Horoskop Chiński
Dla Urodzonych w Roku „Tygrysa”

 

Lata Tygrysa, Patronujący Żywioł i Opiekun Planetarny…..

08.02.1902 – 28.01.1903        żywioł Woda, Planeta Merkury…..
26.01.1914 – 13.02.1915           żywioł Drzewo, Planeta Jowisz…..
13.02.1926 – 01.02.1927          żywioł Ogień, Planeta Mars……..
31.01.1938 – 18.02.1939          żywioł Ziemia, Planeta Saturn …..
17.02.1950 – 05.02.1951          żywioł Metal, Planeta Wenus….
05.02.1962 – 24.01.1963         żywioł Woda, Planeta Merkury…..
23.01.1974 – 10.02.1975          żywioł Drzewo, Planeta Jowisz……
09.02.1986 – 28.01.1987         żywioł Ogień, Planeta Mars……
28.01.1998 – 15.02.1999          żywioł Ziemia, Planeta Saturn …
14.02.2010 – 02.02.2011         żywioł Metal, Planeta Wenus…..
01.02.2022 – 21.01.2023         żywioł Woda, Planeta Merkury…..

Symbolika Urodzeniowa……

Kolejność w zodiaku: trzeci
Szczęśliwe kolory: zielony, niebieski, biały, żółty
Szczęśliwe liczby: 4, 5, 7, 9
Szczęśliwe kamienie: szafir
Planeta rządząca: Uran
Miesiąc przypisany do znaku: luty
Kierunek: północ – północny-wschód
Godziny przypisane do znaku: 3:00 do 5:00
Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Wodnik

 

Symbolika pierwiastka  -Yang….

-Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. Południowe zbocze wzgórza….. Północny brzeg rzeki….. Światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. Ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr. Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach….

 

Wróżba Wyroczni I-Ching Dla Znaku „Tygrysa”
Heksagram 6 – „Sung – Konflikt”

Jeśli człowiek jest uwikłany w odwieczny konflikt z samym sobą, jego jedyny ratunek leży w odszukaniu swojej jasnej, wewnętrznej siły, sprawiającej że ​​zawsze jesteś gotów do konstruktywnej ugody i  spotkania się w połowie drogi z przeciwnikiem. Kontynuowanie konfliktu do samego końca ma przecież zawsze złe skutki dla samego siebie, nawet jeśli jest się po słusznej stronie, bo walcząc z wrogiem jest się narażonym na straty. Ważne jest, by zobaczyć że własna wielkość polega na mądrości a nie na sile. Tak myślący Tygrys to człowiek bezstronny, którego wewnętrzna siła jest na tyle duża, aby zakończyć konflikt polubownie lub doprowadzić do podjęcia sprawiedliwej decyzji. W czasie walki,  należy unikać gniewu i złości, to są niebezpieczne uczucia wprowadzające zaślepienie i niepozwalające zakończyć rozpoczęte przedsięwzięcia, ponieważ aby odnieść sukces wymagają one uzgodnione jedności sił. Konflikt osłabia moc mądrości, tygrys musi czuwać by decyzje podejmować w wewnętrznej harmonii…… „Zasada wskazuje, że przyczyny konfliktu są ukryte w przeciwstawnych tendencjach wewnętrznych natury Tygrysa. Gdy te dwie przeciwstawne tendencje dochodzą do głosu konflikt staje się nieunikniony. Aby tego uniknąć, wszystko musi być brane pod rozwagę na samym początku, zanim pojawią się emocje. Jeśli prawa i obowiązki są dokładnie zdefiniowane, lub jeśli w społeczności lokalnej, trendy duchowe osób otaczających Tygrysa harmonizują z jego wnętrzem, przyczyny konfliktu są usuwane z wyprzedzeniem”…….

Żywioły w znaku „Tygrysa”…….

 Żywioły z znaku według Kosmologii i Astrologii Chińskiej mają fundamentalne znaczenie wzmacniając lub osłabiając przypisane danemu znakowi cech charakteru……..

 – Ziemia oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak materializm i trwałość, dbałość o swoje bezpieczeństwo i zapewnienie sobie jak najlepszej sytuacji życiowej i dobrego statusu społecznego i materialnego….
Człowieka z tym żywiołem w swoim znaku cechuje spokój i rozwaga a także mądrość i konsekwencja w podejmowaniu decyzji. Ziemia nie pozwala na zbytnie oderwanie się od życia. Ziemiste obdarowanie znaku sprawia, że jesteśmy solidniejsi, jeszcze bardziej chłodni, nieraz wręcz wyrachowani, z zimną precyzja potrafimy kalkulować każde swoje działanie, jednak to sprawia, że jesteśmy bardziej pasywni, że za wiele czasu poświęcamy na analizę zachowania swojego i innych ludzi, a za mało czasu zostawiamy sobie na działanie, które i tak opieramy na podstawie własnych już zdobytych doświadczeń, rzadko wykraczając poza ramy tychże właśnie doświadczeń. Kobieta z żywiołem Ziemi w swoim znaku jest oddaną matką i żoną, życie rodzinne jest dla niej bezsprzecznie najistotniejsze…….

 – Woda oznacza wzmocnienie takich cech charakteru jak zamknięcie się w sobie, skrywanie własnej tożsamości przed innymi, delikatność i wrażliwość. Woda w znaku obdarza dobrą pamięcią, ale i nieraz pamiętliwością, wzmacnia nasze siły życiowe i pomnaża naszą energie życia. Pod wpływem tego żywiołu nieco częściej odwołujemy się do tradycji, utartych zwyczajów i znanych sposobów działania. Woda wzmacnia konserwatyzm i potrzebę czasu do pełnej adaptacji w nowym otoczeniu i do nowych znajomości, potrzebę czasu, do stworzenia stałego związku, wzrost wymagań względem innych, ale i siebie, uzdolnienia artystyczne, wzmocnienie błyskotliwości…….

– Drewno w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak łagodność, poczucie równowagi, harmonia sił twórczych, wzmacnia wyobraźnie. Człowiek, który jest urodzony w tym żywiole jest bardzo energiczny i żywiołowy, cały czas ma nowe pomysły na życie, które niezwłocznie chce realizować. Bardzo lubi towarzystwo innych, ale czasem również i samotność. Drzewo sprawia, że najlepiej, jak można, potrafimy wykorzystać swoje naturalne zdolności i skłonności. Drzewo to jak najbardziej naturalny żywioł związany z esensją życia naturalny, a więc wzmacnia ich siłę. Lubi dbać o swój wygląd zewnętrzny, w skrajnych przypadkach do przesady, łatwo się zakochuje, ale rzadko trwale……

– Ogień w znaku oznacza wzmocnieni takich cech charakteru jak namiętności, żywotności, żywiołowość, spontaniczność, entuzjazm. Ogień wpływa na emocjonalne podejście do życia, spontaniczność, żywiołowość, zmniejsza panowanie nad emocjami, odczuciami i uczuciami, wyzwala chęć do zabawy i poszukiwanie akceptacji i uznanie w oczach innych, wzmaga poczucie wyższości graniczące nieraz z samouwielbieniem. Osoba obdarzona żywiołem ognia w swoim znaku podejmuje nieraz pochopne impulsywne decyzji. Jest ufna wobec innych, często żyje chwila. Uwielbia życie towarzyskie i potrafi znaleźć się w centrum zainteresowania. Ma szeroką wiedzę towarzyską, którą umiejętnie i spontanicznie wykorzystuje….

– Metal w znaku wzmacnia takie cechy charakteru jak własną samodyscyplinę, surowość w ocenie siebie i innych, silną wolę, determinacje, stałość, nieugiętość, konsekwencje w działaniu, niestety nieraz graniczącą z uporem. Osoba tylko z pozoru zewnętrznie jest spokojna i rozważna, ale wewnątrz niej kipi energia i emocje, wierzy we własne siły i nie uznaje kompromisów. Z kolei ich ambicje określone są przez chłodną logikę.. Jeśli kocha to namiętnie i do końca. Lubi nawiązywać nowe znajomości, opiera je na konkretnych przesłankach i wtedy potrafi być oddanym, serdecznym, niezastąpionym przyjacielem…….

 

 Podstawowe Cechy Charakteru „Tygrysa”……

   Urodzeni w roku Tygrysa mają niebywałe szczęście. Znak ten symbolizuje moc, siłę, namiętność i odwagę, jest, więc bardzo poszukiwanym i cenionym nabytkiem dla każdego zespołu ludzi, choć jego zachowania w żaden sposób nie da się przewidzieć. Warunkiem dobrze układających się relacji między Tygrysem a resztą grupy jest jednak uznanie go przez wszystkich za autorytet i lidera. Co prawda nie powinno to nikomu sprawić większych trudności, gdyż jego żywe usposobienie i naturalna ciekawość świata, umiłowanie życia i czynu są zaraźliwe. Ludzie urodzeni w latach Tygrysa swoją wewnętrzną siłą pobudzają otoczenie do działania. Ich zapał jest zaraźliwy, a spontaniczność i energia w działaniu może być przykładem dla innych. W oczach innych człowiek o podobnym charakterze jest mądry, roztropny i zasługuje na szacunek. Nie zawsze jednak sytuacje układają się tak, jak wszyscy by sobie tego życzyli, a osoby urodzone w roku Tygrysa jest szczególnie trudno wtłoczyć w jakikolwiek schemat czy program. Nie sposób przewidzieć jak zareagują i jaką podejmą decyzję, są odważne i buntownicze, swe poglądy i możliwości demonstrują nie raz z wielką ekspresją – namiętnie, mocno i błyskotliwie. Nie potrafią nikomu głęboko zaufać, nie potrafią też trzymać swoich emocji na wodzy. Nie sposób nie zaangażować się w coś, co robi Tygrys. Wszystkim udziela się jego entuzjazm i emocje. Niestety, nieustraszoność Tygrysa zamienia się częstokroć w irytację i rozdrażnienie; gdy w takiej chwili on sam straci panowanie nad sytuacją, a inni przestają rozumieć, o co mu właściwie chodzi, staje się niebezpieczny. Jest konsekwentny w słowach i postępowaniu, nigdy nikomu nie schlebia, nie stara się przypodobać, ale nie chowa też urazy i nie ma zwyczaju brania odwetu za coś, co miało miejsce w przeszłości. Łatwo przebacza stare grzechy, potrafi być szlachetny i wspaniałomyślny zwłaszcza w obliczu perspektywy nowych dokonań. W dowód wdzięczności za okazaną wspaniałomyślność dawni wrogowie, ale i nowi partnerzy gotowi są wspierać Tygrysa w jego nowych przedsięwzięciach….

 

 Postawa i Zachowanie……

   Większość Tygrysów to urodzeni aktorzy. Przekonani są, że w toczącym się fantastycznym spektaklu życia dla nich przewidziana została zarówno główna rola jak i funkcja reżysera. Rzadko słuchają rad czy wskazówek szefów i dopiero nauczeni latami doświadczeń zaczynają dochodzić do wniosku, że lepiej jest najpierw pomyśleć, potem działać. Bardzo często świadomie szukają niebezpieczeństwa, ponieważ znajdują przyjemność w niepewności i napięciu, jakie niesie ze sobą ryzyko oraz zagrożenie towarzyszące chodzeniu nad skrajem przepaści lub balansowaniu na cienkiej linie rozwieszonej nad tłumem zachwyconych gapiów. Dla oklasków i pochwał gotowi są żyć w najwyższym napięciu i spalać się w nieustannym działaniu. Uznanie jest im potrzebne, aby opanować sztukę sterowania myślami i emocjami otoczenia, a przy okazji manipulować nim równie łatwo i z równą swobodą jak własnymi łapami i ogonem.

   Życie Tygrysów dzieli się jakby na kilka etapów. Pierwszy z nich – najlepszy, najbezpieczniejszy i najbardziej twórczy – to okres życia w rodzinie. W dzieciństwie Tygrysy uczą się komunikacji, spełniania woli innych i opanowania, badają perspektywy swojego rozwoju, próbują wytyczyć sobie realne cele i zadania korzystając ze wskazówek rodziców i nauczycieli. Drugi etap zaczyna się w okresie młodzieńczym, po wyrośnięciu z dziecinnych przyzwyczajeń i zapatrywań. Okres ten to realizacja planów i pogoń za sukcesem. Z reguły udaje im się osiągnąć ten cel bardzo szybko, po czym – już w wieku dojrzałym, ustalają swój program maksimum. Z wiekiem dojrzałym wiąże się okres najtrudniejszy i najbardziej ryzykowny, wymagający wykorzystania całego zgromadzonego wcześniej doświadczenia. W tym czasie najtrudniej jest cokolwiek przewidzieć w ich postępowaniu, zmagają się wówczas sami ze sobą i z losem. Ustatkują się dopiero na starość, gdy mają opanowaną sztukę mądrego bytowania. Zajmują się wtedy najczęściej kształceniem młodzieży oraz własnymi przemyśleniami nad sensem swojego życia i doświadczenia. Mimo silnego charakteru łatwo je zranić, do bólu jednak nigdy się nie przyznają. Po okresie burz i życiowej zawieruchy usuwają się ze świata, by w samotności przemyśleć minione sprawy, zrozumieć, na czym polegały ich błędy i lekcje, których przyszło im się nauczyć. Z powodu swej nieufności polegają tylko na sobie, same wyciągają wnioski i podejmują decyzje. Od przyjaciół i bliskich oczekują sympatii i szczerości. Potrzebne jest im ich wsparcie i pociecha, gdy sytuacja wygląda szczególnie ciężko. Gdy najgorsze mają za sobą, potrafią być bardzo wdzięczne i zachować się niezwykle szlachetnie, odpłacają wtedy z nawiązką za okazane im wcześniej współczucie….

   Niezależnie od najgorszych zewnętrznych okoliczności i w najbardziej niekorzystnych dla siebie sytuacjach Tygrys wierzy niezmiennie w swą szczęśliwą gwiazdę. Potrafi sam wydostać się z głębokiej depresji, uciszyć rozpacz i wykorzystać nawet cień szansy, aby na nowo podjąć walkę. Jest z reguły optymistą i posiada w sobie niewyczerpane źródło energii. Wśród osób urodzonych w roku Tygrysa niezmiernie rzadko zdarzają się przypadki samobójstw. Tylko nieustanna walka i stałe przebywanie na granicy dopuszczalnego ryzyka może spowodować jego nagłą śmierć, tragiczny w skutkach wypadek lub stanie się ofiarą przemocy. Mimo wszystko znak ten wróży powodzenie. Tygrysy cieszą się zazwyczaj życiem pełnym znaczących wydarzeń i intensywnych przeżyć, w którym śmiech przeplata się ze łzami, szczęście z tragedią, radość z rozpaczą, myśli z gorącymi namiętnościami. Kochają życie i oddają mu się bez reszty. Są wiecznymi optymistami, eksperymentatorami i twórcami…..

 

Osobowość ” Tygrysa”

   Tygrys jest filantropem i w stosunku do osób najbliższych potrafi być szczery, czuły i wielkoduszny. Często darzy sympatią dzieci, zwierzęta, lubi też muzykę i komfort. Potrafi jednoczyć bardzo różnych ludzi i brać pod uwagę najbardziej zaskakujące pomysły i sądy. W relacjach z otoczeniem pełni często rolę obrońcy i doglądającego gospodarstwa „ojca”, który może być surowy i wymagający zarówno dla siebie jak i dla innych. Jego mądrość i zaradność, umiejętne kierowanie zespołem pozwala osobom pozostającym z nim kontakcie na dynamiczny rozwój. Daje się to szczególnie zauważyć u spokojnych z wyglądu Tygrysów płci męskiej, często odgrywających rolę dobrych tatusiów, lecz rządzących twardą ręką, z żelazną wolą i zdumiewającą, czasem wręcz fanatyczną wiarą w swoją szczęśliwą gwiazdę i pomyślną przyszłość. U Tygrysów płci żeńskiej cechy te występują w złagodzonej formie, choć i paniom nie można odmówić podobnej aktywności, namiętności i szczodrości. Kobiety bywają przy tym nadmiernie władcze i niezależne. Najczęściej w mężczyźnie widzą równego sobie partnera lub swoją zdobycz, ale w żadnym razie nie uznają go za swego pana i władcę. W naturze Tygrysa tkwi potrzeba konfliktu z władzą, ścierania się z uznanymi tradycjami i poglądami. Silny jest także jego egocentryzm, żądza zaszczytów, sławy i dowodów uznania. Również i pod tym względem oczekiwania kobiet Tygrysów są mniej agresywne niż u mężczyzn. Tygrysice w ogóle wykazują więcej rozwagi i dobrej woli w postępowaniu z ludźmi. Mają najczęściej udane relacje z dziećmi i pozostałymi członkami rodziny, lubią swój dom i wzorowo prowadzą gospodarstwo. Należy zaznaczyć jednak, że spokojne życie w kręgu rodziny szybko im się nudzi i gdy kobieta ta poczuje, że ma dość klatki, jaką jest kuchnia, da wyraz swemu niezadowoleniu, nierzadko w postaci gwałtownej erupcji emocji. Zdarzają się jej także stany depresji, kiedy narzeka i ma silne poczucie bezsensu życia. Kobiety te muszą mieć dużo swobody, zarówno, jeśli chodzi o postępowanie jak i o sferę uczuć, myśli i idei….

   Wszystkie te cechy dają o sobie znać ze szczególną siłą i wyrazistością u Tygrysów w młodym wieku, ponieważ wtedy właśnie odczuwają najbardziej pociąg do przygód. Są romantyczne, reprezentują skrajny indywidualizm i śmiałe rewolucyjne poglądy, chętnie zostają przywódcami partii i ruchów związkowych, ale także biznesmenami, aktorami, artystami malarzami, a więc zawodami, które gwarantują barwne życie i rzesze znajomych. Tygrysy mają gorącą głowę w sprawach uczuciowych, co stanowi swoistą przeszkodę w doborze życiowego partnera. Najbardziej odpowiada mu drugi Tygrys, jest to związek niebagatelny, a tygrysy w nim na pewno na nudę nie mogą narzekać, rzadko jednak taki związek trwa długo, bo dwa Tygrysy rzadko dążą do tego samego celu. W związkach i innymi znakami, Pies nie opuści Tygrysa w opałach, rozsądny Koń potrafi go ostrzec w niebezpieczeństwie i dyskretnie podsunąć dobrą radę. Również Dzik może mu odpowiadać, gdyż jego stabilność daje poczucie bezpieczeństwa. Tygrys będzie miał kłopoty, gdy zechce dogadać się z Bawołem, którego ślepa moc potrafi go zniszczyć. Kiepsko ułoży się współżycie z Wężem, który lubi przechytrzyć, oraz z Małpą, która uwielbia ogłupiać….

 

Kariera Zawodowa Tygrysa……..

   Tygrysy posiadają naturę przywódców i potrzebują w związku z tym odpowiedniego dla swych talentów środowiska, w którym mogłyby wydawać polecenia i rozwijać bez przeszkód swoje zdolności. Nieważne, czym akurat zajmuje się Tygrys, istotne jest, aby był zauważony. Niezależnie od roli, jaką właśnie pełni – dyrektora, pedagoga czy kaskadera – musi mieć możliwość przejawiania swojej woli. Wymówienia posłuszeństwa przełożonym i kierowania się wyłącznie własną intuicją. Jednocześnie to właśnie ich nieomylna intuicja powstrzymuje Tygrysy przed zbytnią impulsywnością, która mogłaby poważnie im zaszkodzić w pracy zawodowej. Podświadome dążenie do objęcia przywództwa i buntownicza natura każą im nieustannie reorganizować zastałe struktury i krytycznie oceniać istniejące relacje. Nienawidzą rutyny i starają się nadać swojej pracy jakiś twórczy wymiar, wpuścić trochę świeżego powietrza do zatęchłych, dawno nieodkurzanych sal, unowocześnić plany, zadziałać oryginalnie, odważnie i wznieść w ten sposób wszystko na wyższy poziom… W tego rodzaju działalności najlepiej ujawniają się ambicje Tygrysa oraz jego niepohamowane pragnienie pełnej samorealizacji, zaszczytów i sławy. Wtedy też najlepiej się czują, zwłaszcza, gdy nie ograniczają ich żadne instrukcje, ingerencja czy pretensje ze strony przełożonych.

   Tygrysom łatwiej jest wysuwać pomysły i rozpoczynać nowe przedsięwzięcia niż kończyć to, co zostało zapoczątkowane wcześniej. Ważniejszy jest dla nich sam proces tworzenia niż jego owoce, nic, więc dziwnego, że gdy czują się zniewolone w swobodnym wyrażaniu swego potencjału, porzucają pracę i środowisko z nią związane bez cienia żalu. Większość z nich pociąga ryzyko i ciągłe zapoczątkowywanie nowych procesów do tego stopnia, że inwestują w swoją działalność niemałe pieniądze. Nie trudno się domyślić, że nie ma wśród nich bankierów, ekonomistów czy matematyków, za to są politycy, rewolucjoniści, działacze związkowi oraz wszelkiego pokroju bohaterscy „wyraziciele interesów” szerokich mas. Cechy Tygrysa nie gwarantują mocnej pozycji finansowej, skoro z chwilą zdobycia większej gotówki przeznacza sieją od razu na zakupy lub nowe podboje. Tygrysy jednak świadome są tego, że materia podporządkowuje się ich woluntarystycznemu duchowi i gdy w ich życiu pojawi się silny zew twórczy, środki materialne zjawią się same.

   Tygrysy są w stanie zaczynać od zera w każdym wieku i bez wahania zmienić na przykład zawód, miejsce zamieszkania, środowisko. Potrafią rozpocząć naukę w bardzo późnym wieku, nawet jako staruszkowie, albo, gdy udało im się zgromadzić u schyłku życia pokaźną fortunę i zdobyć solidną bazę materialną – wydać wszystko na ryzykowne przedsięwzięcie. Swą szczodrą naturę i nieumiejętność gospodarowania pieniędzmi kompensują sobie niezwykłą wprost intuicją i dużym szczęściem. Potrafią wyjść cało z najgorszej opresji, balansować nad przepaścią i nawet jej nie zauważyć. Choć lubią wygodę i nie są zadowolone, gdy muszą się ograniczać finansowo, umieją obejść się małym. Wierzą, że wcześniej czy później będą bogaci, a lata biedy staną się pewnego dnia tylko wspomnieniem. Tygrys świadomy jest tego, że w życiu pisane mu jest zdobycie wysokiej pozycji. Z możliwych miejsc pracy odpowiada mu pełnienie funkcji dowódców wojskowych, dyrektorów firm, równie dobrze jednak czuje się w roli niebezpiecznego gangstera, ponieważ lubi zawody związane z ryzykiem. Może pracować także jako skoczek spadochronowy, matador, kierowca rajdowy, śledczy. Nie znosi nudnych i spokojnych zajęć, czuje się wtedy jak schwytane w klatkę zwierzę i ucieka przy pierwszej nadarzającej się okazji.

   Wewnętrzne bogactwo i otwartość przyciąga do niego podobnych mu entuzjastów. Bez namysłu angażuje się w każde nowe, nawet bardzo trudne przedsięwzięcie i tak samo nagle zostawia wszystko, aby zająć się czymś równie frapującym, ale odmiennym; przy czym czyni to bez żalu i bez wyrzutów sumienia. Tygrysy instynktownie wyczuwają wibracje piękna i harmonii. Ich intuicja pozwala im z jednej strony bezkarnie angażować się w najbardziej ryzykowne historie, z drugiej – dostrzec i docenić nieprzemijające, ponadczasowe wartości. Znają się zwykle i na sztuce lub przynajmniej rozumieją ją. Tygrysy szybko przyswajają sobie wiedzę. Niczego nie robią połowicznie, starają się zawsze przeniknąć samą istotę rzeczy. Ich wiedza jest tak głęboka, a intuicja na tyle silna i bezbłędna, że robi wrażenie nawet na znawcach i specjalistach wąskich dziedzin. Nic dziwnego, że wybaczają oni Tygrysom nawet ich chłodną premedytację i wyolbrzymioną pewność siebie.

   Większość Tygrysów to prawdziwi pracoholicy, zdolni do iście herkulesowego wysiłku. To amatorzy maksymalnie intensywnego i urozmaiconego życia, umiejący cieszyć się każdym jego przejawem. I choć często panuje wokół nich rozgardiasz, czują się w nim dobrze; taki twórczy bałagan pogłębia ich wrażenie uczestniczenia w samym centrum wydarzeń i twórczych zmagań. Dla Tygrysa absolutnie najważniejsza w pracy jest twórczość i możliwość poznawania czegoś nowego. Brak tych podstawowych jakości wywołuje w nim depresję, melancholię, a nawet stan zwątpienia w cały sens życia. Są z reguły świetnymi organizatorami i zapaleńcami, ale nie najlepszymi realizatorami czy zarządcami. Zawsze potrzebują kogoś, kto poprowadziłby dalej ich dzieło i uwieńczył je godnym finałem. Cierpi na tym kariera zawodowa Tygrysa, a jego życie przypomina sinusoidalny zapis wzlotów i upadków. Wszystko wokół niego wciąż się zmienia i znajduje się w nieustannym ruchu. Pieniądze, siła, sława to zarazem narzędzia i atrybuty jego indywidualności. Przeszkody na swojej drodze traktuje jak wyzwania i okazje do sprawdzenia siebie. Jeśli urosną do wielkich problemów, Tygrys stanie na głowie, by je pokonać. Najmniejsza próba zlekceważenia go lub upokorzenia zamienia Tygrysa w żądnego krwi drapieżcę, a tego, kto nie docenił jego tygrysiej siły lub próbował ją umniejszyć – nienawidzi długo i głęboko. Potrafi zasadzić się na czatach na swego przeciwnika i wykorzystując odpowiedni moment – uderzyć, tzn. wygrać, udowodnić swą jakość i moc. Tygrys umie zwyciężać w każdej sytuacji, zwłaszcza, jeśli pokona swoje dwie największe wady – niezdecydowanie i pochopność czynu….

 

Zgodność z innymi znakami zodiaku….

Polecana para:   Pies
Dość Dobrze Rokujący Związek:   Koń, Smok, Świnia
Przeciętny, beznamiętny ale możliwy:   Kogut, Szczur, Królik, Bawół 
Słaby i niewskazany:  Małpa, Wąż, Tygrys, Koza

 

Tygrys w miłości….

Tygrysy są niesamowicie seksownymi ludźmi. Urzekają urodą otoczenie, będąc wręcz zmysłowo romantycznymi duszami. Jako kochankowie są spontaniczne, nigdy nie tracą weny do zabaw i igraszek w swoim łożu, która wieczorami przeobraża się w prawdziwy płomień namiętności. Przyciągają partnerów, roztaczając wokół siebie atmosferę zagrożenia i rozbudzają pragnienie poznawania nieznanego….

 

Tygrys w rodzinie….

Tygrys jest z natury awanturnikiem, wiecznym zdobywcą – nie potrafi żyć bez odnoszenia zwycięstw. Również jego rodzina jest traktowana jako swego rodzaju podbój. Nic zatem dziwnego, że to zwykle Tygrys sprawuje w domu rządy. Jednocześnie jest niezmordowanym strażnikiem domowego ogniska. Każdy człowiek, czy to mężczyzna czy kobieta, urodzony w roku Tygrysa, bez wahania wskoczyłby w ogień w obronie swoich bliskich. Z miłego i delikatnego kociaka, przemienia się w chwilach zagrożenia w prawdziwą maszynę do zabijania. Niestety, zazwyczaj Tygrys rozpieszcza swoje dzieci, podsuwając im wszystkie możliwe przyjemności pod nos i zaspokajając wszelkie pragnienia.

Dewiza Życiowa Tygrysa…….

 „Jestem Paradoksem, który zachwyca i którego nie da się przewidzieć, a moją sceną jest cały świat. Potrafię znaleźć bezpieczne wyjście nawet z płomieni. Staram się dosięgnąć tego,co nieosiągalne i poznać to, co jeszcze nikomu nieznane. Tańczę wesoło i swobodnie w rytm muzyki życia. Choć ze mną w tę podróż pełną ekscytacji i ryzyka, a pokażę ci bezkresną przestrzeń dźwięków, barw, kwiatów, a za nią migoczący blask innych światów. Tylko ja mogę być niezrównanym i tajemniczym wykonawcą woli Opatrzności”…….

 

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting » bodypainting, malowanie ciała oraz kolekcji Borisa Vallejo….
jak również  boddypaints.blogspot.com.