"Cinis et manes et fabula fies"...
Popiołem i cieniem i wspomnieniem się staniesz...
Persjusz

7 Grzechów głównych

 

 

Synonimy:    7 Grzechów głównych …

Antonimy:    7 cnot…

 

 

Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu?..

– acedia (gnuśność)
– avaritia (chciwość)
– gula (obżarstwo)
– invidia (zawiść)
– ira (gniew)
– luxuria (pożądliwość)
– superbia (pycha)

 

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu?.

–  Acedia (gnuśność) ? kobieca personifikacja jednego z   7 grzechów głównych, jedzie na ośle; symbolem jest m .in. ptak struś z głową w piasku.
– Avaritia (skąpstwo) ? żeńska personifikacja jed­nego z 7 grzechów głównych, przedstawiana m .in. jako jadąca na ropusze, borsuku lub wilku.
– Gula (obżarstwo)?żeńska personifikacja jednego z 7 grzechów głównych, dosiada świni lub lisa z gęsią w pysku; symbole m .in.: wilk, niedźwiedź, świnia, kruk.
– Inyldia (zawiść) ? kobieca personifikacja jednego z 7 grzechów głównych, dosiada psa z kością w pysku lub smoka, symbole m .in.: skorpion, pies, nietoperz.
– Ira (gniew) ? kobieca personifikacja jednego z 7 grzechów głównych, dosiada niedźwiedzia lub dzika, jej symbolem jest pies, jeż, żagiew.
– Luxuria (rozkosz) ? kobieca personifikacja jed­nego z siedmiu grzechów głównych; dosiada świni lub kozła; symbole m .in.: lustro i syrena.
– Superbia (pycha) należy do siedmiu grzechów głównych. Nadmierna wiara w siebie, swoje możliwości, stanowi obrazę Boga i jego łaski. Zbyt wysoka samoocena jest w tym przypadku prawdopodobnie kompensacją wcześniejszego poczucia zranienia i poniżenia, o których jednak nie chce się pamiętać. Uważa się, że jest to grzech, z którego powstają wszystkie inne. żeńska personifikacja jednego z 7 grzechów głównych, dosiada lwa lub konia, symbole to orzeł, paw, centaur…..


Geneza Powstania Opisu Snu
Źródła Internetowe oraz?

Maksyma Warta Przemyślenia...
Kiedy piękna kobieta do ciebie mówi, uśmiechnij się, ale jej nie słuchaj...
- Anonim...

« »