Horoskop Chiński
Dla Urodzonych w Roku „Konia”

Lata Konia, Patronujący żywioł i Planetarny opiekun….

25.01.1906 – 12.02.1907        Żywioł Ogień, Patron Planetarny Mars…..
11.02.1918 – 31.01.1919    Żywioł Ziemia, Patron Planetarny Saturn…..
30.01.1930 – 16.02.1931     Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus……
15.02.1942 – 04.02.1943    Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury…..
03.02.1954 – 23.01.1955     Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz….
21.01.1966 – 08.02.1967         Żywioł Ogień, Patron Planetarny Mars…..
07.02.1978 – 27.01.1979    Żywioł Ziemia, Patron Planetarny Saturn…..
27.01.1990 – 14.02.1991     Żywioł Metal, Patron Planetarny Wenus……
12.02.2002 – 31.01.2003    Żywioł Woda, Patron Planetarny Merkury…..
31.01.2014 – 18.02.2015     Żywioł Drzewo, Patron Planetarny Jowisz….
17.02.2026 – 05.02.2027   Żywioł Ogień, Patron Planetarny Mars…..

Symbolika Urodzeniowa….

Kolejność w zodiaku: siódmy
Szczęśliwe kolory: czarny, żółty, biały, pomarańczowy
Szczęśliwe liczby: 1, 3, 4, 8
Najodpowiedniejsze zawody: sportowiec, nauczyciel języków obcych, tłumacz, dziennikarz, publicysta, barman, pilot, wykonawca, bibliotekarz, organizator wycieczek, przedstawiciel handlowy, każdy zawód wymagający przemawiania do innych
Szczęśliwe kamienie: topaz
Planeta rządząca: Merkury
Miesiąc przypisany do znaku: czerwiec
Kierunek przypisany do znaku: południe
Godziny przypisane do znaku: 11:00 do 13:00
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Bliźnięta

 

Symbolika pierwiastka  – Yang….

– Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. Południowe zbocze wzgórza….. Północny brzeg rzeki….. Światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. Ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr. Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach….

 

Wróżba Wyroczni I-Ching Dla Znaku „Konia”
Heksagram 16 – „YU – Entuzjazm”

Koń to urodzony entuzjasta, jego czas entuzjazmu wynika z faktu, że jest człowiekiem wybitnym, który sympatyzuje z duchem ludzi i działa w zgodzie z nim.Dlatego uważany jest za uniwersalnego przyjaciela, będącego w gotowość do wysłuchania innych,jego dar potrafi zmienić pesymizm w zaangażowanie. Koń musi wzbudzić entuzjazm w społeczności lokalnej,jest to mu niezbędne jako człowiekowi, przy czym potrafi dostosować się do nakazów społecznych, a jego charakter mobilizuje tych, których on prowadzić.Nienaruszalności praw przyrody opiera się na zasadzie ruch wzdłuż linii najmniejszego oporu. Te prawa nie są siłą zewnętrzną w stosunku do wszechrzeczy, ale stanowią nieodłączną harmonię wewnątrz naszej istoty. Dlatego też ciała niebieskie nie odbiegają od swoich orbit i dlatego wszystkie zdarzenia w przyrodzie występują ze stałą regularnością. Tak samo jest z ludzkim społeczeństwie: tylko takie prawa, jakie są zakorzenione w powszechne nastroje mogą być egzekwowane…… Jest to opis człowieka, który jest w stanie obudzić entuzjazm poprzez własną pewność, prawość i wolność od wahania. To przyciąga ludzi, bo nie ma wątpliwości że jest całkowicie szczery. Ze względu na jego zaufanie do nich wygra ich entuzjastyczny ochota współpracy i osiągnięcia sukcesu. Tak jak klamra splata włosy razem i utrzymuje je, tak entuzjazm Konia łączy ludzi razem przez co daje im wsparcie i zaraża ich nadzieją”……..

Żywioły w znaku „Konia”…….

Żywioły z znaku według Kosmologii i Astrologii Chińskiej mają fundamentalne znaczenie wzmacniając lub osłabiając przypisane danemu znakowi cech charakteru….

– Ziemia oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak materializm i trwałość, dbałość o swoje bezpieczeństwo i zapewnienie sobie jak najlepszej sytuacji życiowej i dobrego statusu społecznego i materialnego….
Człowieka z tym żywiołem w swoim znaku cechuje spokój i rozwaga a także mądrość i konsekwencja w podejmowaniu decyzji. Ziemia nie pozwala na zbytnie oderwanie się od życia. Ziemiste obdarowanie znaku sprawia, że jesteśmy solidniejsi, jeszcze bardziej chłodni, nieraz wręcz wyrachowani, z zimną precyzja potrafimy kalkulować każde swoje działanie, jednak to sprawia, że jesteśmy bardziej pasywni, że za wiele czasu poświęcamy na analizę zachowania swojego i innych ludzi, a za mało czasu zostawiamy sobie na działanie, które i tak opieramy na podstawie własnych już zdobytych doświadczeń, rzadko wykraczając poza ramy tychże właśnie doświadczeń….
Kobieta z żywiołem Ziemi w swoim znaku jest oddaną matką i żoną, życie rodzinne jest dla niej bezsprzecznie najistotniejsze…….

 – Woda oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak zamknięcie się w sobie, skrywanie własnej tożsamości przed innymi, delikatność i wrażliwość. Woda w znaku obdarza dobrą pamięcią, ale i nieraz pamiętliwością, wzmacnia nasze siły życiowe i pomnaża naszą energie życia. Pod wpływem tego żywiołu nieco częściej odwołujemy się do tradycji, utartych zwyczajów i znanych sposobów działania. Woda wzmacnia konserwatyzm i potrzebę czasu do pełnej adaptacji w nowym otoczeniu i do nowych znajomości, potrzebę czasu, do stworzenia stałego związku, wzrost wymagań względem innych, ale i siebie, uzdolnienia artystyczne, wzmocnienie błyskotliwości…….

– Drewno w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak łagodność, poczucie równowagi, harmonia sił twórczych, wzmacnia wyobraźnie. Człowiek, który jest urodzony w tym żywiole jest bardzo energiczny i żywiołowy, cały czas ma nowe pomysły na życie, które niezwłocznie chce realizować. Bardzo lubi towarzystwo innych, ale czasem również i samotność. Drzewo sprawia, że najlepiej, jak można, potrafimy wykorzystać swoje naturalne zdolności i skłonności. Drzewo to jak najbardziej naturalny żywioł związany z esensją życia naturalny, a więc wzmacnia ich siłę. Lubi dbać o swój wygląd zewnętrzny, w skrajnych przypadkach do przesady, łatwo się zakochuje, ale rzadko trwale……

– Ogień w znaku oznacza wzmocnieni takich cech charakteru jak namiętności, żywotności, żywiołowość, spontaniczność, entuzjazm. Ogień wpływa na emocjonalne podejście do życia, spontaniczność, żywiołowość, zmniejsza panowanie nad emocjami, odczuciami i uczuciami, wyzwala chęć do zabawy i poszukiwanie akceptacji i uznanie w oczach innych, wzmaga poczucie wyższości graniczące nieraz z samouwielbieniem. Osoba obdarzona żywiołem ognia w swoim znaku podejmuje nieraz pochopne impulsywne decyzji. Jest ufna wobec innych, często żyje chwila. Uwielbia życie towarzyskie i potrafi znaleźć się w centrum zainteresowania. Ma szeroką wiedzę towarzyską, którą umiejętnie i spontanicznie wykorzystuje….

– Metal w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak własną samodyscyplinę, surowość w ocenie siebie i innych, silną wolę, determinacje, stałość, nieugiętość, konsekwencje w działaniu, niestety nieraz graniczącą z uporem. Osoba tylko z pozoru zewnętrznie jest spokojna i rozważna, ale wewnątrz niej kipi energia i emocje, wierzy we własne siły i nie uznaje kompromisów. Z kolei ich ambicje określone są przez chłodną logikę.. Jeśli kocha to namiętnie i do końca. Lubi nawiązywać nowe znajomości, opiera je na konkretnych przesłankach i wtedy potrafi być oddanym, serdecznym, niezastąpionym przyjacielem….

 

Podstawowe Cechy Charakteru „Konia”……

 Osoby urodzone w roku Konia cieszą się z reguły autorytetem i zaufaniem. Są wesołe, przyjazne, swobodne i naturalne w relacjach z drugim człowiekiem. Często uważane są za urwisów i nicponi. Lubią fanfary, jarmarki, uroczystości i święta. Konie sypią komplementy na lewo i prawo, same też chętnie słuchają pochwał. Posiadają aktywny, dynamiczny umysł, bardzo silną intuicję i wybitne zdolności szybkiego oceniania sytuacji. Potrafią manipulować ludźmi i tworzyć własne scenariusze zdarzeń. Koń jest istotą wszystkim życzliwą, łatwo dającą się oswoić, ale i zdolną do nieobliczalnych, impulsywnych reakcji. Kto dosiada Konia chcąc wjechać na nim do raju lub osiągnąć zamierzony cel musi pamiętać, że przy całej swej spolegliwości zwierzę to może ugryźć, kopnąć albo zrzucić z siebie jeźdźca w ogóle. Lecz to, o co nigdy Konia nie da się posądzić, to przebiegłość lub spiskowanie. Do końca pozostaje otwarty i uczciwy. Osoby urodzone w tym znaku z reguły znakomicie się prezentują. Z tego względu mogą swobodnie obracać się w najwytworniejszym, prestiżowym towarzystwie. Potrafią być eleganccy, demonstrować swobodę i wdzięk oraz przyjazny stosunek do wszystkich ludzi. Ich wyszukane stroje i cały styl bycia wzbudzają podziw i przykuwają uwagę. Uważane są za ludzi odważnych, pewnych siebie i zdecydowanych. Jakże mylne jest jednak to wrażenie! Za zewnętrzną pozą pewności siebie i dumy kryje się człowiek nieśmiały, niespokojny, podatny na zranienie i na tyle wrażliwy na krytykę, że nawet drobna uwaga może go boleśnie ugodzić, a okazana jawnie pogarda – unicestwić pewność siebie. Osobom tym potrzebne są nieustanne pochwały i głośne wyrażanie aprobaty, przez co silnie uzależniają się od otoczenia. Gdy ktoś z nimi zrywa i odchodzi, przeżywają tragedię, a gdy przestaje jedynie rozmawiać – tracą panowanie nad sobą, gdyż nie znoszą pełnego napięcia milczenia.

Postawa i Zachowanie……

   Jedną z najważniejszych zalet Konia jest lojalność. Jest otwarty i prostolinijny, nie wie co to wykręt lub intryga, nie znosi obłudy i nie prawi uwag ze złośliwym uśmieszkiem jak Wąż. W stosunku do innych postępuje szczerze, otwarcie i prosto, tyle że czasem zbyt niecierpliwie. Czasem trudno mu jest wczuć się w sytuację drugiej osoby lub zrozumieć jej czyny. Nadwrażliwych ludzi Koń może wręcz szokować. Koń łatwo się zaprzyjaźnia, ale równie łatwo przyjaźń ta przeradza się w koleżeństwo, czego przyczyna tkwi w jego charakterze. Z Koniem nie da się dyskutować, nie da mu się niczego udowodnić ani wyperswadować. W rozmowie niecierpliwi się i wybucha, praktycznie nie dopuszcza partnera do głosu, depcze jego racje i argumenty. Jeśli rozmówca prezentuje na dodatek odmienne stanowisko, w porywie gniewu Koń może zachować się nieobliczalnie i nieadekwatnie, niszcząc pozytywne nastawienie do siebie i poważnie szkodząc swojej reputacji. Nic, więc dziwnego, że Konie nie mają wielu przyjaciół, rzadko kogokolwiek słuchają lub z kimś się liczą. Żaden inny znak chińskiego horoskopu nie ucina znajomości tak gwałtownie, bezceremonialnie, okrutnie i często bezpowrotnie, jak Koń. Jeśli wydaje mu się, że jego kolega lub współpracownik z sojusznika stał się oponentem lub kontakty z nim nie rokują korzyści, zrywa z nim z łatwością godną lepszej sprawy, nie odczuwając przy tym żadnych wyrzutów sumienia. W skłonności tej najsilniej przejawia się wielki egoizm Konia. Zdolny jest rozdeptać każdego, kto staje mu na drodze, a cudze problemy po prostu go nie obchodzą. Koń nigdy nie wie, co zrobi w następnej chwili – czy pójdzie za głosem wyobraźni, zachcianki czy intuicji. Jest człowiekiem gorącokrwistym i łatwopalnym. Posiada dar przewidywania – zdolny jest na przykład z góry przewidzieć ewentualne kontrargumenty. Zaczynając mówić nie wie jeszcze, co powie i jak zakończy, intuicyjnie jednak kończy tak, jak należy, czym często pozbawia przeciwnika pary. Warto jednak podkreślić, że jego intuicja dotyczy spraw globalnych, a nie zwykłych, bieżących, jak na przykład u Szczura. Konie widzą i rozumieją, co dzieje się z dala od nich, natomiast nie zauważają tego, co dzieje się tuż pod ich nosem. Dlatego też zachowują się często nierozważnie i impulsywnie. Jednocześnie są wyjątkowo uzdolnionymi samoukami, mają praktyczny umysł i dużo zdrowego rozsądku. Ich realizm w połączeniu z entuzjazmem i energią daje im wielką siłę do realizowania swych zamierzeń. Choć Koń nie wykazuje zainteresowania długimi, dogłębnymi analizami, a w sprawach organizacyjnych jest zwyczajnie nieudolny, braki te kompensuje jednak żywym usposobieniem, inteligencją, szczodrością, otwartością i talentem graniczącym z genialnością. Jest z natury pesymistą i bardzo potrzebuje wsparcia, a nawet opieki. Jeśli najbliższa rodzina okazuje mu je i stara się go zrozumieć, będzie funkcjonował w życiu sprawnie i w pełni ujawni swe możliwości. Trafny dobór partnerów pozwala mu uwolnić się od starannie ukrywanego pesymizmu oraz osiągnąć tak potrzebną mu równowagę duchową. Koń nie znosi samotności, poczucie bliskości i głębokiej więzi z drugą osobą jest mu potrzebne do życia jak powietrze i woda….

 

Osobowość „Konia”…..

Świadomość Konia ukierunkowana jest na cel, którym najczęściej są idee globalnej ewolucji ludzkości, wyrastające ponad partykularne interesy narodowe. Ludwik Pasteur uznał, że kluczowym słowem hasłem dla Konia jest „entuzjazm”, co w tłumaczeniu z greckiego oznacza „wewnętrzny bóg”. Słowo to istotnie bardzo precyzyjnie oddaje podstawową zasadę sprawczą natury Konia. Entuzjazm jest w jego życiu główną iskrą zapłonową działania i jeśli tylko pali się w nim ów wewnętrzny płomień, może porywać się na spełnienie ważnych misji. Koń nie uznaje społecznych norm współżycia ani ustalonego porządku duchowego. Jest z natury buntownikiem, rewolucjonistą łamiącym tradycje, zastane poglądy i porządki. Cel swój osiąga nie tyle poprzez upór czy wytrwałość, których mu brak, a raczej dzięki umiejętności elastycznego dostosowania się do różnych warunków, odrzuceniu sztywnych stereotypów i uprzedzeń oraz zdolności wdrażania w życie prawdziwie reformatorskich idei. By zrozumieć jego naturę, należy pojąć przede wszystkim to, iż jedyną formą i treścią jego istnienia jest wolność. Właśnie wolność, równość oraz doznawanie niczym nie krępowanego pędu daje mu poczucie pełni, zwolnienie tempa czy przymusowy postój oznacza dla niego tyle samo, co śmierć. Każdy człowiek, któremu bliski jest podobny styl i siła przeżywania znajdzie w Koniu sprzymierzeńca. Agresywną postawę przyjmuje tylko wtedy, gdy mimo poszukiwań, nie może odnaleźć własnej drogi. Problemy traktuje jako czasowe przeszkody, które wcześniej czy później uda mu się rozwiązać. Nie da się go namówić, aby ostudził swój zapał i zwolnił tempo. Koń nie jest w stanie zbyt długo ukrywać uczuć i emocji. Tłumiąc je popada w depresję, zamyka się w sobie i może nawet sięgnąć po alkohol. Prawdopodobny jest jednak również bunt, którego wybuch i ładunek emocjonalny przekracza przeciętną wyobraźnię. Szczególnie narowisty jest Koń Ognisty o dzikim i nieokiełznanym temperamencie. Większość Koni nie zastanawia się w młodości nad swoim losem na starość. Często u schyłku życia okazują się materialnymi i duchowymi bankrutami. Nawet, gdy przez całe życie otacza ich bogactwo i nie skarżą się na brak środków, bardzo szybko wydają wszystko, co posiadają, niczego nie odkładając ani nie inwestując. Ta beztroska i brak przezorności stanowi ich podstawowy problem i fatalnie rzutuje na ich karierę zawodową. Jako ludzie o wyjątkowym poczuciu humoru i otwarciu na innych są mile widziani na każdej imprezie. Mają bogaty zasób słów, niewyczerpane źródło skojarzeń i na każdą okazję zabawny dowcip lub anegdotkę. Jeśli dodać do tego ich talent krasomówczy, piękny, promienny uśmiech, wyczucie dramaturgii sytuacji podpowiadające im, kiedy zrobić pauzę, a kiedy rzucić trafną uwagę, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego Konie są tak lubiane. Szkodzi im natomiast bardzo częsta zmiana nastrojów. Nie czując ostróg i wędzidła Koń może popadać z jednej skrajności w drugą – to z entuzjazmem wdrażać jakiś pomysł, to cierpieć katusze zwątpienia i krytykować siebie bez umiaru. W naturze Konia tkwi nieposkromiona dynamika i niecierpliwość. Człowiek doświadczający tego wpływu często uprawia sport zawodowo, a do celu zmierza na pełnym gazie. Zdarza się, że cwałując tak nie raz zmienia przy okazji cel, do którego goni. Naturalna wytrzymałość pomaga mu pokonywać masę trudności, z którymi przeciętny człowiek na pewno by sobie nie poradził. Dzięki tej postawie zyskuje sobie reputację „rycerza bez skazy i lęku”. Boi się wszakże jednego – dotrzeć do mety jako drugi lub zostać zepchniętym na dalszy plan w środowisku zawodowym czy prywatnym. Dla wielu Koni to prawdziwy dramat, z powodu, którego nie tylko popadają w skrajną rozpacz, lecz mogą także targnąć się na własne życie. Jego potrzeba sprawdzenia się i osiągnięcia we wszystkim perfekcjonizmu jest tak silna, że każde najmniejsze potknięcie w jego oczach urasta do tragedii, a zatrzymanie się w pędzie jest jak śmierć. Nie zastanawiając się nad możliwymi konsekwencjami ani nie dając sobie czasu na rozważenie wątpliwości rzuca się na oślep na pierwsze lepsze okazje, aby tylko się nie zatrzymać, nie ustać w biegu. W psychologii podobne zachowanie określane jest jako ekstrawersja. Oznacza to, że dana osobowość zorientowana jest głównie na świat zewnętrzny, a jego obiekty przyciągają energię życiową Konia jak magnes, odcinając go jednocześnie od kontaktu z samym sobą. Pod tym względem Koń stanowi całkowite przeciwieństwo introwertycznego Szczura kierującego emocje i uczucia w głąb siebie. Nie przypadkiem znaki te znajdują się na przeciwnych biegunach chińskiego systemu astrologicznego……

 

KARIERA ZAWODOWA KONIA…..

 W związku z tym, że Koń ma wyjątkowo zmienną naturę, często zmienia pracę, zainteresowania i partnerów. Wyczuwa, jakie zajęcie lub stanowisko może go da danym etapie rozwoju najbardziej usatysfakcjonować i przynieść mu największe korzyści. Potrafi przy tym dobrać sobie odpowiednich ludzi do określonych zadań. Rzadko obdarza drugą osobę pełnym zaufaniem i raczej nigdy nie polega na niej w stu procentach. Najważniejsze sprawy woli załatwić sam, bez niczyjej ingerencji lub pomocy. Przejawia się w tym jego egocentryzm, w przekonaniu Konia bowiem nikt nie potrafi istotnych kwestii załatwić tak, jak on. Podobnie jak zbliżony do niego duchowo Tygrys czy Pies trwoni za młodu masę energii na drobiazgi i popełnia bardzo dużo błędów. Jednak robienie mu z tego powodu uwag lub udzielanie rad mija się z celem. Koń na pewno nie popadnie z tego powodu w przygnębienie – nie zajmie się korygowaniem pomyłek czy niedociągnięć, nie ruszy z kopyta w drogę ku transformacji czy samokrytycznej analizie. Tym nie mniej przy najbliższej okazji postara się o więcej rozwagi, wykaże się większą starannością i oględniej potraktuje innych ludzi. Pozostanie mu jednak skłonność do awantur i ryzyka. Tkwi to w samym sercu jego charakteru. Skłonny jest także do ciągłego poganiania innych w pracy nie biorąc pod uwagę obiektywnych przyczyn zwolnienia tempa lub całkowitego zatrzymania procesu. Denerwuje się, gdy sprawy załatwiane są nie dość szybko i skutecznie. Upór i impulsywne zachowanie mogą mu bardzo zaszkodzić, grozi mu, bowiem nie tylko utrata szacunku, lecz także całkowite odwrócenie się od niego współpracowników i partnerów. Sam Koń tymczasem wcale nie kończy wszystkiego w terminie, nawet, gdy sprawy organizacyjne zapięte są na ostatni guzik, czynności wstępne wykonane, a dokumenty skompletowane i podpisane. Bardzo wiele wymaga od innych, sam jednak nie umie prowadzić interesów odpowiedzialnie. W poważnych sytuacjach zachowuje się nierzadko jak dziecko i myśli głównie o własnej wygodzie i zachciankach. Wciąż o czymś zapomina, biega kręcąc się w kółko bez celu, w roztargnieniu zostawia rzeczy nie tam, gdzie trzeba, mówi rzeczy nie te, które powinien, pochopnie osądza, podejmuje chaotyczne decyzje i ogólnie utrudnia innym i sobie sensowne funkcjonowanie. Przegapia także niestety sprawy naprawdę ważne i intratne interesy. Goniąc za sławą i sukcesem uwzględnia wyłącznie własne cele, toteż dla jego wspólnika ten brak konsekwencji i jasnego określenia celu czy oczekiwań może być nie do zaakceptowania. Egoizm Konia rzadko odnosi się do spraw czysto materialnych. Przy całym swoim pragmatyzmie i praktyczności nie jest wyrachowany i jeśli tylko ma środki do życia oraz pełną swobodę ruchu, potrafi obejść się małym. Dobrze płatną posadę rzuci bez żalu, jeśli tylko ta nowa jest po prostu ciekawsza. Duma nie pozwala mu prosić szefa o podwyżkę, a uczciwość – wdać się w zakulisowe intrygi wymierzone przeciw przełożonym lub wspólnikom czy współpracownikom. Do wymienionych cech należałoby jeszcze dorzucić szczodrość i pragnienie sprawiania innym przyjemności, co także pozostaje nie bez wpływu na jego karierę zawodową i kondycję finansową. Koń jest istotą, która pod wpływem emocjonalnego impulsu jest w stanie zaryzykować wszystkim, co posiada dla nowych, dalekich horyzontów, przygody, egzotycznych krajów i kultur. Nie zastanawia się wtedy ani nad swoją przyszłością, ani bezpieczeństwem. Jak widać, Koniowi bardzo potrzebni są odpowiedni partnerzy, którzy uchroniliby go przed nieodwracalną klęską, którzy wesprą go i okażą zrozumienie, ale nie pozwolą pozbyć się podstawowego kapitału i wszystkich oszczędności. Wierny, uczciwy przyjaciel czy uczciwy wspólnik są dla Konia na wagę złota, gdyż to oni mogą sprawić, że gorącokrwisty człowiek nie okaże się życiowym bankrutem. Aby Koń mógł przejawić w pracy zawodowej cały swój talent i możliwości, musi mieć zostawioną pełną swobodę działania i myśli. Najbardziej odpowiada mu zajęcie wymagające częstych wyjazdów, delegacji służbowych, załatwiania spraw poza biurem. Potrafi zrobić wtedy dla firmy znacznie więcej niż siedząc przy biurku, przestrzegając dusznej dyscypliny, martwych przepisów i stosując się do narzuconego rozkładu zajęć. Równie traumatyczna jest dla niego konieczność ugrzecznionego potakiwania przełożonym, z którymi się nie zgadza i którym ma wiele do zarzucenia. Zawód wymagający częstych podróży bardzo służy stosunkom rodzinnym Koni. Z dala od domu, zmęczeni, marzą o powrocie i wypoczynku w otoczeniu znajomego komfortu i bliskich osób….

W interesach Koń nie cierpi współzawodnictwa, ceni natomiast uczciwą współpracę i wzajemne wspomaganie się. Zmuszany do ścigania się czy wykonywania obowiązków w sposób ograniczający jego naturalne zachowanie, zagryza nerwowo wędzidło, zżyma się i „staje dęba”. W relacjach najbardziej ceni sobie prawdę – woli ją, choćby była najgorsza, brzydzi się natomiast kłamstwem. Jeśli postępuje się z nim otwarcie i uczciwie, może nawet zmienić plany, sposób postępowania i poglądy. Uważa, że tylko szczerość gwarantuje korzystną współpracę i zrozumienie. Konia najbardziej pociągają zawody związane z odkrywaniem czegoś nowego, oryginalnymi rozwiązaniami, nowatorstwem. Surowa dyscyplina jest dla nich trucizną, toteż w roli zwykłego wykonawcy nigdy nie będzie użyteczny. Najlepiej jest mu powierzać zadania o charakterze globalnym, zaś rozpracowanie szczegółów pozostawić „mrówkom”. Odpowiednie są dla nich wszelkie wolne zawody wiążące się z twórczością, przedsiębiorczością, podróżami, zdobywaniem nowych wrażeń. Tylko wtedy realizują swój potencjał, utrzymują dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Siedząc cały dzień przy biurku czuje się spętany, staje nerwowy i z czasem coraz łatwiej go wyprowadzić z równowagi. Jawnie okazuje znudzenie i niezadowolenie, wytyka współpracownikom i przełożonym skostnienie oraz mało twórczą postawę, staje się neurotykiem, źródłem konfliktów i napięć w zespole. Koniowi nie dopisuje szczęście tak jak Smokowi czy Wężowi. Na sukces musi ciężko pracować, życie oznacza dla niego najczęściej żmudne zmagania i wysiłek. To, co osiąga, zawdzięcza jedynie własnym ambicjom, zdolności samo dopingu, zmuszania się do ciągłego marszu (czytaj: cwału) naprzód, pragnieniu wzniesienia się na wyższy poziom. Najczęściej Konia można spotkać wśród wynalazców, chemików, fizyków i geologów. Mogą też pojawiać się w kręgach dyplomatów, polityków, finansistów, architektów i lekarzy. Bywają świetnymi sportowcami, trenerami, działaczami związkowymi i wykładowcami……

 

Koń w miłości….

Konie są wiecznie młode duchem, co z znacznym stopniu odbija się na ich życiu erotycznym. Oczywiście w pozytywny sposób. Idą przez życie otwarte na nowe przygody – nigdy od nich nie stronią. Są przy tym spontaniczne i lubią folgować swoim zachciankom. Podczas miłosnych igraszek są bardzo czułe i zaangażowane. Inspirują partnera swoją wyobraźnią i humorem, zaskakują wytrzymałością i pomysłowością. Sprawiają, że partner nie marzy o niczym innym, jak byciu cały czas w pobliżu – Konie uzależniają od siebie w mgnieniu oka….

 

Zgodność z innymi znakami zodiaku….

Konie bywają atrakcyjne dla innych znaków, nie ze wszystkimi jednak czują się najlepiej. Zgadzają się z Tygrysami, zaraz potem z Psami i Kozami. Ewentualnie mogą próbować ułożyć sobie życie z Wężami, Smokami, Małpami i Świniami. Z całą zaś pewnością napotkają spore trudności, gdy spróbują – zarówno w sprawach zawodowych, jak i sercowych – dogadać się ze Szczurami lub Bawołami….

 

Koń w rodzinie….

Ludzie urodzeni w roku Konia potrafią wykonywać kilka czynności jednocześnie, są z tego powszechnie znani. Umiejętność ta bardzo przydaje się w życiu rodzinnym, szczególnie gdy urodzą się dzieci. Dla Koni nie stanowi problemu jednoczesne prowadzenie rozmowy przez telefon, oglądanie wiadomości w telewizji, przygotowywanie prania i pilnowanie dzieci – robi to wszystko na raz. I jeszcze znajdzie czas na przygotowanie obiadu. Jako rodzice nie obawiają się poświęcać, aby tylko mieć pewność, że ich dzieci są w odpowiedni sposób stymulowane intelektualnie. Przygotowują w ten sposób swoje pociechy do samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie w dorosłym życiu. Konie są przekonane o tym, że ich dzieci powinny szybko nauczyć się niezależności i podstawowych zasad, które umożliwią im samowystarczalność.

 

DEWIZA ŻYCIOWA KONIA……

„Jestem niczym kalejdoskop i fajerwerk umysłu, symbolizują radość życia. Z łatwością nawiązuję kontakty, tryskam optymizmem i młodością, jestem zawsze w ruchu i doświadczam szerokiej gamy uczuć. Myślę, patrzę i poruszam się niczym świetlny promień lub błyskawica, a jedyną stałą rzeczą w mojej naturze jest niestałość. Niezachwianie wierzę w swoje ideały, choć niektóre z moich prawd i poglądów są banalne. Słucham jedynie głosu własnej intuicji, która ma mnie zawieźć ku szczytnym i wzniosłym celom. Jestem, więc ekscentryczna i nikt nie potrafi mnie okiełznać. Biegam swobodnie po bezdrożach, wolna od wszelkich ograniczeń. Mam wolną duszę, a mój duch jest niezwyciężony”……..

 

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting » bodypainting, malowanie ciała oraz kolekcji Borisa Vallejo….