Horoskop urodzeniowy dla Byka na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

 

21.0422.0423.0424.0425.0426.0427.0428.0429.0430.0401.05
02.05  03.0504.05 05.05 06.05 07.05  08.0509.05 10.05 11.05 12.05 
13.05  14.05 15.0516.05 17.05 18.05 19.05 20.05 21.05  20.04

 

Horoskop Urodzeniowy Dla Znaku

 

Taurus

 

Byk 21.04-21.05 

 

Charakterystyka Ogólna

Znak Ziemskiego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Byk (Taurus) 14 V a kończy 19 VI,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Byka 38 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Byka 20 kwietnia, godz. 00:43……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

 

POLARYZACJA  ( PŁEĆ )  –  Pierwiastek Żeński  (Yin )….. Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach.

DOMINUJĄCY ŻYWIOŁ  –   Ziemia…….  Żywioł ziemi to pierwotny żywioł najbliższy podstawowej naturze człowieka, to dzięki żywiołowi ziemi świat jest realny i twardy, to dzięki niemu istnieją wszelkie prawa, zasady i reguły. ……

 (Więcej o Żywiole Ziemi) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-ziemi,261.html

JAKOŚĆ   STAŁA  –   Oznacza to Byk jest spokojny, serdeczny, cierpliwy, stały, zdecydowany, praktyczny, uparty i oporny na zmiany……akość stała powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy……. Jakość stała związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ona z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku…….

DOMINUJĄCA   PLANETA   –  To  Wenus: rzymska bogini piękna, sztuki, przyjemności i uczuć. W astrologii, wpływ Wenus skłania do umiłowania luksusu i wyjątkowych zdolności twórczych……..

CHARAKTERYSTYKA   SYMBOLU   BYKA   – silny, uparty, ciężki, może być zarówno gwałtowny, jak i delikatny……

SYMBOL TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE  ROGI I GŁOWĘ BYKA  –   Przedstawia też brodę i jabłko Adama ludzkiego gardła gardło jest częścią ludzkiego ciała rządzoną przez znak Byka. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to półksiężyc tworzący naczynie, spoczywający na okręgu Słońca. Naczynie oznacza siłę materialną i bogactwo pochodzące od siły woli.

KLUCZOWE  WYRAŻENIE  –„Mam”…..Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata…….

PRZECIWIEŃSTWO   –  To Skorpion……..Byk jest znakiem posiadania i pieniędzy. Osoby pod nim urodzone wysoko cenią gromadzenie dóbr i znane są z tego, że kurczowo trzymają się swojej własności. Skorpion, przeciwny Bykowi, to znak dziedziczenia i dzielenia się. Bogactwo zodiakalnych Skorpionów jest raczej duchowe niż materialne, i chętnie dzielą się nim z innymi, ucząc, pisząc czy lecząc.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  BYKA   –  To Szyja i gardło, wielu ludzi spod tego znaku ma piękne głosy. Ale są podatni na przeziębienia, zapalenia krtani, bóle gardła i problemy z tarczycą.

POMYŚLNY DZIEŃ  –   Piątek….  Urodzeni w piątek są bogaci, szarmanckie, uzdolnione artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach……

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY  –  4 i  6……Czwórka to liczba stabilności i porządku. Wszystkie procesy, nawet te bardzo dynamiczne zachodzą w pewnych ramach czasowych i przestrzennych (cztery strony świata, cztery pory roku). Ramy te pozostają niezmienne. Cyfra 4 oznacza również dom, spokój i solidność. Reprezentuje także powtarzalność i nieuchronność……..Znaczeniem liczby sześć jest równowaga, harmonia, miłość i prawda. Symbolizuje ona natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba ta przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości…….

  (Więcej o magi liczb)  –        http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY  KAMIEŃ  –  Szmaragd…….. Symbolizuje siły wzrostu i regeneracji na wszystkich płaszczyznach, stałość i wierność w miłości a w przypadku zdrady jednego z małżonków jasnozielona barwa kamienia zmieniała się w brudno brązową. Łączy nas z siłami przyrody pozwalając dostrzec jej piękno, otwiera również świadomość związku człowieka z naturą. Ma magiczną moc przyciągania płci przeciwnej dodając swoim właścicielom atrakcyjności i zmysłowości. Wzmacnia naszą empatie i obdarza nas altruizmem, nadaje dostojeństwa, wzmacnia pamięć i mentalną pojemność. Eliminuje negatywne energie, wnosi harmonię we wszystkich dziedzinach życia?..Leczniczo Posiada właściwości bakteriobójcze, reguluje ciśnienie krwi i prace serca, poprawę pamięć, pomaga przy epilepsji, reumatyzmie?…

 Jako Kamień Mocy Łączy w sobie energię Słońca i Ziemi a jego moc przepełnia całą naszą istotę……

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

SZCZEGÓLNE  KOLORY  –  Jasnoniebieski i fioletoworóżowy, łagodne kolory elegancji i delikatności……  Kolor Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE  MIASTA  –   Dublin, Lipsk…..

PRZYJAZNE   KRAJE  –  Irlandia, Szwajcaria, Grecja…… 

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   Kamienny Krąg Stonehenge  Wielka Brytania….

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Kamienne Kregi Pomorza związane z siłami Ziemi…….

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIATY – Fiołek i mak.

TWOJE  DRZEWA  – Cyprys i Jabłoń……….(SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL –  Miedź

ZWIERZĘTA  RZĄDZONE  PRZEZ  BYKA  –  Bydło…..

NIEBEZPIECZEŃSTWA  I   ZAGROŻENIE   –  Miłość i pieniądze nierzadko wpędzają w kłopoty osoby urodzone pod znakiem Byka. Byki często skłócają innych i doprowadzają kochanków do pasji z powodu swej upartości i zaborczości.

 

Opis Charakteru Byka

 

Twoim życiem rządzi zasada przyjemności i wygody oraz dążenie do szczęścia w konkretnym, fizycznym wymiarze. Jak mało kto potrafisz docenić dobre jedzenie i picie, miłe zapachy i piękne widoki. Zapewne lubisz jeść, gdyż zmysł smaku jest dla Ciebie bardzo ważny. Możliwe, że bardziej zwracasz uwagę na smak i estetykę potraw niż na ich walory dietetyczne. Nie lubisz sobie odmawiać czegoś co lubisz i możesz mieć słabość do słodyczy, ciast i deserów. Lubisz też miękkie, wygodne stroje, ładne, przytulnie urządzone wnętrza, przyjemne zapachy i wszystko, co daje zaspokojenie Twym zmysłom. Bardzo ważny jest też dla Ciebie dotyk, czy to w formie masażu, czy okazywania uczuć między bliskimi osobami, czy też sposobu poznawania rzeczywistości.
Nie jesteś specjalnie aktywny i nie lubisz działać w sensie fizycznym. Lubisz leniuchować i długo się wysypiać; czasem trudno ruszyć Cię z miejsca i nakłonić do działania. Możesz w życiu wiele dokonać, jeśli przezwyciężysz skłonność do wygodnictwa i bierności.
Jesteś nastawiony dość materialistycznie, pieniądze i posiadanie dają Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa. Chętnie inwestujesz w nieruchomości lub przedmioty kosztowne, wysokiej jakości, sprawiające wrażenie porządnych i solidnych, zdolnych przetrwać wiele lat. Moda i nowinki nie mają dla Ciebie wielkiego znaczenia. Nie jesteś przy tym skąpy i nie „śpisz na pieniądzach” odmawiając sobie wszystkiego – wręcz przeciwnie, bardzo lubisz korzystać z posiadanych funduszy. Zwykle jednak masz odłożoną pewną sumkę na koncie, by czuć się bezpiecznie.
Masz realistyczne podejście do życia, myślisz i mówisz w sposób konkretny i rzeczowy. Najlepiej uczysz się na bezpośrednich doświadczeniach, natomiast abstrakcyjne idee niezbyt do Ciebie trafiają. Decyzje podejmujesz powoli i po namyśle. Jednak jeśli już się czegoś podejmiesz, dążysz do tego powoli, ale niezłomnie. Nie lubisz zmian i trudno Cię odwieść od raz powziętego pomysłu czy opinii. Jesteś wytrwały i wytrzymały.
Jesteś stały w uczuciach i nieco zaborczy, gdyż masz tendencję do traktowania partnera jak swojej własności. Sfera zmysłowości w związku jest dla Ciebie niezwykle ważna.
Twoją domeną jest sztuka użytkowa, zawody związane z ziemią (ogrodnictwo, rolnictwo), gastronomia i muzyka (zwłaszcza śpiew – mówi się, że osoby z podkreślonym znakiem Byka mają dobry, silny głos) oraz zawody służące upiększaniu – kosmetyczka, dekorator, projektant mody, fryzjer, krawiec itp. Masz zdolności artystyczne, wyczucie koloru i formy, choć raczej nie pociąga Cię sztuka bardzo eksperymentalna i nowatorska ani mroczna i niepokojąca – ma być ładnie, spokojnie i harmonijnie.
Władczynią Twojego znaku jest Wenus, planeta estetyki, przyjemności i flirtu. Metalem jest miedź, kolory to rdzawy i zielony, kamień – szmaragd, dzień tygodnia – piątek. Części ciała podlegające Bykowi to gardło, szyja i uszy, a także skóra jako narząd dotyku. Typowe schorzenia to problemy z głosem, bóle gardła i zaburzenia słuchu. Możesz mieć także tendencję do nadwagi.
Najwięcej wspólnego masz z konkretnymi, rzeczowymi znakami żywiołu ziemi – Panną i Koziorożcem. Raki i Ryby też nieźle nadają się na partnerów lub przyjaciół, gdyż mają zbliżone usposobienie – łagodne i niezbyt aktywne. Skorpiony są podobnie jak Ty stałe i wytrwałe, choć może Cię przerażać ich skłonność do poruszania niewygodnych tematów i drążenia trudnych emocji – ale mogą Ci pomóc przezwyciężyć bierność i wygodnictwo. Natomiast Lwy i nieprzewidywalne Wodniki to raczej nie Twoja bajka.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/byk/opisowy/ 

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….