywistości i nie zdecyduje się na oddanie absolutnie wszystkiego nawet na obiecujące przedsięwzięcie.

 Smoki sprawdzają się jako wytrawni adwokaci, mówcy, architekci, przemysłowcy, właściciele supermarketów, aktorzy, a także artyści malarze. Można znaleźć wśród nich kosmonautów, wulkanologów, posłów, polityków, dyrektorów, również gangsterów, prezydentów i bohaterów narodowych!

 Smok w miłości….

Łatwo zakochać się w Smoku. Są to zazwyczaj osoby urodziwe, o nieodpartej charyzmie i – przede wszystkim – odważne. W ich towarzystwie każdy wygląda na tchórza. Wzbudzają wielkie emocje i przyciągają ludzi niczym magnes, gdziekolwiek się zjawią. Ich wolny umysł przyjmuje nowe idee i pomysły, co czyni z nich idealnych słuchaczy, skorych do pomocy w osiąganiu czyichś marzeń. Ludzie czują się przez Smoki doceniani i dowartościowani. Same Smoki również łatwo się zakochują, niechętnie jednak rezygnują ze swojej niezależności. Jest ona dla nich tak ważna, że są gotowe iść przez życie w pojedynkę – byle tylko pozostać wolnym. Jednakże wystarczająco inteligentny i zabawny partner może zainteresować Smoka na tyle długo, że ten zdecyduje się na małżeństwo. A jeśli już się zdecyduje, za nic w świecie się nie wycofa….

 

Zgodność z innymi znakami zodiaku….

Nieczęsto spotyka się samotne Smoki. Oprócz cynicznego Psa wszystkie zwierzęta zodiaku znajdują z nimi wspólny język. Szczególnie zaś dobrze rozumieją się z Małpami….

Polecana para:  Szczur, Małpa, Kogut
Interesujący związek: Koń, Tygrys, Koza, Świnia, Wąż
Przeciętnie, ale rokuje: Królik
Mało zrozumienia: Smok, Pies, Bawół

Smok w rodzinie….

Smoki są tak pochłonięte swoją karierą i dążeniem do wielkości (oraz niezależności), że nie myślą wiele o zakładaniu rodziny. Odkładają to na później. Rzeczywiście, ze wszystkich dwunastu znaków Smoki wstępują w związki małżeńskie najpóźniej. Rodzicielstwo nie przychodzi im łatwo. Swoje dzieci traktują jak jeszcze jeden wielki projekt, nad którym pracują. Podchodzą do całej sprawy z entuzjazmem, postrzegając swoich potomków jako źródło dumy i zadowolenia – szczególnie, gdy mogą pochwalić się ich osiągnięciami….

DEWIZA ŻYCIOWA SMOKA……..

 „Posiadam wiedzę o prawach rządzących Wszechświatem i serce, które niczego się nie lęka. Gotów jestem służyć niestrudzenie prawdzie i światłu oraz wspomagać każdego w rozpraszaniu mroków własnej duszy. Moja siła budzi autorytet i cieszy się dobrą sławą. Gdy panuję, obdarzam wszystkich swą odwagą i heroizmem. Samo moje pojawienie się wystarcza, aby przepadły chininy zła i ciemności. Znam swą wartość, rzadko, więc podporządkowuję się zewnętrznym okolicznościom. Wolę sam panować nad losem spełniając tym samym wolę boskiej Opatrzności”….

 Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting » bodypainting, malowanie ciała oraz kolekcji Borisa Vallejo….
Jak również boddypaints.blogspot.com..